Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tettétek túl magatokat...

Hogyan tettétek túl magatokat a lelki terroron?

Figyelt kérdés

Apám gyerekkoromtól kezdve úgy kezelt, mint egy selejtet. Állandóan átpakolta dolgaimat, kidobott mindent, ami szerinte nem fontos, ha bármibe örömömet leltem-rajz, könyv, stb. rögtön jött azzal, hogy értelmetlen sz@r, rossz minden amit csinálok, úgysem értem, csak egy nő vagyok.

Minden ami velem összefüggésben volt/van az beteges- a szobámat odúként hívta csak, soha nem ösztönzött, ha az általam nem preferált tárgyból jobban teljesítettem, akkor csak az volt a reakció, hogy biztosan puskáztam, meg elnézte a tanár, én ilyenre nem vagyok képes úgysem.


Bármit csináltam a konyhában, vagy lakásban, számon tartotta és ellenőrizte pl. hogy az újságokat ugyanúgy, sorrendben pakoltam e vissza, miközben ő wc után sem mosott kezet...Ha bármi hibát vétettem-mindig talált valamit, ordított, betegnek, patkánynak nevezve. előfordult, hogy ő hagyott ott egy tányért a konyhában, és engem vett elő. Verés csak néha volt...

Mire egyetemre mentem, teljesen szétcsúsztam-szerencsére pár év alatt észbe kaptam. Viszont a beilleszkedési zavaraim nem múltak el. Mostanában kezdtem észrevenni, hogy kezdek hasonlítani apámra-a reakcióim, hirtelen düh önt el értelmetlenül, stb. Probáltam elfelejteni, magamat gyógyítani, de állandóan előjön a probléma...


Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, nem sajnáltatni akarom magamat, csak megoldást keresni. Tudom, hogy mások sokkal rosszabbakon mennek keresztül, de ez sem volt leányálom.

Ki hogyan tette túl magát szülei lelki terrorján? Módszerek, bármi érdekelne.


2010. máj. 16. 20:09
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%
Én 20 évesen még mindig hasonlókon megyek keresztül pedig egy éve férjnél vagyok és nem is lakunk a szüleimnél. Sajnos még mindig nem sikerült túltennem magam rajta és én is az ellen próbálok tenni, hogy ezt ne vegyem át tőlük.
2010. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Együtt érzek veled! Nekem már három gyerekem van, de még mindig előjönnek ezek a dolgok. Igaz hozzátesz,hogy apám velünk él , ránk van utalva. Még mindig ellenőriz, kritizál,próbálja elhitetni velem, hogy beteg (elmebeteg) vagyok. Úgy léptem a felnőtt korba, hogy nem volt önbizalmam. Világ életemben azt sulykolta belém, hogy mint nő lenézendő másodrendű vagyok. Gondoltam már rá, hogy pszichológushoz megyek, de a rendeléseken kevés az idő rendes terápiára, magánra meg nincs pénzem.
2010. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlókat ugyan nem éltem át,de azért engem is elég sokat kritizáltak a szüleim.Szerintem ezt tényleg csak barátok és szakember segítségével lehet megoldani,ha meg nem akarsz gyógyszereket bevenni,akkor egyszerűen ne vedd be.:S
2010. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem ezt. És hol van a másik szülő ilyen esetben? Én nem tartanám a kapcsolatot egy ilyen "szülővel". Nálam nem játszik az ilyen "mégiscsak az apám, anyám" dolog. Sűrgősen felejtse el mindenki az ilyen embereket, ne hagyjátok tönkretenni az életeteket. Egy idő után a párotokat is elveszíthetitek emiatt.
2010. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezen mentem keresztül és sokat segített, hogy elmenekültem otthonról. A Barátaim sokat segítettek nekem. Beszéld ki a dolgot vagy orvossal vagy barátokkal vagy velünk/velem.
2010. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Igen jól látod a kérdést, a szülők is hozzák az ilyesmit az ő szüleiktől, és a még régebbi ősöktől.

1. Vigyázz! Igen, jó hogy észreveszed magadon, neveld magad arra, hogy ne utánozd. Nehogy továbbad majd a gyerekeidnek.

2. A szülőkre részvéttel kell godnolni. Ők is áldozatok. részvéttel és szeretettel. A szeretet az egyetlen gyógyító erő. Ha neked belül szeretet van, az meggyógyít téged. Ha te meggyógyulsz, meggyógyíthatod esetleg a szüleidet is. Tehát megbocsájtás és szeretet. Csak ez a megoldás. Persze ettől még különköltözhetsz, igen költözz el, de csak szeretet godnolatokat tartsál magadban, és ezt küldjed feléjük.

