Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyumnak?

Hogy mondjam el anyumnak?

Figyelt kérdés

Következő telefonnak szeretnék majd iPhonet, csak nem tudom hogy mit szólna hozza mert par evvel ezelott hallottam mar tole hogy o nem szereti. Zsebpenzbol szeretnem majd megvenni/ballagási penz, karacsony es egyéb ünnepek alkalmából kaptam pénzt es abbol/és persze nem iphone 7-ról lenne szo..

8.-hoz képest sokat javult a tanulmányi eredmények, jol viselkedek, igyekszem ebben a suliban a legtöbbet kihozni magamból.Eddig sose kertem 50.000Ft fölötti dolgokat szoval azt se lehetne mondani hogy mindenből a nagyon draga kene

Szülők ti igy bennetek a lanyotoknak ilyen telefont? Vagy szülinapra/karácsonyra/nevnapra ajándékként?

15L


2017. jan. 4. 18:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
12%
Manapság nem túl jó érintőképernyős telefon nélkül lenni. Viszont az iPhoneok túl vannak árazva. A V7 Zyro tökéletes arra amire neked kell.
2017. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
8%

Vér okádás az Iphone miatt is ON :)

Hajrá gyerekek.

2017. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
46%
Mi az istennek egy kamasznak ájfón??? Soha nem értettem. Miért kell minden egyes tinilánynak ezzel mászkálnia? Amire neki kell arra jó olcsóbb is. 3 okot mondjál amiért ez kell. Ésszerűt.
2017. jan. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
60%
Miért ne mehetne diák munkára? Mert könnyebb apucitól kèrni? Igen ez magyarország és? A munkának akkor is ára van!! Lányom varr, és elég szép zseppénz összegyülik neki!
2017. jan. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
88%
#24 Én a kamatoztatásra mondtam, hogy hülyeség! Nem arra, hogy dolgozzon... Olvassad már el.
2017. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Oké tudom hogy a kamatozás kevés de nem is ez a lényeg! Hanem hogy van egy saját megtakarítási számlája! De persze mindegy mindenki ugy neveli a gyerekét ahogy akarja!

Amúgy csak hogy tud a saját gyerekemnek még fundamentát is nyitottam nem nagy összeg igaz még én fizetem, de jó megtakarítás 18 éves korára legalább van valamije!

2017. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem vegyél egy Huawei P9 Lite-ot, teljesen megfelel az elvárásaidnak.
2017. jan. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem így hogy van valamennyi pénzed csak engedékeny lesz és segít kiegészíteni mondjuk szülinapod alkalmából

Én is így csináltam gyűjtögettem és ha már szerintem megfelelő összeget összegyűjtöttem akkor előjöttem az ötlettel finoman.

Pl.: "Anya, kaptam pénzt ugye és félre tettem, kinéztem egy iphone telefont amit nagyon szeretnék, esetleg szülinapom alkalmából kérhetném azt,hogy együtt vegyük meg?

"

2017. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

28:tetszik az ötlet, igaz hogy szülinapom csak december elején lesz, de addig is van időm még gyűjtögetni

2017. jan. 5. 21:09
 30/35 anonim ***** válasza:
92%

Számomra, mint szülő az nem érv, hogy a gyermekem jó tanuló. Régimódi szöveg, de a gyerek tényleg nem miattam, hanem önmagáért tanul, nem nekem fontos, hogy egyetemre mehessen és jó munkahelye legyen.

Amennyiben már elég idős és érett ahhoz, hogy fel tudja mérni a pénz értékét, akkor megengedném, hogy a saját pénzéből vegyen magának, amit szeretne. Egy iphone ára nem kevés, sokáig kell spórolni érte, esetleg dolgozni is. Én magam sosem vennék a gyermekemnek amúgy iphonet, de nem rontanám el az örömét, ha venne magának. Így legalább megtanulja, hogy hogyan kell spórolni.

Hozzáteszem, nekem is iphoneom van, sőt a laptopom is macbook. Sosem volt egy márkás készülékem sem, egész életemben, ha kaptam telefont, vagy számítógépet, az valakinek a leharcolt, elhasznált sz*rja volt. Mindenki, aki foggal körömmel kardoskodott az apple termékek ellen a környezetemben (gyanítom az itt lévők nagy része is ide tartozik) az életben nem is fogott a kezében se iphonet sem semmi mást. A legkedvencebb ellenérvem az volt, hogy az apple termékeknek egészen más az op rendszerük, mint mondjuk a windowsnak, sokkal nehezebb kezelni. Na most aki életében csak egyszer használt bármit, ami apple, az pontosan jól tudja, hogy ritka nagy imbecillnek kell ahhoz lenni, hogy valaki ezt ne tudja kezelni. Úgyhogy ennyit erről.

Én megvettem magamnak ezeket a termékeket, mert ezek tetszenek. Én pénzem, a többiek azt gondolnak, amit akarnak. Gyermekemnek nem vennék, mert szeretném, ha megtanulná értékelni a pénzt és, ha nagyon vágyik valamire, arra türelmesen rakjon félre magának. Ez én vagyok és nem biztos, hogy igazam van, fenntartom a tévedés jogát. De az én gondolkodásom nem egyenlő anyukád gondolkodásával, írhat itt bárki bármit, anyukádé lesz a döntőszó.

2017. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!