Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a szüleid...

Mit szólnál, ha a szüleid "meglopnának"?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim raktak félre nekem kb 8 vagy 10 éve 1,2 M ft-t. Mivel kiskorú voltam, anyukám nevére lett lekötve. 5 éve cseréltünk nyílászárót, persze az én pénzemből. (Erről elfelejtettek szólni...) Most január végén újabb 400 E ft "tűnt el" a számlámról. A múlt héten tudtam meg, hogy a tudtom nélkül levették a pénzt, mert "kell".

Megkértem őket, hogy a kertet irassák a nevemre, ha már bőkezűen költekeznek a számláról. (5 év alatt 800 E ft-t vettek le).

Egyikük sem dolgozik, így a pénzt nemtudják miből visszarakni. Anyu munkanélküli, most intézi a nyugdíjat. Apu rokkant nyugdíjas, de neki új telefon kell, meg mindenféle ami sokba kerül. (Én persze ne merjek kérni esetleg egy új cipőre, mert a mostani beázik.)

Csalódtam bennük. Ha szólnak, hogy szükség van rá, akkor azt mondom legyen. De így hogy utólag szólnak?!


Az adósságunk is azért olyan sok, mert apu ész nélkül költekezik. Új telefon amivel tv-t lehet nézni, 15 E ft. Mert csak 2 tv van a szobájukban.

Tönkre vágja a mikrót, másnap vesz egy újat hitelre. Elköltözni nem akarok, és lehetőségem sincs. Anyuval úgy spórolunk ahogy tudunk, apu meg szórja a pénzt. (3 éve balesetet szenvedett, azóta ilyen rosszak az anyagi körülményeink). Néha sírok, és szégyellem magam, hogy a barátomat se tudom megkínálni egy pohár üdítővel, mert csak ásványvíz van itthon.


2010. máj. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

Es ujbol leirom, hogy ertheto legyen: itt a szulok valojaban a o szuleiket loptak meg, aki a unokajanak tett felre penzt... Komolyan van, aki ezekutan a "dehat a gyerek tartozik a szuleinek!, illetve: A felnevelesed sem ingyen volt!" dolgokkal akar jonni?

Kevesbe finoman kerdem: Magatoknal vagytok amugy? -_-!

2010. máj. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

Azért mert nem értünk egyet, még igen magamnál vagyok. Más a véleményem mint neked, de hát nem vagyunk egyformák.

Hozzáteszem, hogy az én fiam 32 éves, és a mai napig én támogatom, szinte én tartom el. Ettől függetlenül nem tartom tolvajnak azért a kérdező szüleit, amiért hozzányúltak a gyerekük pénzéhez. Igaz, minimum előtte szólniuk kellett volna.

2010. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

Mikor megszülsz egy gyereket, még nem tudhatod, hogy 10-20 év múlva milyen helyzetbe kerülsz. Nem tervezed, hogy munkanélküli leszel, hogy megbetegszel, vagy éppen balesetet szenvedsz.

Kissé furcsa meglátásnak találom, hogy egy gyerek soha nem tartozik a szüleinek. Nem azért tartozik neki, mert tisztességesen felneveli, hanem azért mert tisztelettel, és szeretettel tartozik a szüleinek. Ezek szerint, ha véletlenül a szülő nem tudja magát önhibáján kivül ellátni, akkor forduljon fel, ne kérjen a gyerekétől segitséget.

Nem tartom dicséretes dolognak, hogy elköltötték a rájuk bizott pénzt, de a teljes történetet csak a kérdező szemszögéből látjuk, és ezek alapján nevezzük tolvajnak azt a szülőt, aki egyébként mindent megadott a gyerekének.

Undoritó! persze hogy mindent megadtak neki hiszen a kötelességük!nekem nem lenne pofám elkölteni a gyerekem örökségét,nyílván az édesanyja dolgozik,az édesapja pedig rokkantságit kap,családi...stb ami a gyerekre ilyenkor még jár,én sosem kérek a gyerekemtől kölcsön mégha néha megszorulunk is,mindig megoldom vhogy. nem lehet annyira béna egy ember hogy ne lásson más megoldást.MINDIG VAN EGY MÁSIK ÚT!és ha nem lenne a gyerek pénze?miből finanszíroznák a dolgaikat?bocs

2010. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:

Utolsó reagálásom erre a témára, de nem birom ki, hogy ne irjam le!

Azt kérded, hogy ha nem lenne a gyerek pénze, akkor miből finansziroznák a saját dolgaikat. Gondolom a saját pénzükből, és akkor kevesebb jutna a gyereknek. Miért gondoljátok, hogy ezt a pénzt csak és kizárólag magukra költötték. A saját pénzüket költötték magukra, és a pénzt amit elvették költötték a gyerek ellátására, tanultatására. Nem mindig van másik út. Vagy esetleg a másik út tisztességesen nem járható.

18 éves kora után miért kötelessége a szülőnek eltartania a gyereket, csak azért mert megszülte. És a gyerek még egy köszönömmel sem tartozik. Szomorúnak tartom, ha ti igy látjátok.

2010. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
ha a saját pénzükből finanszíroznák a "dolgaikat"(ezen a család dolgait értettem)akkor miért jutna kevesebb a gyerekre? elméletileg egy szülőnek a gyereke az első, ők meg összehúzzák a nadrágszíjat és nem kell új mikro hitelre meg új mobiltelefon stb.ennyi.- te egy elég furcsa ember lehetsz,vagy ha van gyereked akkor furcsa anya.-
2010. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
Lehet hogy furcsa anya vagyok, és igen van gyerek. 32 éves fiú, és a mai napig szinte teljesen én tartom el, mert nincs munkája. Ettől függetlenül nem érzem úgy, hogy a felnőtt gyerek az első, és csak utána jövök én. Miért is? FELNŐTT!
2010. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
32 eves "gyerek". nincs is tobb kerdesem, leulhet...
2010. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:

22.46-nak

????????? Nem értem! Akit én szültem az 70 évesen is az én gyerekem. Igy értem a gyereket. Pont az a lényeg, hogy én a 20 évest sem tartom gyereknek. Más kérdés az hogy ha olyan helyzetbe kerül, hogy a mai gazdasági helyzetben nem tudja magát eltartani, akkor ha tudok segitek. De nem azon az áron, hogy én éhezek, vagy a saját számláimat nem fizetem ki.

2010. máj. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
egy 20 éves még tanul,és ez így van jól.....egy 32 éves meg dolgozik,és ez meg így van jól.....ha az én 32 éves gyerekem még a nyakamon élne,két lábbal rúgnám seggbe,fogja meg a fizetését,keressen egy albit és kezdjen önálló életet.az más kérdés ha a gyerek fogyatékkal élő,van nincs szakmája,bár gondolom azért kitaníttattad szval kell h legyen neki,meg gondolom nem fogyatékos.32 évesen égett volna a pofám ha még mindig otthon laktam volna.
2010. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
keressen munkát!!!!mert van!!!!ha más nem akkor menjen el segédmunkásnak!az mindig kell!32 évesen nem ártana!
2010. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!