Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szerint a pénz nem...

Párom szerint a pénz nem fontos csak a szeretet. Hogy lehet valaki ennyire ostoba? Hiába szeretjük egymást azzal még nem fogunk jóllakni. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
Hónap közepére nincs pénzünk se áramunk és ettől legyek boldog? A párom nevetséges.
2013. okt. 17. 11:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
36%
Ezzel akarja palástolni, hogy képtelen egy jobb munkahelyre menni, vagy többet dolgozni, tanulni...elvan egy szinten és nem akar fejlődni, továbblépni. Egyszóval lusta!
2013. okt. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
29%

Nem nevetséges.

Aggasztó, mert ebből arra lehet következtetni, hogy a párod nem akar dolgozni!


Az ilyen alakok soha nem változnak meg. Rajtad fog élősködni, ha mellette maradsz.


Kár rá éveket pazarolni.


Keress magadnak egy normális, tisztességes embert, aki becsülettel megdolgozik a megélhetésért, és hajlandó azért tenni, hogy egyről-kettőre jussatok közösen.

2013. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
74%

"képtelen egy jobb munkahelyre menni,"


Mert a mai magyar valóságban tele vagyunk jobbnál jobb munkahelyekkel, amik korrekt fizetést adnak...


Nálunk is ugyanez a helyzet, albérletbe nyomorgunk egy 5 éves gyerekkel minimálbéres fizetésekből, segítség nélkül, tele hitellel. Ahhoz hogy tanulni tudj pénz kell. dolgozunk szombaton és vasárnap is. Ha az előző válaszoló ad nekem jobb munkát a jelenleginél, rögtön megyek...

2013. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
38%
Hány éves a párod? :D Nekem a dédimamám ilyen meg a gyerekei. 1 hónapja volt az esküvőnk, azt hallgattuk hogy "semmi más nem fontos, csak hogy szeressük egymást, a szeretet a legfontosabb" blabla.. Szó szerint blabla. Ezen mindig csak nevetünk a férjemmel, persze nekik bólogatunk hogy persze, de a szeretetből nem lehet pelenkát és ételt venni... A nagy családi ünnepségeken még el lehet viselni ezt a dumát, de sajnállak hogy neked ilyen felfogású emberrel kell együtt élned.
2013. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
83%
Elsőre egyetértettem, ahogy a kérdést elolvastam, aztán megláttam, hogy az alap minimumra sem telik, így már más a helyzet. Mert ha valaki szerényen él, a havi megélhetésén túl nem tud semmi másra költeni, attól még lehet boldog. De ez már a biztonságérzetet veszélyezteti, ami eléggé alap az életben (ajánlom a párodnak a Maslow piramist, tanulmányozásra). Nem csodálom, hogy félsz, ez tényleg félelmetes.
2013. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 A kérdező kommentje:
Mitől félnék? Valamit rosszúl olvastál!
2013. okt. 17. 11:31
 7/75 anonim ***** válasza:
56%
Mit tesztek annak érdekében, hogy ez változzon? Kerestek jobb munkát, vállaltok túlórát, másodállást? Utána néztetek, vannak-e ingyenes tanulási lehetőségek a környéken?
2013. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
49%

Fogalmunk sincs, mennyit dolgozik a párja, lehet, hogy a belét kimelózza, amíg anyu otthon körmöt reszel és gyakorizik (és erre jön majd a válasz a kérdezőtől, hogy á, a férje otthon döglik, ő tartja el, minden ilyen kérdésnél ez van).


Sajnos tisztességesen és sokat dolgozó családoknál is előfordul, hogy hónap közepén nullán vannak. ÉS bár tényleg nem lehet jóllakni szeretettel, azért higgyétek el, nem mindegy, hogy tök egyedül kell átvészelned a nehéz időszakot, vagy ott van melletted a párod, akit szeretsz, akinek az ölelése este kicsit elfeledteti veled, hogy holnap lejár x számla határideje...


De ebben a kapcsolatban nincs szeretet, én nem ostobázom le azt, akit szeretek.

2013. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
52%

És miért nincs pénzetek? Nem dolgoztok, vagy keveset kerestek, és elmegy albérletre+rezsire?

Tegyetek meg mindent, hogy a hó 2. felére is legyen pénzetek. Pluszmunka, spórolás, ...


És hidd el, attól még lehettek boldogok, hogy nincs elég pénzetek, hiszen ott vagytok egymásnak. Hunyd be a szemed egy pillanatra, és képzeld el az alábbi szituációt. Egy tündér választás elé állít. Vagy gazdag leszel, de akkor a párod meghal, és egyedül maradsz. Vagy a pároddal éled le az életed, de küzdenetek kell közösen.


Hidd el, én inkább élnék boldogan szegénységben a családommal, mint jó módban, egyedül. Csak ők meghaltak. :'(

2013. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
66%
Márpedig az igenis számít, hogy szeret teli a kapcsolatotok, vagy sem. Mi is igen szerényen élünk a férjemmel, de szeretjük egymást, és túl lépünk rajta. Boldogok vagyunk. Az öcsém sokkal jobb anyagi körülmények között él, jóval magasabb fizetéssel, mégis boldogtalan, marják egymást a párjával. Mi tudjuk, hogy volt jobb is, lesz is még jobb is, de volt rosszabb is, fiatalok vagyunk, lehet, hogy lesz is még rosszabb is. Szeretjük egymást, és így mindent megoldunk ami rajtunk múlik.
2013. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!