Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a szüleid...

Mit szólnál, ha a szüleid "meglopnának"?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim raktak félre nekem kb 8 vagy 10 éve 1,2 M ft-t. Mivel kiskorú voltam, anyukám nevére lett lekötve. 5 éve cseréltünk nyílászárót, persze az én pénzemből. (Erről elfelejtettek szólni...) Most január végén újabb 400 E ft "tűnt el" a számlámról. A múlt héten tudtam meg, hogy a tudtom nélkül levették a pénzt, mert "kell".

Megkértem őket, hogy a kertet irassák a nevemre, ha már bőkezűen költekeznek a számláról. (5 év alatt 800 E ft-t vettek le).

Egyikük sem dolgozik, így a pénzt nemtudják miből visszarakni. Anyu munkanélküli, most intézi a nyugdíjat. Apu rokkant nyugdíjas, de neki új telefon kell, meg mindenféle ami sokba kerül. (Én persze ne merjek kérni esetleg egy új cipőre, mert a mostani beázik.)

Csalódtam bennük. Ha szólnak, hogy szükség van rá, akkor azt mondom legyen. De így hogy utólag szólnak?!


Az adósságunk is azért olyan sok, mert apu ész nélkül költekezik. Új telefon amivel tv-t lehet nézni, 15 E ft. Mert csak 2 tv van a szobájukban.

Tönkre vágja a mikrót, másnap vesz egy újat hitelre. Elköltözni nem akarok, és lehetőségem sincs. Anyuval úgy spórolunk ahogy tudunk, apu meg szórja a pénzt. (3 éve balesetet szenvedett, azóta ilyen rosszak az anyagi körülményeink). Néha sírok, és szégyellem magam, hogy a barátomat se tudom megkínálni egy pohár üdítővel, mert csak ásványvíz van itthon.


2010. máj. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

Azt csináld amit a 08:50-es ajánlott.

Megérteném,hogy ADSZ nekik,belőle,ha súlyos dolog történik a családban,valaki beteg lesz,baleset stb,de új nyílászáróra kivenni a megkérdezésed nélkül nem ez a kategória.Na ez már gáz!!

Felelőtlenül költekeznek,az is baj lenne,ha hitelt hitel hátára a saját jövedelmükből vennének fel,de hogy még téged is lehúznak az nagyon csúnya dolog.Szüleid ide-vagy oda teljesen igazad van,megloptak.

Én is hagytam magam kihasználni amikor ennyi idős voltam mint te a szüleimnek.Én dolgoztam,és gyakorlatilag az utolsó forintig elköltötték a fizumat minden hónapban.Amikor meg 22 évesen már az én fizum is kevés volt az színvonal fenntartásához,akkor kidobtak. Még az esküvőmre sem jöttek el.Csak később nyílt fel a szemem,hogy talán ha édesanyám dolgozott volna életében egy kicsit,nem csak otthon mereszti a fenekét akkor nem nekem kellet volna finanszíroznom a számlákat.

Most meg Apu halála után jövedelem és,nyugdíj nélkül van,természetesen szeretne hozzám költözni!

A kert átíratása nem jó ötlet,az úgy is a te örökséged lenne,azzal nem adnának semmit,pénzért sem tehetnéd.És lám csak Apukádnak mégsem tetszik az ötlet!!Mit vársz még tőlük?Szól a nagyiéknak,mert kezdhetik szépen visszafizetni a számládra!!!

2010. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
Nekem is megy a dolgozás egyetem mellett, és besegítek anyuéknak. Mert nekünk sincs sok. Lehet neked szánták azt a pénzt, de gondolom a számlákat valamiből akkor is fizetni kell, 15 ezer egy telefonra meg nem sok. De tényleg, vagy költözz el, vagy hagyd azt a pénzt, esetleg fektesd be hosszabb távú papírokba, hogy ne lehessen hozzáférni. De anyud helyében egy szelet kenyeret nem adnék neked.
2010. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom az, hogy azt a megoldást keresed, hogy visszakapd az elköltött pénzt, de azért továbbra is a szüleid nyakán élhess, munka nélkül.

