Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha az...

Mit szólnál hozzá, ha az egyetlen gyereked, aki már megállapodott, közölné, hogy nem vállal gyereket, így nem lesz unokád?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 09:04
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
32%
Biztosítanám róla, hogy elfogadom a döntését és továbbra is támogatom mindenben. Ugyanakkor megkérném, ossza meg velem, miért döntött így. Tudatosítanám, hogy nem számon kérni akarom, csak érdekel, hogy milyen szempontok alapján jutott erre, és mennyire érzi véglegesnek a döntését.
2016. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
72%

Aki megkérdezné, hogy miért döntött úgy, hogy nem vállal gyereket, az akkor is kíváncsi lenne, ha úgy döntene, hogy vállal?

Mert én értelmét nem látnám a kérdésnek, ha akarná, úgyis elmondaná. Viszont ha már kíváncsi lennék a döntései okára, akkor az is érdekelne, miért akar gyereket, nem csak az, hogy miért nem.

2016. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
61%
22: Azért kérdezném meg, mert szeretném tudni, hogy ha pl. valami betegsége van, ha nem lehet neki, stb. És mondjuk az nekem is megnyugtató lenne, ha elmondaná, hogy semmi baja, csak éppen nem szeretne gyereket. Nyilván szeretnék a gyerekem mellett állni és támogatni, de ehhez ugye jó tudni, hogy mi a helyzet.
2016. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
46%
Szomorú lennék , de nem szólnék bele. Az ő döntése, az ő élete.
2016. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
49%
22: Igen, ha úgy dönt, hogy vállal gyereket, akkor is beszélgetnék vele a témáról. Mert szerintem a normális szülő-gyerek kapcsolatba bele tartozik, hogy az életünk nagy döntéseit megbeszéljük. Ez nem azt jelenti, hogy a szülő beleszól, csupán annyit, hogy közösen átbeszélik a témát, a döntés hatásait, stb.
2016. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
51%
# 25: Ez szerintem teljesen ésszerű és életszerű is, főleg ha a viszony valóban bizalmas a szülő és a gyerek között. Viszont egy bizalmas viszonyban talán még kérdezgetni sem kell, a gyerek magától megosztja a szülőjével a nagyobb döntéseinek az okát és az élete fontos mozgatórugóit.
2016. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
54%
#22-es, nem tudom, számodra mi a meglepő abban, hogy egy jó családi kapcsolatban az emberek meg szokták beszélni a dolgokat. Tőlem szoktak tanácsot kérni a felnőtt gyerekeim (is), elmondják a terveiket, elképzeléseiket, átbeszéljük a lehetőségeket. Leginkább kérdezni szoktam ilyenkor, olyan szempontokra hívom fel a figyelmüket, amikre nem biztos, hogy gondoltak. Kiskamasz koruk óta tudatosan figyelek rá, hogy ne én oldjam meg a problémáikat, ne a saját véleményemet fogadtassam el velük, hanem segítsem őket abban, hogy ők, a SAJÁT döntésüket megfontoltan és körültekintően hozzák meg. Nyilvánvaló, hogy gyerekügyben akár igenlő, akár nemleges elképzelésekben is így járok el, mint ahogy a szülők többsége is, gondolom.:-)
2016. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
40%
lehet később meggondolja magát ha nem akkor ezt el kell fogadni
2016. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
82%

Elfogadnám, az ő élete, az ő döntése. Nem vagyok még szülő, de én sem akarok minden áron, már elmúltam 30, nő vagyok, és nem alakult úgy az életem, hogy mostanáig összejött volna, jelenleg párkapcsolatom sincs, egyedül meg nem vágok bele egy ilyen életre szóló nagy kalandba, és egyesek idióta elméleteivel ellentétben én nem fogok megalkuvó módon összejönni valakivel, csak azért, hogy lepottyantsak egy babát, mert jaj mi van, ha kifutok az időből, nem érdekel. Csak hozzám illő társsal vállalok, és láttam már 40 fölött is olyanokat, akik egészséges babát szültek.

Mivel az én hozzáállásom ilyen, és nem hagyom magam befolyásolni, ha a rokonaim esetleg nehezen emésztik meg, ha szülő leszek egyszer, én el fogom fogadni a gyerekem döntését, ha így dönt.

2016. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
61%
Csalódott lennék, de elfogadnám, az ő élete. Ebbe nincs beleszólásunk. Pont olyan döntése ez, mint neked, hogy csak egyetlen gyermeked lesz és nem lesz testvére.
2016. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!