Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a szüleid...

Mit szólnál, ha a szüleid "meglopnának"?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim raktak félre nekem kb 8 vagy 10 éve 1,2 M ft-t. Mivel kiskorú voltam, anyukám nevére lett lekötve. 5 éve cseréltünk nyílászárót, persze az én pénzemből. (Erről elfelejtettek szólni...) Most január végén újabb 400 E ft "tűnt el" a számlámról. A múlt héten tudtam meg, hogy a tudtom nélkül levették a pénzt, mert "kell".

Megkértem őket, hogy a kertet irassák a nevemre, ha már bőkezűen költekeznek a számláról. (5 év alatt 800 E ft-t vettek le).

Egyikük sem dolgozik, így a pénzt nemtudják miből visszarakni. Anyu munkanélküli, most intézi a nyugdíjat. Apu rokkant nyugdíjas, de neki új telefon kell, meg mindenféle ami sokba kerül. (Én persze ne merjek kérni esetleg egy új cipőre, mert a mostani beázik.)

Csalódtam bennük. Ha szólnak, hogy szükség van rá, akkor azt mondom legyen. De így hogy utólag szólnak?!


Az adósságunk is azért olyan sok, mert apu ész nélkül költekezik. Új telefon amivel tv-t lehet nézni, 15 E ft. Mert csak 2 tv van a szobájukban.

Tönkre vágja a mikrót, másnap vesz egy újat hitelre. Elköltözni nem akarok, és lehetőségem sincs. Anyuval úgy spórolunk ahogy tudunk, apu meg szórja a pénzt. (3 éve balesetet szenvedett, azóta ilyen rosszak az anyagi körülményeink). Néha sírok, és szégyellem magam, hogy a barátomat se tudom megkínálni egy pohár üdítővel, mert csak ásványvíz van itthon.


2010. máj. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
72%
hány éves vagy?
2010. máj. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
20
2010. máj. 17. 07:39
 3/56 anonim ***** válasza:
100%
akkor fogd a maradék pénzt (400ezer plussz kamat ha jól látom),és keress egy albérletet,melot (suli melett is melózhatsz,én is azt teszem),és kész...másnak még ennyi kiinduló tőkéje sincs
2010. máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
71%

Ha még nem vagy nagykorú, segítséget kérhetsz a lakóhelyed Polgármesteri hivatalában a gyámügytől.Feltétlen keresd fel őket!

Ha már nagykorú vagy csak polgári peres eljárással tudod érvényesíteni a követelésedet.

Egyik út sem kellemes.

2010. máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:

Nappali tagozatos vagyok, így nem kellek sehova sem. Voltam több helyen, érdeklődtem. Azt mondták ha be tudok járni reggel 8tól d.u. 2ig, akkor mehetek.

Péntek az egyetlen nap mikor nincs suli. 9 és 10 óra után vannak óráim. Levelezőre nem tudok átmenni, mert az is sok pénz.

Volt már "hétvégi" melóm, de azzal átvertek.

2010. máj. 17. 07:44
 6/56 anonim ***** válasza:
37%
Hát nemtudom, mivel ök keresték meg a pénzt neked igy ök el is vehetik... igaz valoban nem szép dolog elég szemétség hogy ezt teszik de nem te dogloztál meg érte. Én tini koromban egészen 21 éves koromig sefteltem ezzel azzal , festményeket adtam el ,sportoltam stb... kerestem vele elég sok pénzt volt olyan hónap mikor többet mint a szüleim igy saját magamnak kerestem meg a pénzt most 25 éves vagyok és szép anyagi hátérel hála annak hogy 21-22 évesen megprobálkoztam a befektetésekel (és nyitotam egy kocsmát) Ezzel azt akarom mondani hogy szerintem keress te pénz bárhogyan ne a szüleidtöl várd el hogy "hová tünt a pénz " a saját lábadra kell állnod engem sem támogatak a szüleim söt(!) még kértek is belöle amit én kerestem...
2010. máj. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

Anyukám belemenne, hogy átírják a kertet a nevemre, de apukám nem.

Egyik ismerősöm szerint az a maradék pénz is arra a sorsa jut, hogy csekkeket fizetünk belőle.

2010. máj. 17. 07:45
 8/56 anonim ***** válasza:
73%
*bocsi nem ök keresték meg hanem a nagyszüleid* de attól még ugyanugy igaz amit irtam :)
2010. máj. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Én a mamámtól és a papámtól kaptam. Nővérem egy lakást kapott, én pénzt.
2010. máj. 17. 07:46
 10/56 anonim ***** válasza:
86%
Most olvastam az életkorodat. Ezek után két lehetőség közül választhatsz. Vagy pereskedsz, ez egy kicsit "gusztustalan", akárcsak az, hogy a szüleid lenyúlták a pénzedet. Vagy fogod a meredék pénzt és megpróbálsz jobbá válni mint ők. Vagyis fogod a maradék pénzt és hátra sem nézve, megpróbálsz a saját lábadra állva boldogulni.
2010. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!