Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, elmondjam az...

Mit tegyek, elmondjam az apukának, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Egy rosszul sikerült éjszakán lefeküdtem egy férfival, akivel nagyon nem kellett volna, és teherbe estem. A férfi jóval idősebb nálam, nős és gyerekei vannak. Úgy döntöttem megtartom a babát egyedül is, bár nagyon nem így terveztem a gyerekvállalást, de ha már így alakult, vállalom a tetteim következményeit. 27 éves vagyok, biztos anyagi háttérrel, és a szüleim bár nem lesznek boldogok, biztos támogatni fognak mindenben. A kérdés már csak az, hogy elmondjam-e az apukának. Az vissza fog jutni hozzá, hogy terhes vagyok, ugyanis vannak közös ismerőseink, de nem tudom bevalljam-e, hogy övé a baba. Nem akarok bekavarni a családja életébe, már így is elég bűntudatom van, hogy egy nős férfival gabalyodtam össze. Nem várok tőle semmit, se hogy elismerje a babát, se gyerektartást, csak nem tudom igazságos-e, hogy elveszem tőle a lehetőséget, hogy megismerje a gyerekét, még akkor is, ha valószínű úgyse szeretné látogatni. Mit csinálnátok a helyemben? Elmondanátok az apukának?
2016. aug. 28. 21:13
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
90%

"Kissé érdekes, hogy a fickó érdekeid tartod szem előtt, nem a gyerekedét (!), a szüleidét,és magadért. "


Ebben van igazság, de nem akartam így leírni.


Azzal nem értek egyet, hogy apa nélkül nem lehet boldog gyereket nevelni, 2 éves volt a kislányom, amikor a férjem elhunyt. Nem emlékszik már rá, a fényképe kint van a szobámban, néha beszélünk róla, de már régóta nem rázza meg. Jókedvű, kiegyensúlyozott, nagyon szeretetreméltó "kislány" (17 éves:-)), van társasága, baráti köre.

2016. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképpen mond el! Az apának joga van tudni és majd ő eldönti , hogy részt vesz az életetekben vagy sem. Ha a gyermek elég idős lesz Szerinted hogyan reagálna , hogy eltitkoltad az apja elöl ezt a dolgot és nem adtál neki esélyt , hogy megismerje az apját?
2016. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
79%
Ha mar eldontotted hogy megtartod akkor legalabb azt csinald mar felelosen, es ne kisgyermekkorban jojjenek azok a kerdesek hogy "nekem miert nincs apukam?". Ha mar ez tortent akkor ahhoz is legyen arcod hogy nem teszed tonkre a gyerek eletet akit allitolag annyira akartal es megprobalod a helyzethez kepes a legnormalisabban felnevelni. Az hogy nem arulod el az apanak felelosen gondolkodo embernek max egy mexikoi szappanoperaban opcio. A gyerektartas pedig nem neked van, hanem a gyermek fele valo jogi fizetesi kotelezettseg, tehat nem te dontod el. Ahogy latom ezt sem art tisztazni. A hazassagukat pedig nem te teszed tonkre. Volt mar elotted ugyis ezer masik punci.
2016. aug. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 darabkat válasza:
74%
Szerintem is mondd el mindenképpen. Ha nem akar semmit, akkor te is és ő is élitek tovább az életetek, de mivel az övé is, így joga van tudni róla.
2016. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
13%

Vicces, ahogyan sokan féltik a gyerek leendő életminőségét, ezért inkább elvetetnék, vagyis megfosztanák magától az élettől. Eléggé paradox a gondolkozása egyeseknek.


A kérdésre válaszolva: igen, mondd el.

A gyermek az ő gyermeke is lesz. Az ő vére, az ő génjei; csakúgy, mint a feleségétől származó gyerekek. Szerintem nem kellene tudatlanságban hagynod, mert az egy szörnyű állapot - akkor is, ha nem tudna róla.

2016. aug. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
72%

HA meg akarod tartani, akkor mondd el, mert neki joga van tudni, hogy lesze egy gyereke, és a gyerekednek is joga van ismerni az apját.

