Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem tetszik ez a név?...

Csak nekem tetszik ez a név? Miért nem lehet az amit én szeretnék? : )

Figyelt kérdés
6hónapos kismama vagyok,és kislányom lesz,én Teca nevet szeretném adni,de a férjem szerint undorító,és még a szamóca név is tetszik,de a férjemnek csak a rebeka tetszik,viszont az semmiképp sem lesz,mert a volt feleségét úgy hívják,de neki meg más név nem tetszik,szerintetek és ronda a Teca név? szerintem különleges,barátnőm kislányát Ajándéknak hívják,és 16 éves és Ajcsikának becézik,szerintem az is jó név..vagy még különleges név ötletek?Köszi
2010. ápr. 28. 15:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 A kérdező kommentje:

Köszi!!!


Kedves 15:51 gyönyörű neve van a gyermekednek:)

2010. ápr. 28. 15:56
 22/88 anonim ***** válasza:
100%
A Teca az öreges név. :/ Nekem tutira nem jön be.
2010. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
100%

Amikor írtad hogy tucatnevek, egyáltalán nem tucatneveket írtál. A Szilvia annyira nem gyakori mint például a Dóra.

Amúgy szerintem nem jó, mert AueR Rubina. R végződés, R kezdődés. Na mindegy, Te dolgod.

2010. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
100%

olyan nevet adjatok a babádnak,ami felnőtt korában nem lesz neki ciki.egyetértek,hogy nem fogod a férjed exe után nevezni a picit.ezt a férjed is meg kell értse.A Teca tudtommal nem anyakönyveztethető.próbáljátok együtt nézegetni az anyakönyveztetnető neveket,biztosan dűlőre juttok.A Teca szerintem is öreges név,az ovónénimet is így hívták.bár van egy mese,amiben egy cuki macilányt Tecának hívták.:)Az Ajándék név nagyon giccses.nagyon sok különleges szép név van,amit itt is anyakönyveznek.pl.Szolanzs,Perla.


[link]

2010. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kimondható és jól is hangzik. nem kell tucatneveket adni. nekem is az a tapasztalatom, hogy akinek ritka neve van büszkén viseli. mikor kicsi voltam az enyém ritka volt és nagyon szerettem, most már mondjuk több van belőle.
2010. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
87%

A férjed érzéketlen, hogy a volt feleség nevét akarja adni a közös lányotoknak! Ennyi erővel miért nem a Te neved tetszik neki???? Én biztos otthagynám a páromat, ha ilyen tuskó lenne (már bocsánat!).

Mi előre megbeszéltük, hogy milyen nevet adnánk a kislányunknak, így összejött egy lista, amit most megosztok veled :) Persze mi azért ezeket választottuk, mert nagyon jól passzolnak a családnevünkhöz is (zárójelben a jelentésük):


Zoé (élet)

Édua (a Hold felkel)

Léna, Heléna

Léda (nemes természetű)

Flóra (virág)

Gréta( gyöngy, tenger leánya, világosság gyermeke)

Izabella (Isten az én esküvésem; Baál isten fölemelt)

Eleonóra

Liliána (liliom)

Médea (bölcs asszony)

Natália (az Úr Jézus születésnapja)

Szonja, Zsófia (bölcsesség)

Tilda (hatalom, harc, a dicsőségért harcoló nő)

Júlia (Julianus nemzetséghez tartozó)

2010. ápr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 A kérdező kommentje:
ha Auer Rubina lesz az biztos,de mivel R-R ezért mondanátok nekem oda illőt? :) különlegeset,nagyon köszönöm:)
2010. ápr. 28. 16:04
 28/88 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan nevet adhattok a gyereknek, amilyent ti szeretnétek, de ha mindenképpen ilyen különleges nevet akartok neki adni, akkor lehetne egy harmadik neve is, ami kicsit közönségesebb.

Ha nem tetszik majd tizenévesen vagy felnőtt korában neki, hogy különleges neve van, akkor legyen egy olyan neve is, ami közönségesebb és nem lepődnek meg annyian rajta. :)

Nekem ez a véleményem, de a döntés a tietek! ;)

2010. ápr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem manapság már sokkal több kislányt hívnak Kírának, Lilinek vagy Málnának, mint Rékának vagy Eszternek. Csak szólok, h ami gyakori volt 50 éve (pl. Erzsébet, Katalin), az ma már ritkaság a kisgyerekeknél.
2010. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm,bármelyik mellet is döntötök szép neve lesz:) (kedves listás válaszoló) :))))

Nézegetem ezt az oldalt amit linkeltetek nekem(anyakönyvezetős) Auer....Rubina lesz a neve,már csak egy név kellene az Auer után:) gyönyörűt szeretnék,köszönöm minden kedves válaszolónak,írjatok még:)

2010. ápr. 28. 16:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!