Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hatással lesz a későbbi...

Milyen hatással lesz a későbbiekben, ha egy gyereknek mindig azt mondogatják a szülei, hogy "te ezt nem tudod"?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, rólam van szó, és a saját gyerekkoromról. Amikro kisebb voltam, nagy lelkesedéssel segítettem volna otthon a házimunkában, bármiben, de minden megmozdulásra megkaptam, hogy "te ehhez ügyetlen/kicsi vagy". Azóta felnőttem, elköltöztem otthonról, háztartást vezetek, dolgozom, de a mai napig, ha anyuéknál vagyunk a legtöbb esetben (még pl. egy egyszerű kenyérszeletelésnél is) megkapom, hogy ne csináljam, mert úgysem tudom... Miért mondják ezt? Nagyon nehéz volt a különköltözés első hónapjaiban, évében, hogy mindent magamtól kellett "felfedeznem" mert otthon nem tanultam meg :( És a mai napig észrevettem magamon, hogy sok esetben beblokkolok, mert ott van az agyamban, hogy ezt te nem tudod...

Szóval a kérdés: Miért mondhatták ezt nekem? Milyen hatása lehet még, amiről nem is tudom talán, hogy az? Hogyan lehet ebből kikeveredni?


Köszi!

23/L


2010. ápr. 14. 08:13
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Valaki azt írta itt, hogy könnyű a mai raérő anyukáknak, a gyes meg a gyed miatt.

Hát nekem három hónap utan vissza kellett mennem dolgozni (a munkaköröm olyan volt, hogy a nagy kiesés miatt elveszíthettem volna). Ez azomban egyáltalán nem gátolt meg abban, hogy a gyerekeimmel foglalkozzak. Miután otthon is meg kellett csinálni a házimunkát (férjem sajnos nagyon korán meghalt), mintegy játékként mutogattam a kicsiknek, hogy mit csinálok, és főleg, hogy miért! Es ők annak is fogták fel, jatéknak. A nagyszülők, akiknél a kicsik napközben voltak, ugyanezt tették.

Ma a lányom jogtanácsos, két pici ikerlányát ugyanilyen szempontok szerint neveli, mégcsak nem is tudatosan, hanem mert így természetes neki!

Azt hiszem, a legnagyobb baj az, hogy a türelmetlen szülők m&g csak tudatában sincsenek annak, amit gyerekeiknek okoznak... Sőt, néha még büszkék is arra, hogy "nem hagyom a gyerekemet dolgozni, amig én itt vagyok, mindent megkap tőlem" és közben még almukban sem jut eszükbe, hogy ezért a "szolgàlatért" később a gyerek milyen árat fog fizetni!

Kedves kérdező, azt hiszem, te is csak annyit tudsz ma már tenni, hogy a sajat gyerekeidet másként neveled, mint a szüleid téged, és magadnak akarod bizonyítani, nem a szüleidnek, hogy nem vagy az a "kétbalkezes" semmirekellő, aminek ők akartak feltüntetni!

Azért nagyon egyetértek azzal a hozzászólóval, aki azt monta itt, hogy egyszer azért jól ki kellene pakolnod nekik! Ők megtudnák, hogy mi a te véleményed, te pedig valószínűleg megkönnyebbülnél utána...

Őszinte szívből kívánok neked sok szerencsét, szép gyerekeket és boldog házasságot!

2010. ápr. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!