Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire fontos a...

Szerintetek mennyire fontos a pénz a családalapításhoz?

Figyelt kérdés
2016. aug. 27. 21:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Az egyik legalapvetőbb dolog a stabil kapcsolat mellett.Nem is tudom milyen kérdés ez...
2016. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon.
2016. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%

Mindennek a mozgatórúgója a pénz, hogy a gyerek jól érezze magát, szeresse a szüleit, elmondhassa másoknak milyen jó szülei vannak hogy ide elvitték stb. Mind pénz függő.

Ma már ismerkedni is csak vagyon fitogtatással lehet eredményesen.

2016. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

"Mindennek a mozgatórúgója a pénz, hogy a gyerek jól érezze magát, szeresse a szüleit, elmondhassa másoknak milyen jó szülei vannak hogy ide elvitték stb. Mind pénz függő. "


Szerintem régen rossz, ha a gyerek csak akkor szereti a szüleit, ha van pénzük és dicsekedhet azzal, hogy hova mentek közösen.


Az én véleményem, hogy a családalapításnál számításba kell venni a pénzt. Mert azért a tudatos gyerekalapításnál azért fontosnak tartja a szülő, hogy a gyereket tudja öltöztetni, iskoláztatni, etetni. Ezek pedig pénzbe kerülnek.

2016. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

egy gyerek még felnő az kb. 15 millió forint+ egyetem ha értelmes, + egy hangszer, tudjon úszni, korcsolyázni, ahoz hogy egy átlagos gyereknek teljes életet nyujthass ahoz rengeteg pénz kell, és idő amit vele töltesz.


a rengeteg pénz alatt nem a legújabb generációs telefon megvásárlását értem hétről hétre.

2016. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%
mint az itt lévő júzereknek a thislike bátön
2016. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 donmogyoróscsirke ***** válasza:
97%
A családalapítás csúnyán mondva majdnem hogy befektetés. Sok pénzt, munkát, és időt vesz igénybe, hogy a végére kapj egy értelmes, életrevaló gyereket. Nem szabad hogy a pénz körül forogjon az élete, de szerintem vitathatatlan tény, hogy maga az élet minden eleme ( a szereteten kívül) a pénzen alapszik. Én pl még fiatal fejemmel tudom, hogy addig biztos nem kezdenék ilyenbe, amíg nincs egy biztos anyagi háttér. És most ugorhat a sok "elég ha szeretet van" párocska nekem, én nem tudnék a tudattal élni hogy önző célból "mert hát legyen gyerek" szar körülmények között éljen a családom. Szóval igen, rettentően fontos a píz.
2016. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Az abortuszok legnagyobb része pénzhiány miatt van. Ez tény. Következtetést mindenki levonja magának.
2016. aug. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Számomra a lakhatás az alapja a családalapításnak. Ahhoz meg rohadtul sok pénz kell. Aki nem tudja saját lakhatását és ételét megteremteni, az felelőtlenül vállal gyereket.
2016. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Nem a pénz miatt szereti a gyerek a szüleit, de tény, ha nem lesz boldog gyerekkora, ha csórók a szülők.

Hiába mondják, hogy ha szeretet van, minden megvan.

Ez nagyon szépen hangzik, de nem igaz.

Ha rendszeresen azzal jön haza, hogy a kis padtársának új Nike cipője van, ő miért nem kap, meg hogy cikizik a lyukas/kinőtt ruhái miatt, vagy amikor már harmadik éve ugyanaz az iskolatáskája...

Vagy az összes haver megy a balatoni táborba, de neked nincs rá pénzed...

Meg megy az osztály színházba, csak a te fiad nem megy.

Vagy az összes lányt beíratták balettre, csak te nem tudod megfizetni.

Hidd el, hogy hiába kicsi még, 30 évesen is emlékezni fog rá.

És a te szíves is összeszorul, mert nem tudod neki megadni, amit szeretnél.


Természetesen, ahogy fentebb is írták, én sem a 150 ezres iPhone-ra gondolok, de néha azért illene kényeztetni a kis lelkét, nem?


Nekem például elég kellemetlen volt, hogy szinte mindenkinek volt babazsúrja alsóban, de nekem nem. Pedig nem haltunk volna bele, de az én anyám különösebben nem nevelt minket, csak kb. éltünk egymás mellett.


Szóval pénz nélkül nem megy. Ha közepesen megvagytok, az már jó, nem kell gazdagnak lenni. De ha úgy érzed, hogy inkább a csóró kategória vagytok, hó végén már kölcsön kell kérni, mindig csak a kikapcsolási felszólítóra tudod befizetni a villanyszámlát, akkor ezt a témát még hanyagoljátok.


Van egy kollégám, jött az első baba. Az asszony élvezi a babázást, nem akar menni dolgozni, azt mondta, csináljanak még 2-t, hogy nagycsaládosok legyenek. Saját ház nincs, a srác belegebed a munkába. Albérletben voltak, de menniük kellett. Az a "ház"... egy putri volt. Úgy költöztek be, hogy nem volt benne fürdőszoba, és nem volt fűtés. Valami ismerőstől vettek egy szobakandallót vagy mit, amit a Praktiker újságban is szoktak reklámozni kb 60 ezerért. Gondolhatjátok, hogy ez maximum 1 szobát fűt. Se konyhát, se a fürdőt, és akkor ugye mindenki egy helyiségben alszik, nincs gyerekszoba a hideg miatt. Elköltöztek egy hasonlóan nívós helyre. Kedves, jóravaló srác, de már az elsőt sem kellett volna bevállalni erre a semmire.

2016. aug. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!