Küldök dalszöveget, próbáld átélni mit mond, próbáld magadévá tenni. [link]

2010. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
bocs: nehogy tovább add
2010. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ugyanez.37 éves vagyok.Nekem segített, hogy egy időre minden kapcsolatot megszakítottam vele.Sokat olvastam a témáról és szakemberrel is beszéltem.Kezelésre nem jártam anyagiak miatt, de nagyon megbántam.

Tudom, hogy neki is rettenetes gyerekkora volt és így nőtt fel, és az őt terrorizáló szülője szintén, mint én és sajnálom is őt, hiszen erőtlen és akaratgyengeként nem tudott ebből kilépni.Ez egy ördögi kör.Nagyon nehéz megszakítani...

Nekem nem sikerült teljesen.:(

2010. máj. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem ennyire azért nem volt rossz a helyzet, de hasonló volt. Nekem az anyukám ilyesmi, és mivel nő, ezért ennél szelidebb, de ő is nagyon gázos, még mindig, igaz, már nem lakom otthon, de ha hazamegyek is, mindig csinál valami óriási balhét, megsértődik, rideg hangulatot teremt, kiabál, elég ritkán öngyilkossággal is szokott fenyegetőzni.

Vannak neki jobb hangulatai is persze, ezek periodikusan jönnek rá, de általában, amikor "jobb", akkor negédes, ölelgetni akar, úgy bánik velem, mint egy kb. 5 hónapos csecsemővel. szóval az sem valami kellemes.

Kiskoromban mindig azt hittem, hogy velem van a hiba, és rengeteget sírtam, próbáltam "tökéletesen" viselkedni: a dolgokat a megfelelő helyre tenni, ahogy ő szereti, takarítani, jól tanulni, stb. stb.

Még most is azt kell neki hazudnom, harmincon fölül, hogy nem iszom és soha nem ittam alkoholt, mert ennek is csak a kellemetlen megjegyzések, piszkálódás, stb. lenne a vége, és ezt évekig hallgathatnám.

Rám is volt, hogy rámjöttek nagyon ideges pillanatok, főleg huszonévesen, de már kis dolgoktól, de nem dührohamok, hanem szinte meg akartam halni, attól, ha pl. lekéstem a buszt. Elég gáz, tehát nagyon nehéz ezt kezelni. Nem tudom, hogy sikerült, valószínűleg sokat segített, hogy elköltöztem otthonról, de már nem jönnek rám ilyen pillanatok, igaz, megpróbáltam tudatosan kezelni, úgy értve, hogy igyekeztem, hogy ne kapjon el az idegesség. Egyre ritkábban voltam ideges, és most már egyáltalán nem jön rám ez. Ettől függetlenül vannak mindenféle pszichoszomatikus tüneteim időről-időre, meg persze nincs egy normális párkapcsolatom, de szerintem nem vagyok idegbeteg, mert tudatosan le akartam ezt küzdeni, hiszen tudtam, hogy otthonról milyen hátránnyal indulok. És ha valaha lesznek gyermekeim, akkor nem szeretném ezt a "hagyományt" folytatni. Szeretném, ha Nekik jobb lenne, és kiegyensúlyozott életük lenne. Elég békés ember vagyok, megtanultam, mennyit árt, ha valaki másokat terrorizál. Szerintem én soha nem fogok ebbe a hibába esni. Sportolok, vallásos vagyok, ezek a dolgok nagyon sokat segítenek nekem. Szerintem költözz el otthonról, ha még nem tetted meg, és a lehető legritkábban menj haza. Ha van még otthon más családtagod is, akkor persze haza kell menni. De ha már nem laksz otthon, akkor sokkal kevésbé fog érinteni ez az egész, mert a lélek is képes begyógyulni, persze hegek azért maradnak.

2010. máj. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
ugyanez a helyzet volt nálam is... ma ott tartunk, hogy 3 éve egyáltalán nem beszélünk egymással faterommal... rettenetesen nehéz volt...de tudatosan kiiktattam az életemből...ezáltal minden fájdalomtól, amit ő okozott megszabadultam... muszáj volt...ha nem akartam tönkre menni...
2010. máj. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!