Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fontos a...

Szerintetek mennyire fontos a pénz a családalapításhoz?

Figyelt kérdés
2016. aug. 27. 21:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Fontos ,mert minden pénzbe kerül ,gyogyszer,pelenka ruha ,késöbb bölcsi,ovi,iskola mind nem kevés pénz.
2016. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

nagyon fontos.

nekem mondhatni jó gyerekkorom volt, voltak új ruháim(nem márkásak,de újak). voltak rendes tanszereim, évente új iskolatáska,új tankönyvek,osztálykirándulás,családi nyaralás belföldön stb.

ellenben a páromnak nem volt ilyen szerencséje.egy pár cipője volt pl amit télen nyáron hordott. ha lyukas volt az orra és esett a hó,akkor így járt. nem kapott újat. az osztályprogramokban sem tudott részt venni(mozi,színház,kirándulás stb) anyagiak miatt. otthon 1 szoba volt fűtve,ott aludt mindnenki stb..

és hiába vagyunk azóta felnőttek,látom,hogy még mindig benne van , nem felejtette el és a mai napig zavarja,hogy így kellett felnőnie.és már lassan mi is gyereket akarunk, és mindig mondja,hogy feljebb akar kerülni a ranglétrán a munkahelyén, mindent meg akar adni a leendő gyereknek,amit ő anno nem kaphatott meg. szóval szerintem ez kb az egész életre kihathat. biztos rossz érzés volt látnia,hogy mások mennyi mindent megkaptak,amit ő nem.

szóval fontosak az anyagiak. és itt én sem azt értem,hogy kell a több száz ezres telefon meg 3d tv a gyereknek. nem. de legalább az alapvető dologkban ne legyen nélkülözés. és pl én a zsebpénzt is alap dolognak tartom bizonyos kor felett. olyan színvonalat igyekszünk elérni,hogy tényleg ne kelljen hiányszt szenvednie majd. mert nem a gyerek hibája amúgy,hogyha szegények,hanem a szülőé. mégis ugyanúgy hatással van rá a szegénység,mint a szülőkre. nem fair

2016. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Mi nagy nullaval kezdtunk diakkent alberletbe egy lyukba

Jottek a gyerekek kozben vegeztunk a kepzesekkel.

Ma nagyon jol elunk de ha most kezdenenk gyerekvallalasba akkor egy se szuletne korunk miatt.

Szorgalom kitartas osszefogas kell a penz ebbol lesz

2016. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nagyon. Egy bizonyos szintig, persze. Lehet azt mondani, hogy csak a szeretet kell, blablabla, meg "igaz, hogy a gyerekünknek rohad a lábán az 5 évvel ezelőtt vett téli csizma, meg nem tud menni osztálykirándulásra, de meg kell értenie, hogy nincs rá pénz, és örüljön, hogy van fedél a feje fölött meg szeretjüük"... de a gyereknek lesz rossz, ha rossz körülmények között nő fel. Saját tapasztalatból mondom, hogy ahhoz, hogy egy gyerekből testileg-lelkileg egészséges felnőtt legyen, a minimum, hogy tartalmasan étkezzen, ne éhezzen, áram, víz legyen a lakásban, legyenek élményei is (ezekhez ált. pénz kell, de ha más nincs, akkor könyvtárba járjon a gyerek vagy kirándulni), az osztály közösségi élményeiből ne legyen kirekesztve (és itt nem a hétvégi ivós bulira gondolok 17 évesen, hanem osztálymozi, -színház, kirándulások), legyen saját szobája, legyenek mindig időjáráshoz illő ruhái, amik ha nem is divatosan, de igényesen néznek ki, nincsenek 600x toldozgatva-foldozgatva és nem überciki módon divatjamúltak... tehát nem a szülő öccsének a gyerekkori ruhája, amit azóta már 4 rokon hordott, és totál bolyhos. Meg ha turkálunk se a szemetet, hanem az alig hordottat tudjuk ráadni.
2016. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
13 hol laktatok? Volt szülői támogatásotok?
2016. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Hol alktunk?

Lepukkadt nagyszuli hazban hasznalhattunk egy szobat hazimunka es kertfentartas es alberleti dijert csereben.

Szulok csorok voltak semmi tamogatas nem volt

Nappal dolgoztam ejjel tanultam aludni nem aludtam csak buszon villamsoson ut kozben neha munka kozben

estin tanultunk munka mellett

A gyerek ment rogton bolcsibe ill fizettunk a vigyazasert egy idos asszonynak.

2016. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Aha, hát persze...

Egyik válaszodban diákként kezdtétek albérletben, a másikban meg már szülői ház van.

Csóróként szülői házban albit fizetni... komolytalan.

Persze sokan bevállalják csóróként is a gyereket, de attól sem a gyereknek nem lesz boldog gyermekkora, sem egy ilyen életvitel mellett a szülőnek.

Gürizve, nyomorogva, alig élve, a gyereket egyből lepasszolva, semmi pénzből élve. Én ezt így nem szeretném.

És mindig van választási lehetőség.

Ha be is csúszik (ami értelmes, tanult embernél azért nem jellemző, mert tudja, hogy miből lesz a baba), akkor sem kell 18 évese megtartani, amíg se munkád, se lakhatásod nincs.

Nem muszáj mindenkinek 30 felett szülni, de igenis lehet teremteni egy alapot, minimum egy normális munkát, aztán jöhet a baba.

2016. aug. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nagyszuloi hazban hasznaltunk egy szobat es nagyszulok penzt kertek ezert.

Ez diakelet alberletben nem ?

2016. aug. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ugy szeretem a fiatalokat mert ugy tudjak hogy kell elni es dolgozni es hibatlanul csinalni mindent ....elmeletben.

Kritizaljak aki maskent dontott mint ahogy ok dontottek volna elmeletben.

Ugy tudjak hu ha

Csak eddig semmit az eg vilagon nem mutattal fel az eletben.

Azt hiszed majd dontesz elhatarozol es minden ugy lesz ?

Kotve hiszem az elet nem igy mukodik

De sok sikert az elhatarozasokhoz

Ps ne feledd amire minden korulmeny osszejon a gyerekhez a gyerek nem jon majd ossze

2016. aug. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Teljesen hihető, amit írsz. Nyugi. De nem lehet ezt a hatalmas erőfeszítést mindenkitől elvárni. A gyerekednek egyszer gyerek lesz, ezt akarod, hogy csinálja ő is? Ez lenne a minta? Nem mondom, hogy rossz szülő vagy. Sokkal többet megteszel a gyerekért, mint az átlag. Ez csodás!


Én nem bírnám. És ezt nem akarnám a gyerekemnek sem. Te neked ez dicsőség és másnak is ajánlod, hogy így lehet csinálni. Akkor a gyerekednek is ajánlod majd.


Nekem kell a lakás a fejem felé. És ma annyira elfajult az albi piac, hogy emellett gyereket nevelni necces. Nekem ez egy biztonsági szint, amit én igényelnek a saját életembe. Ha magamnak nem tudom megadni, nem vállalom a felelősséget, amit a gyerkőc jelent.



Mindig csodálatam, aki fél tudja adni magát a gyerek miatt. Kérdés, a gyereknek ez mit ad. Szüleim is feladaták saját életüket. Én voltam az oka (szerintük). Ennek az lett a következménye, hogy maradandó sérüléseket kaptam tőlük. Remélem nálatok sosem lesz ilyesmi.

2016. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!