Nem gondolod, hogy kicsit önző vagy? Azért, mert neked elvileg nehezen lehet gyereked, és most besikerült, még nem ok arra, hogy megtartsd egyedül, titokban. Felelőtlenség. A legjobban a saját gyerekeddel tolsz ki, hogy védd az apját. Szerinted mi lesz, amikor nagyobb lesz, nem lesz rá kíváncsi? Nem fog előbb-utóbb kitudódni a dolog? Mi lesz, ha veled valami történik? Majd egyszer csak felbukkan annak a családnak az életében egy x éves gyerek, akit be kell fogadni? Sajnos láttam ilyen példát élesben, nem is egyet: a kisbabától a temetésen megjelent felnőtt gyerekig mindent (képzelheted az özvegy, meg a gyerekek arcát, mikor a temetésen derültek ki apuci dolgai, na meg a plusz egy örökös...) ! A gyerekednek ráadásul nemcsak érzelmi igényei vannak az apja irányában, hanem jogai is! Te a szemébe tudnál nézni, ha megrengene pl. az anyagi helyzeted, a gyereked meg olyan dolgokat nem kap meg, ami az apja családjában természetes? Vagy nem tud majd továbbtanulni? Vagy kezelésre van szüksége, meg rokon donorra? Vagy párra lesz, annak is lebabázol, és a férjed majd különbséget tesz a gyerekek között, a te gyereked meg még annyival se tud vigasztalódni, hogy neki is van apja, aki kárpótolja? Ezek csak extrém példák, de a gyerek túl hosszú távú terv ahhoz, hogy egyedül el tudd dönteni, hogy NEKED most adott minden, és jó lesz babázni titokban!

2016. aug. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
50%

Na szóval, mindenki válaszát végigolvastam, és a véleményem: Te nem vagy hibás ebben a megcsalásban. Neked nincs férjed, akinek hűséget fogadtál. :)

Apucinak van felesége,gyereke és csak úgy félrelépett. Neked is vannak szükségleteid, elárulom a válaszolóknak: Ha nem a kérdezőt dugja meg, akkor 100%, hogy még az nap valaki mást.

Apuci ezzel egyedül tette tönkre a családját, a gyerek pedig csak extra.

Bár vicces mennyi ember vetetné el a saját gyerekét, csak mert nincs apuci. Szánalmas..

Örülök hogy bátor vagy, és megtartod, a szüleid is támogatnak, pénzetek is van. Ez lehet a legjobb élet a gyereknek. Minek tudnia, hogy az apja egy szemét?

Ha gondolod mondd meg apucinak hogy bekaptad a legyet, de mivel családos nagy valószínűséggel csak könyörögni fog, hogy vetesd el, tartsd titokban.

2016. aug. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
51%

Elmondanám. Ahhoz az éjszakához kettő darab ember kellett. Gondolom a férfi tisztában volt vele, hogy otthon asszony és gyerekek várják, az a kisbaba, aki pedig ebből a szabad akaratú együttlétből fogant ártatlan. Igen tudom, hogy minden alja hulladék őt ölné meg, nehogy felelősséget kelljen vállalni a tetteiért.

Szóval elmondanám és a leendő kispapának is.

2016. aug. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
39%

Nos emberrel vedekezes nelkul egy ejszakasbol szuletik baba.

Legszebb start amit adhatsz egy anya

Erkolcsileg nulla.

Ha egy orvos azt mondja nehezen fog ossze jonni a baba ( ilyet orvos nem mond hiszen no vissz mehet es leverheti rajta) az nem azt jelenti fuvet faval gumi nelkul lehet csinalni.

Oszinten nem ertem valaki nem fel a virusok tol hiv hpv es nemi bajoktol.

Egyedul gyereket vallalni onzo felelotlen dolog.

Ha beteg leszel vagy behalsz a szulesbe ?

Egy gyerekkel kitolas ilyen start.

Csufolni fogjak hogy zabi a pasi csaladja gyulolni fog teged es a gyereket.

2016. aug. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
75%

mindenképpen mondd el. most lehet jó ötletnek tűnik,hogy majd egyedül neveled a gyereket úgy,hogy senki nem tudja ki az apa. de annak a gyereknek kb az első kérdése az lesz,hogy ki az apja? és ha nem adsz rá választ,attól még ő nem fogja feladni. évekig kérdezgeti majd, idővel talán kutakodik is ,hogy ki lehet az apja. és ha tegyük fel évekkel később kiderül,hogy ki az apa és az apa sem tudott róla,hogy van gyereke az szerinted milyen lesz? két embert haragítasz ezzel magadra...jogosan.. az apát és a leendő gyereket. joga van tudni a férfinak,hogy gyereke lesz. a gyereknek meg joga van tudni,hogy ki az apja.

az,hogy nős és gyerekei vannak..hát így járt. tudta amikor lefeküdt veled,úgyhogy hadd ne sajnálgassam már. szerintem a felesége is megérdemli,hogy tudja,hogy az embere máshol is keresi a boldogságot.

nem csak a te hibád ,hogyha szétszakad a család. aki egyszer félrement,úgyis félremegy máskor is.ha nem is veled,akkor mással. szóval ilyen okok miatt ne tartd magadba.

meg mondom...a gyereknek apa kell. ha nem is él majd veletek,vagy nem tartják a kapcsolatot,legalább tudja,hogy ki az apja

2016. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!