Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tettétek túl magatokat...

Hogyan tettétek túl magatokat a lelki terroron?

Figyelt kérdés

Apám gyerekkoromtól kezdve úgy kezelt, mint egy selejtet. Állandóan átpakolta dolgaimat, kidobott mindent, ami szerinte nem fontos, ha bármibe örömömet leltem-rajz, könyv, stb. rögtön jött azzal, hogy értelmetlen sz@r, rossz minden amit csinálok, úgysem értem, csak egy nő vagyok.

Minden ami velem összefüggésben volt/van az beteges- a szobámat odúként hívta csak, soha nem ösztönzött, ha az általam nem preferált tárgyból jobban teljesítettem, akkor csak az volt a reakció, hogy biztosan puskáztam, meg elnézte a tanár, én ilyenre nem vagyok képes úgysem.


Bármit csináltam a konyhában, vagy lakásban, számon tartotta és ellenőrizte pl. hogy az újságokat ugyanúgy, sorrendben pakoltam e vissza, miközben ő wc után sem mosott kezet...Ha bármi hibát vétettem-mindig talált valamit, ordított, betegnek, patkánynak nevezve. előfordult, hogy ő hagyott ott egy tányért a konyhában, és engem vett elő. Verés csak néha volt...

Mire egyetemre mentem, teljesen szétcsúsztam-szerencsére pár év alatt észbe kaptam. Viszont a beilleszkedési zavaraim nem múltak el. Mostanában kezdtem észrevenni, hogy kezdek hasonlítani apámra-a reakcióim, hirtelen düh önt el értelmetlenül, stb. Probáltam elfelejteni, magamat gyógyítani, de állandóan előjön a probléma...


Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, nem sajnáltatni akarom magamat, csak megoldást keresni. Tudom, hogy mások sokkal rosszabbakon mennek keresztül, de ez sem volt leányálom.

Ki hogyan tette túl magát szülei lelki terrorján? Módszerek, bármi érdekelne.


2010. máj. 16. 20:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress fel egy szakembert, ő tud neked segíteni. (Nem rosszból írom, de minél jobban halogatod, szerintem annál nehezebb lesz.)
2010. máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont ugyanez a problémám, csak nálunk anyu ilyen. A szobámat lyuknak hívja, és semmi sem jó ami ötletet én hozok fel. Szerencsére a cuccaimat nem engedem kidobni.
2010. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress fel egy jó pszichológust, vagy kineziológust. Ismerősömnek hasonló problémái voltak, addig halogatta-jajő majd meggyógyítja magát, erős, stb-míg késő nem lett...
2010. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
20:18 Jaja a lyuk kifejezés nálunk is "játszott". Eh sajnálom:/ Köszi az eddigi válaszokat, szakemberhez szeretnék majd fordulni, csak gyógyszereket nem akarok szedni...
2010. máj. 16. 20:22
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
pszichodoki. és költözz minél messzebb.
2010. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyanez a problémám, de már nem ennyire súlyos. Amire szükséged lehet: külső ember segítsége, szakember, barátok, önfegyelem, akarat és kitartás. Fokozatosan lehet ezt leépíteni, megoldani. Minden csak rajtad múlik. Az már jó ha felismerted a problémád, és a következő lépéseket képes vagy megtenni. Hinni kell magadban.
2010. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz tanács a pszichológus, de én azért nem hagynám ki, hogy leülnék apámmal és amennyire higgadtan lehet megbeszélni vele az eddigi sérelmeidet. És megkérdezném, hogy szeret-e? Lehet, hogy igen, csak kötekedő természetű.... Sok sikert. És ne légy olyan.
2010. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne hidd, hogy azert mert mas esetleg sokkal rosszabbon ment at, ezert a te eseted kevesebb figyelmet erdemelne.

Ami veled tortenik az neked nagyon nehez egy kivulallo maskent eli meg, annak az a nagyon rossz ami vele tortenik.

Egesz biztos,hogy az onbizalmon kell dolgozni.

Keress egy jo szakembert.

2010. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a te eseted nem szorul gyogyszeres beavatkozasra.
2010. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok!

Másik városba fogok költözni még májusban-munkahely miatt, tehát ez hála Istennek, kipipálva.

Igen, amúgy kötekedő természetű, és tisztában vagyok vele, hogy az ő gyerekkora még rosszabb volt-de hát ő ugyanazt adta tovább. Na ez amit én nem akarok.

2010. máj. 16. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!