Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha az...

Mit szólnál hozzá, ha az egyetlen gyereked, aki már megállapodott, közölné, hogy nem vállal gyereket, így nem lesz unokád?

Figyelt kérdés
2016. aug. 2. 09:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
Valószínűleg nem örülnék neki,de az ő döntése.Nem tenném szóvá.
2016. aug. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén szólva nem érdekel.

Nyilván addigra felnőtt nő lesz, és el tudja dönteni hogy mi a jó neki.

Elsősorban az ő gyereke lenne, ő vinné végig a terhességet, szülne, kelne, fizetne vagyonokat.

Csak lesz valahol egy kisgyerek (négy sógorom van, és három testvérem) akivel elbabázhatok kéthetente.

Nekem ne szüljön a lányom, csak ha magának akar.

2016. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%
Semmit, az ő döntése, semmi közöm hozzá. Nem az a "dolga" hogy az én boldogságomért unokát csináljon nekem, hanem hogy boldogan élje az életét... Ha nem vágyik gyerekre akkor úgy!
2016. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%
Mit szólnék? Felnőtt ember, úgy dönt ahogy akar. Egyébként sem velem kéne ezt megbeszélnie hanem az élete párjával. Ha ők ketten közösen úgy döntenek, hogy nem akarnak gyereket, akkor az az ő döntésük, és támogatom..
2016. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, milyen lehet egyetlen gyerekkel.:-) Felnőtt emberként a saját döntése, én tudom élvezni az életet unoka nélkül is, miután ő(ke)t felneveltem.

Azt viszont megkérdezném tőle, hogy mi az az életpálya, eredmény, amit el akar érni, és úgy gondolja, hogy nagyobb érték, és több boldogságot nyújt neki, mint egy új, érző emberi lény. Érdemes ilyen szempontból is átgondolni a dolgokat, hogy megfontolt döntést hozzon.

2016. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%
Semmit, hiszen el tudnám fogadni, hogy ő másképp képzeli el az életét, mint én az enyémet. Mellesleg nem nekem kell, hogy unokát csináljon, a saját gyereke elsősorban a saját életét befolyásolja.
2016. aug. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
13%
Szomorú lennék, mert az ember egyetlen célja a reprodukció (biológiai értelemben), de nem tehetnék mást, felnőtt emberre mégse kényszeríthetem az akaratom, nem?
2016. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
14%

Az unoka az alanyi jog?

Én sajnálnám, ha a gyerekeim így döntenének, mert szülőnek lenni jó, - és az a sok jó kimaradna az életükből.


De nem fognak így dönteni, tudom, mert én neveltem őket.

2016. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
92%

Én sem szeretnék, mert számomra létezik olyan életpálya, ami nagyobb boldogságot hoz, mint főzni-mosni-takarítani-gügyögni-gyereket fuvarozni. Nem ezért tanultam, dolgoztam ennyit. Nagyon tisztelem azokat, akik gyermeket vállalnak és képesek felnevelni, de én tudom, hogy ilyen hozzáállással csak tönkretenném a gyerekem lelkét.

A szüleimnek nem mondtam így direkt, de abból, hogy még nem állapodtam meg, rájöttek, és finoman szólva nem örülnek neki, pedig nekem testvéreim is vannak, egyikük már gyűrűs menyasszony :)

2016. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
84%
Semmit. Nincs közöm ahhoz, hogy a felnőtt gyerekem, akar-e gyereket vagy sem! Felnőtt ember...saját gondolkozással, saját élettel. Ha neki nem kell gyerek, hát nem. Nekem ebbe a legkisebb beleszólásom sincs.
2016. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!