Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a szüleid...

Mit szólnál, ha a szüleid "meglopnának"?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim raktak félre nekem kb 8 vagy 10 éve 1,2 M ft-t. Mivel kiskorú voltam, anyukám nevére lett lekötve. 5 éve cseréltünk nyílászárót, persze az én pénzemből. (Erről elfelejtettek szólni...) Most január végén újabb 400 E ft "tűnt el" a számlámról. A múlt héten tudtam meg, hogy a tudtom nélkül levették a pénzt, mert "kell".

Megkértem őket, hogy a kertet irassák a nevemre, ha már bőkezűen költekeznek a számláról. (5 év alatt 800 E ft-t vettek le).

Egyikük sem dolgozik, így a pénzt nemtudják miből visszarakni. Anyu munkanélküli, most intézi a nyugdíjat. Apu rokkant nyugdíjas, de neki új telefon kell, meg mindenféle ami sokba kerül. (Én persze ne merjek kérni esetleg egy új cipőre, mert a mostani beázik.)

Csalódtam bennük. Ha szólnak, hogy szükség van rá, akkor azt mondom legyen. De így hogy utólag szólnak?!


Az adósságunk is azért olyan sok, mert apu ész nélkül költekezik. Új telefon amivel tv-t lehet nézni, 15 E ft. Mert csak 2 tv van a szobájukban.

Tönkre vágja a mikrót, másnap vesz egy újat hitelre. Elköltözni nem akarok, és lehetőségem sincs. Anyuval úgy spórolunk ahogy tudunk, apu meg szórja a pénzt. (3 éve balesetet szenvedett, azóta ilyen rosszak az anyagi körülményeink). Néha sírok, és szégyellem magam, hogy a barátomat se tudom megkínálni egy pohár üdítővel, mert csak ásványvíz van itthon.


2010. máj. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább hagyni kéne öket és saját lábra állni ezzel is a "képükbe nevetni"... mert ha ugy nézzük azért amit kaptál az csak potya pénz volt tehát arra nem lehet egy életet alapozni hogy majd kiveszem az örökségem..
2010. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:
Azt mondták a szüleim, ne mondjak semmit a nagyszüleimnek. Majd megoldjuk valahogy és a pénz visszakerül a számlámra.
2010. máj. 17. 07:51
 13/56 A kérdező kommentje:

Attól mi lesz jobb, hogy fogom a 400 E-t, és elmegyek? Felélem max 3 hónap alatt.

Nappali tagozatos tanuló vagyok, egyik munkahelyre se kellek. K*rválkodni meg nem fogok.

2010. máj. 17. 07:53
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

400ezer max 3 hónap?

jah,hogy ilyen szinvonal kell? akkor dolgozz meg érte...

havi 60ból én még albérletet is fenntartok...

2010. máj. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképpen irasd át a nevedre a pénzt. Egyébként kiskorú nevére is lehet pénz berakni, és akkor amint nagykorú lettél te rendelkezhettél volna a pénzzel.

Azért azt is lásd be, hogy ha még mindig ők tartanak el, akkor az elköltött pénz a te tartásodra is ment.

Én a helyedben elköltöznék, és megpróbálnám magam eltartani. 400 ezer forint nem sok pénz, de más fiatal még ennyivel sem rendelkezik.

2010. máj. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
100%
Fogd a pénzt és fuss!-a helyedben ezt tenném. Vagy nyitnék egy saját számlát és betetetném és elintézném,hogy csak én jussak hozzá,én vehessem ki ha netán oda kerül a sor. Ne szégyelld magad,a barátod csak tud a dologról,nem? Gondolom megérti hogy mi a helyzet.
2010. máj. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
100%

Hat, a maradek penzt en szepen atraknam egy sajat (lekotott) szamlara, aztan hogy megoldjatok-e "okosba" a szuleiddel, a tobbit, legyen a jovo dolga. Mert a szitu, hogy verszem kapas lett, hogy semmire sem, de ott a "halom" penz a bankban. Egyszercsak azt veszed igy eszre, hogy semmi sem maradt, es kozlik, "ha nem tetszik, el lehet menni".

Mert a nyilaszarot meg megertem, de a "kell" barmikor elojohet.

Amugy meg, igenis szolj a nagyszuleidnek. Kiveve, ha szeretnel 0-san, tok csoron nekivagni az eletnek.

2010. máj. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
53%
07:56: hol? Komolyan erdekelne akar mailban is...
2010. máj. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
ez velem is megtörtént.csak nekem nem a nagyszüleim raktak félre hanem a keresztapám.megmondtam nekik hogy a hiányzó részből vonjanak le 100at,az nem kell a többire meg egy hónapjuk van vagy megyek a bíróságra,a maradékkal elköltöztem,suli utáni munkát vállaltam,nem igaz hogy nincs csak körül kell nézni.nálam ez így nézett ki.8ra suli este 6ig aztán este 10re melóba reggel 6ig utána 8ra suliba és így tovább.nem volt könnyű de élek és megkaptam a pénzem,raktam még hozzá és most van egy 3 szobás családi házam ahol egyenlőre még csak a párommal ketten vagyunk.........:)
2010. máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:

07:56 vagyok

konkrétan miskolcon,és nem is a legputrisabb részen

20 az albérlet,átlag 20 a rezsi,35m2,egyedül elvileg (gyakorltilag ne,de ebből a szempontból lényegtelen)

20am marad sulira,kajára,bérletre

annyi,hogy anyámnak boltja van,ahonnan az édességet,ruhát kapom,ezzel kevesebb a költenivalóm

2010. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!