Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, elmondjam az...

Mit tegyek, elmondjam az apukának, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Egy rosszul sikerült éjszakán lefeküdtem egy férfival, akivel nagyon nem kellett volna, és teherbe estem. A férfi jóval idősebb nálam, nős és gyerekei vannak. Úgy döntöttem megtartom a babát egyedül is, bár nagyon nem így terveztem a gyerekvállalást, de ha már így alakult, vállalom a tetteim következményeit. 27 éves vagyok, biztos anyagi háttérrel, és a szüleim bár nem lesznek boldogok, biztos támogatni fognak mindenben. A kérdés már csak az, hogy elmondjam-e az apukának. Az vissza fog jutni hozzá, hogy terhes vagyok, ugyanis vannak közös ismerőseink, de nem tudom bevalljam-e, hogy övé a baba. Nem akarok bekavarni a családja életébe, már így is elég bűntudatom van, hogy egy nős férfival gabalyodtam össze. Nem várok tőle semmit, se hogy elismerje a babát, se gyerektartást, csak nem tudom igazságos-e, hogy elveszem tőle a lehetőséget, hogy megismerje a gyerekét, még akkor is, ha valószínű úgyse szeretné látogatni. Mit csinálnátok a helyemben? Elmondanátok az apukának?
2016. aug. 28. 21:13
1 2 3 4 5
 11/48 H_Vivien ***** válasza:
78%

Pfffff. Szerintetek a kérdező tette tönkre a családot? Ne vicceljünk már. A családot apuka tette tönkre, amikor nem tudta a far.kát a gyatyában tartani.

Miért kellene szégyellnie magát a kérdezőnek? Tán fegyvert tartott apuka fejéhez és megerőszakolta? Nem hinném. Ha normális családban élne, ilyesmi nem fordulhatna elő. Ebben apuka bizony vastagon sáros.

A kérdésre válaszolva, igen, joga van tudni a gyerekről. Én négyszemközt elmondanám neki, amit most leírtál, hogy vállalod a gyereket egyedül, semmilyen támogatásra nincs szükséged. Azért arra készülj fel, ha úgy gondolod, hogy nem érdekelné a gyerek nyilván el akarná vetetni, hiszen potenciális veszélyforrás lenne a nyomorult kis életében, mert bármikor lehet bukta és zsarolási alap az ő elgondolása szerint. Gyanítom.

Szóval egyből jópár nehéz helyzetet teremtettél magadnak. Nem elég a baba, akit egyedül vállalsz még apuka is ott lesz.

2016. aug. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
33%
10: Minden férfi-nő kapcsolat szép - még akkor is, ha már nem akarjuk folytatni. Elég bizarr egyszerűen hibává degradálni az élet megmagasztosabb, legértékesebb dolgát...
2016. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
45%

"Miért kellene szégyellnie magát a kérdezőnek?"

Mert azt az inget simogatta le az egyéjszakás = mindegy ki szeretőjéről, amit annak a felesége mosott-vasalt. Mert segített becsapni és megalázni egy olyan asszonyt, édesanyát, aki neki semmit nem ártott. Mert minderre még az a szánalmasan gyenge mentsége sincs, hogy szerelmes lett volna, egyszerűen csak lefeküdni akart egy random pasassal. Ha szerinted ez nem hiba, akkor fura elveid vannak.

2016. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a válaszolók többsége abba hagyhatná a kérdező savazását. Elég baja, és mint írja, bűntudata van, nem kell még itt oltogatni. A kérdés nem az volt, hogy ki a hibás, és hogy szégyenkeznie kell e, hanem az, hogy elmondja e az apának a terhességet. De jó, hogy itt már megint ennyi erkölcsileg tiszta, hibátlan ember van, aki úgy gondolja, feltétlenül ítélkeznie kell mások felett. Szégyelljétek ti magatokat.

Amennyire a kérdező felelőtlen volt, annyira a férfi is. Ő sem számolt a következményekkel. Nagyon nehéz egyedül vállalni egy gyereket, a férj/pár, apa támogatása, segítsége nélkül, ezt azért gondold át. De ha már úgy döntöttél hogy megtartod, én elmondanám. Azt is, hogy nem vársz tőle semmit, de joga van tudni, kezdjen ezzel a helyzettel belátása szerint. De másnak nem mondanám el, mert nem akarnám tönkre tenni a házasságát.

