Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a szüleid...

Mit szólnál, ha a szüleid "meglopnának"?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim raktak félre nekem kb 8 vagy 10 éve 1,2 M ft-t. Mivel kiskorú voltam, anyukám nevére lett lekötve. 5 éve cseréltünk nyílászárót, persze az én pénzemből. (Erről elfelejtettek szólni...) Most január végén újabb 400 E ft "tűnt el" a számlámról. A múlt héten tudtam meg, hogy a tudtom nélkül levették a pénzt, mert "kell".

Megkértem őket, hogy a kertet irassák a nevemre, ha már bőkezűen költekeznek a számláról. (5 év alatt 800 E ft-t vettek le).

Egyikük sem dolgozik, így a pénzt nemtudják miből visszarakni. Anyu munkanélküli, most intézi a nyugdíjat. Apu rokkant nyugdíjas, de neki új telefon kell, meg mindenféle ami sokba kerül. (Én persze ne merjek kérni esetleg egy új cipőre, mert a mostani beázik.)

Csalódtam bennük. Ha szólnak, hogy szükség van rá, akkor azt mondom legyen. De így hogy utólag szólnak?!


Az adósságunk is azért olyan sok, mert apu ész nélkül költekezik. Új telefon amivel tv-t lehet nézni, 15 E ft. Mert csak 2 tv van a szobájukban.

Tönkre vágja a mikrót, másnap vesz egy újat hitelre. Elköltözni nem akarok, és lehetőségem sincs. Anyuval úgy spórolunk ahogy tudunk, apu meg szórja a pénzt. (3 éve balesetet szenvedett, azóta ilyen rosszak az anyagi körülményeink). Néha sírok, és szégyellem magam, hogy a barátomat se tudom megkínálni egy pohár üdítővel, mert csak ásványvíz van itthon.


2010. máj. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
azt írtad, a szüleidnek kevés a jövedelme, kell a mindennapi megélhetésre is. apukád a hunyó, ő költ ész nélkül szükségtelen dolgokra. szépen le kell állítani. a már elvesztett pénz nem fog visszakerülni hozzád. ha nem hagyod felélni, és inkább a házra fordítod -erről persze írj is szerződést, mert nyilván a szüleid után a nővéreddel közösen kapjátok, hiszen szülői örökség...- így végül mégis jól/jobban jársz vele, mint hogy ilyenekre szórja apád, hogy telefon... és nyugodtan vegyél magadnak új cipőt. ha nyílászáróra futja, akkor szerintem cipőre is, minthogy a te örökséged. a másik alternatíva, hogy megelégszel 400E-rel és lelépsz, de mint írtad, neked ez nem tetszik, mert nem kivitelezhető.
2010. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom milyen megoldásért rinyálsz itt ha egyik lehetőség sem tetszett. vagy hagyod elúszni a maradék pénzt is vagy elköltözöl, ha meg 3 hónapig tart ki neked 400 ezer akkor örököltél valamit édesapádtól...
2010. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
100%

nem muszáj elköltöznöd.

Megfogod a pénzt, kiveszed, nyitsz egy számlát saját névre, amihez csak te férsz hozzá és megmenekült a 400ezred.

Anyudéknak meg mondd meg hogy havonta x összeget fizessenek be arra a számlára vagy szólsz a nagyszüleidnek.


nem is értem miért nem tetted ezt mikor nagykorú lettél, ha tudtad hogy ilyenek a szüleid.

2010. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
65%

Én még a kérdést is szégyellném.


A szüleid nyakán élnél, ingyen? Nem kellenek a kifogások, mások is tanulnak, dolgoznak, én is főállás mellett jártam nappali tagozatra, és nem haltam bele. Úgyhogy vagy költözz el, és tartsd fenn magad (az albérletet meg lehet osztani másokkal, és az árát is), vagy vedd úgy, hogy kifizetted a szüleidnek, hogy eltartanak. Ha neked 400 ezer Ft 3 hónapra elég, akkor 1,2 millió 9 hónapra. Ennél kicsit régebb óta tartanak el a szüleid.

2010. máj. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
9:05 ! (remélhetöleg az utolso és más nem ir közbe :) ) teljesen igazad van ,én is ezt gondolom csak más fogalmazásba válaszoltam meg :)
2010. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért akármennyire is a szüleivel él, azt a pénzt a nagyszülők neki szánták. És még azzal sem lett volna szerintem gond, ha abból költenek valamennyit, ha nem sumákolnak, hanem szólnak, és nem méregdrága telefonra költik, ha egyszer nincs miből. Amúgy annyira jellemző Magyarországon, hogy mindenki flancolni akar ilyen cuccokkal, pláne azok, akik amúgy nem is engedhetik meg maguknak.
2010. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:

Kövezzetek meg, hogy a szüleim nyakán élek, és 16 évesen nem költöztem össze az első pasimmal, nem szültem neki gyereket és most munkanélküliként "élek", hanem helyette főiskolán tanulok.


Lehet mutogatni olyan munkáltatót, aki délutános műszaka felvesz egy diákot.

2010. máj. 17. 09:56
 28/56 A kérdező kommentje:

Targonca-kezelői munkakörbe keresünk május 3.-ai kezdéssel 1 fő diákot! A munka betöltéséhez targonca-kezelői jogosítvány szükséges, valamint folyamatos napi 8 órás ráérés a hét mindennapján! Ha esetleg ismerőseitek közt van olyan aki megfelel ezeknek a feltételeknek és már nem diák, akkor hívjátok fel az ő figyelmét is erre a lehetőségre, valamint ezt jelezzétek felénk!


Ez csak az egyik email amit a Fürgediák küldött.

2010. máj. 17. 09:57
 29/56 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam 2-10ig kávézóban, barátnőm valami klubban pultosként. Mindkét helyen csak diákok voltak.
2010. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
Ezt nekem is elküldték a Fürgések, de nincs targoncakezelőim, és nem is abban a városban élek.
2010. máj. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!