Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, elmondjam az...

Mit tegyek, elmondjam az apukának, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Egy rosszul sikerült éjszakán lefeküdtem egy férfival, akivel nagyon nem kellett volna, és teherbe estem. A férfi jóval idősebb nálam, nős és gyerekei vannak. Úgy döntöttem megtartom a babát egyedül is, bár nagyon nem így terveztem a gyerekvállalást, de ha már így alakult, vállalom a tetteim következményeit. 27 éves vagyok, biztos anyagi háttérrel, és a szüleim bár nem lesznek boldogok, biztos támogatni fognak mindenben. A kérdés már csak az, hogy elmondjam-e az apukának. Az vissza fog jutni hozzá, hogy terhes vagyok, ugyanis vannak közös ismerőseink, de nem tudom bevalljam-e, hogy övé a baba. Nem akarok bekavarni a családja életébe, már így is elég bűntudatom van, hogy egy nős férfival gabalyodtam össze. Nem várok tőle semmit, se hogy elismerje a babát, se gyerektartást, csak nem tudom igazságos-e, hogy elveszem tőle a lehetőséget, hogy megismerje a gyerekét, még akkor is, ha valószínű úgyse szeretné látogatni. Mit csinálnátok a helyemben? Elmondanátok az apukának?
2016. aug. 28. 21:13
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
20%
Én szégyelnék a helyében egy iyen lányt, de mondd el. Ha megcsinálni megtudtad, akkor legyél nagy bevallani is. Tudom, hogy a nős férfi is hibás, de szégyeld te is magad. Gyerekei is vannak.
2016. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
47%
Nem lennék a helyedben. Tudtad, hogy nős és mégis lefeküdtél vele??? Azt hiszem, lesz kapsz a feleségétől!
2016. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
36%
Végülis egyedül döntöttél igy, őt nemigazán kérdezted mit szeretne, akkor csináld végig egyedül. Ne tegyél tönkre egy egész családott, mert felelötlen voltál.
2016. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
0%
Menj el Hellinger-féle családállításra, vagy csak olvass el egy könyvet erről! A valóságban olyan családi dinamikák működnek, amik tönkretehetik minden rokon sorsát (a Te gyerekedét és a féltesóiét is), ha ez a dolog titokban marad. Én ezt magamtól is tudom, de ha Te nem, fontos lenne élőben megtapasztald egy ilyen foglalkozáson.
2016. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
67%

"Azt hiszem, lesz kapsz a feleségétől!"

Jaj de primitív vagy, kisanyám. Gondolom az a fajta vagy, akit ha megcsal a férje a fél várossal, akkor megtéped a fél várost, de még véletlenül sem a férjet, aki hűséggel tartozik.

Kérdező, szerintem jobb, ha még egyszer átgondolod ezt a dolgot. Komolyan tönkre akarod tenni az életed ilyen fiatalon, és elvenni minden lehetőséget egy jövendőbeli normális kapcsolat lehetősége elől?

2016. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
17%
Kedves 5. válaszoló, a magánéletemhez semmi közöd! Talán jogom van leírni a véleményemet, nem? Mellesleg a kérdezőnek szólt a válasz és nem neked, fogd fel a mákszem agyaddal!!!
2016. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
22%
3: Én nem hiszem, hogy tönkretenné a családunkat, ha megtudnánk, hogy féltestvérem lesz az egyik szülőmtől. Sőt!
2016. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
86%
Lehet kicsit morbidan hangzik, de én elgondolkodnék rajta, hogy nem tartom meg. Képtelen vagyok elképzelni, hogy legyen egy nem szerelem gyerekem, egyéjszakás kalandból, nős, gyermekes férfitól... Az a baj, hiába vállalod most a következményeket kénytelen kelletlen, akkor, ott nem vállaltad.. Szégyen. Nem a magzat tehet róla, ez tény... De a kiderül, hogy az ő gyereke és elismeri, de a nem, skkor s, tönkre teszel egy családot. Sz erkölcstelen férjjel együtt. Sokan lehet le is fognak pontozni. De ilyen hiba számomra elképzelhetetlen. Természetesen senki sem tökéletes, de... Ha már eldöntötted, hogy úgyis megtartod, én a helyedben elmondanám. Joga van hozzá.
2016. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem mondd el, joga van tudni, és a gyerekednek is jobb lenne, ha megismerné majd az apját. Amit csináltatok, mindkettőtök felelőssége, nemcsak a tiéd, neked nincs, aki felé el kell számolnod, neki van, de ezt tudta akkor is, amikor védekezés nélkül félrekefélt. Nemcsak neked kell vállalnod.

Egyébként a helyedben kérnék tőle apasági nyilatkozatot is, legyen csak hivatalos, hogy az övé a gyerek. Nem kell nagydobra verni, a családjának sem kell megtudni, de a gyerekének tartozik ennyivel.

2016. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
40%
Ja és még valami: egy kapcsolathoz 2 ember kell, így igenis, nem csak a pasi a hibás, hanem a kérdező is! Ha nem tetszik, amit írtam, az a Te bajod!!!
2016. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!