Aki nem akar, az nem is fog magának munkát találni. Nem kell főállású munkát keresned ahhoz, hogy megélj. A gyorséttermek szinte kizárólag csak diákokat foglalkoztatnak. Ha nincs ilyen a környéketeken, akkor is biztos vannak éttermek, szórakozóhelyek, amik mosogatót, takaritót keresnek. Vagy ez túl alantas munka?

Egyébként tényleg kicsit nagylábon élhetsz ha 400ezer forint számodra csak 3 hónapra lenne elég.

2010. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
ne kifejezetten diákmelót keress,hanem olyan helyet ahol dolgozhatsz kiskönyvvel esti vagy éjszakai műszakban vagy variálható időbeosztásban. én is ilyen helyen voltam az egyetem mellett.diákmelóval átvernek és alig fizetnek
2010. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Csak tudnam, miert akarjatok diakmelora kuldeni, mikor a alapgond az, hogy akarmilyen indokkal lenyultak... Az, hogy ha ugy dont, inkabb megy, akkor diakmelozzon, mas kerdes.

De attol meg nem kapja vissza azt a penzt, ami azert lett leszedve mert "kell". Es nem lesz biztonsagban a masik 400e sem.

2010. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Azért ajánlgatjuk a kérdezőnek a diákmunkát, mert szegényt "meglopták". 20 évig eltartották, iskolába járatták, és hozzámertek nyúlni a pénzéhez. Nem dicsérem meg a szülőket azért mert elvették a pénzt, de nézzen már magába. Mennyibe kerül is egy hónap alatt a fenntartása (lakás, kaja, szórakozás, tanulás). Szerintem még igy is jócskán tartozik a szüleinek.

2010. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:

18:47: ahogy egyszer egy bolcs ember megjegyezte:

"A gyerekvallalas nem jo befektetes".


Szoval, olyan nincs, hogy "a gyerek tartozik a szuleinek mert felneveltek" ezert a gyerek penzet (amit itt pont a szulok szuleitol kapott, igy logikai bukfenc, hogy akkor kit is "loptak meg" mert ha a gyerek tartozik a felnevelesert, akkor ok is - a nagyszuloknek, akie a penz - vagyis most akkor ki gazdalkodik ki penzevel?) sajat celra behasznaljak.

2010. máj. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

00.10-nek

Tuti, hogy neked nincs gyereked!

2010. máj. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy van e gyereke de teljesen igaza van! egy gyerek sosem tartozik a szüleinek. ha valaki gyereket akar aztán meg nem tudja tisztességesen felnevelni az nem a gyerek hibája,az pedig hogy elköltik a gyerekük ajándékpénzét az undorító.ha nem tudsz a magad erejéből mindent megadni a gyerekednek akkor ne vállalj gyereket!!!ha meg mégis és ehhez kellene folyamodnod akkor süllyedj el!!!
2010. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

Mikor megszülsz egy gyereket, még nem tudhatod, hogy 10-20 év múlva milyen helyzetbe kerülsz. Nem tervezed, hogy munkanélküli leszel, hogy megbetegszel, vagy éppen balesetet szenvedsz.

Kissé furcsa meglátásnak találom, hogy egy gyerek soha nem tartozik a szüleinek. Nem azért tartozik neki, mert tisztességesen felneveli, hanem azért mert tisztelettel, és szeretettel tartozik a szüleinek. Ezek szerint, ha véletlenül a szülő nem tudja magát önhibáján kivül ellátni, akkor forduljon fel, ne kérjen a gyerekétől segitséget.

Nem tartom dicséretes dolognak, hogy elköltötték a rájuk bizott pénzt, de a teljes történetet csak a kérdező szemszögéből látjuk, és ezek alapján nevezzük tolvajnak azt a szülőt, aki egyébként mindent megadott a gyerekének.

Undoritó!

2010. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!