2016. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
89%

Mondd el neki ugyanígy, mint itt, hogy nem vársz el semmit, csak tudatni szeretnéd. Én is akarnám tudni. De abba is gondolj bele - azon felül hogy te simán képes vagy egyedül neki várni -, hogy a gyerek nagy valószínűséggel apa nélkül fog felnőni. Akarod ezt neki? Akarnád magadnak? És ugyan megeshet, hogy lesz közben valakid, aki elfogad téged és a gyereked, de ha a gyerek nem fogadja el? Vagy titokban tartod?

Kicsit szerintem gondolkodj jóval előrébb, mint a közel jövő, mert itt most egy életről van szó, a gyereked életéről. (meg nyilván a tiédről is)

2016. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
56%

"Mert azt az inget simogatta le az egyéjszakás = mindegy ki szeretőjéről, amit annak a felesége mosott-vasalt."


Ne haragudj, de én nem ismerek nőt, aki egy férfi ruháját mossa, vasalja... Nagypapám 91 éves, de ő is még magára mos - ráadásul kézzel.

Te honnan szedted ezt a feleség mosta-vasalta fantazmagóriát?...

2016. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodtató dolgokat írtatok! Már tényleg nem tudom mi lenne a jó döntés, de azt tudom, hogy a babát szeretném. Még a húszas éveim elején azt mondta az orvosom, hogy nagyon nehezen fog összejönni a kisbaba, ha majd szeretnék, pont ezért is nem akarom az abortuszt, mert akkor valószínű sohasem lehetne később gyerekem. Elismerem, hogy az én hibám is a dolog, higgyétek el, nem tudtok olyat írni, amitől rosszabbul érezhetném magam. Viszont ha nem mondom el, akkor az ő családja még menthető, lehet hosszú távon az lenne a jobb döntés. A történtek ellenére szeretem ezt a férfit, nagyon régóta szerelmes vagyok belé, és nem akarok rosszat neki.
2016. aug. 28. 21:57
 18/48 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező, nem ettől fog tönkremenni a családi élete. Azt pedig hidd el nekem, hogy a titkok - pláne az ilyen jellegűek - előbb-utóbb úgyis kiderülnek, becsületesebb, ha tőled tudja meg, mi a helyzet.
2016. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
20%

Nem szereted a ferfit ne hulyisd magad

Akit szeretunk annak soha nem akarunk rosszat vagy artani

Ha egy valasba kereted csaladjat szet szetvered artasz neki.

Onzo buta veszelyes dolog fog gatlas nelkul osszefekudni barkivel nemi betegsegek nem kivant terhesseg stb

2016. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
69%

Szia. Kishúgom (féltestvérem) gyakorlatilag ugyanilyen körülmények között született meg, mint a te helyzeted.

A kishúgom minden egyes nap megkérdezi, hogy hol az apja, de nyilván soha nem fogja látni. Szívszorító. Ha nem akarod a saját, és a gyereked életét is tönkretenni önző mód, akkor ne tartsd meg a gyereket. Apa nélkül nem lehet sikeresen gyereket nevelni. Én is apa nélkül nőttem fel, bàr én látom őt néha, mégis nehéz. Ne tedd, főleg ne úgy, hogy a szüleidre hagyatkozol. Normál esetben egy férfinak szül az ember lánya gyereket, nem a szüleinek... Ezt már az én édesanyám is belàtta, így, hogy már nagymamám idegeire is mentünk. Apukának meg természetesen elmondanám, nem is értem, miért sajnálod. Jaj szegèny nős férfi felcsinált, már elnézést? Ez ilyen megdobnak kővel, és még adsz magadnak két pofont, hogy megérdemelted.. És ha mégis megtartanád,apuka legalább a gyerektartást fizesse. Amennyiben nem, én beperelném. Kissé érdekes, hogy a fickó érdekeid tartod szem előtt, nem a gyerekedét (!), a szüleidét,és magadért. Szóval én nem tartanám meg a helyedben.

17/L

2016. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!