Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható egy 17 éves lánytól,...

Elvárható egy 17 éves lánytól, hogy besegítsen a házimunkába?

Figyelt kérdés
Naponta 2 órát buszozik a suliba ,mert kolis nem akar lenni. Mikor hazajön ,eszik, bámulja a tv-t, egy keveset tanul,majd számítózik.Nincs képem megkérni,hogy segítsen,mert fáradt lehet. Viszont hétvégén 1 napot a barátjával tölt, az is kieseik. A maradék 1 napon segít néha valamit.
2010. ápr. 13. 22:08
1 2 3 4 5
 31/42 anonim válasza:
70%
Hát igen már megszokta h minden a kis segge alá lett tolva...ebből fakad a lustaság is...:)
2010. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
92%
Ma 22:43,szerintem 22:13-as nem debil,mert egyelőre még nincs a Te szinteden!
2010. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése, én már 10 évesen is simán takarítottam, mert anyukám nagyon beteg volt. Aztán sajnos elment és rám maradt a házimunka, amig apunak nem volt új párja. Viszont neki is segítettem. 15 éves koromtól vasárnap ebéd után én készítettem a sütit. Ki fogja megtanítani a lányod a rendrakásra, főzésre, házimunkára ha nem te? Majd a jövendőbeli anyósa? Aztán hallgathatod milyen lusta, a lányod, és rólad is meglesz a vélemény, hogy nem tanítottad meg. Nyugodtan beszéld meg vele hogy bizonyos feladatokat neki is el kell végezni. Minimum a saját szobáját maga tartsa rendben. Meg lehet azt is beszélni, hogy ő mit vállalna be a házimunkából, elképzelhető hogy pl. szivesen porszivozik.
2010. ápr. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többet kellene segítenie, de már késő megnevelni.

Amúgy én is buszoztam a suliba, és nem értem, hogy abba hogy lehet elfáradni. Csak ülök a hátsómon és visz a cucc.

22/L

2010. ápr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 14. 05:32
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

17 evesen mar teljes haztartast vezettem, persze mellette suliba jartam egy masik varosba,mindennap 2 orat vonatoztam, jo tanulo voltam, sikeresen lerettsegiztem, nagyon jo eredmennyel, majd elvegeztem az egyetemet.

Most lehet sokan hencegesnek veszik, amit fentebb leirtam, de sajnos ra voltam utalva, mert edesanyam meghalt es nem volt aki segitsen, es persze a jovomre is gondoltam, hogy, ha nem tanulok eleget akkor kesobb megbanom.Az akaratom adott erot, meg az, hogy tudtam, hogy edesanyam "fentrol" vigyaz ram es buszke, hogy ilyen gyereke van.

Jo nyugodtan segithetne egy kicsivel tobbet a lanyod.

2010. ápr. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

3-an voltunk tesók, nagy házban, anya nem bírt mindent. 10 éves korom óta én takarítom a szobámat, később már a többi helyiséget is, ha jétköznap nem is, de hétvégén mindig szakítottam rá időt. szoktunk főzni is. nekem ez természetes volt, az egész családomban szokás, hogy igenis besegítünk odahaza. most 20 vagyok, 2 éve máshová járok egyetemre, a párommal lakok lakásban. vezetnem kell egy egész háztartást(pedig nehéz egyetemre járok), a mosástól elkezdve a bevásárlásig minden. van egy kutyám is, azaz nekem porszívózni, felmosni minden nap kell. plusz főzni is, amit odahaza szerencsére megtanultam.

ha elkerül otthonról ki csinálja meg ezt? ismerek olyan lányt, aki egy pudingot nem tud megfőzni. sőt olyat, aki házas, de a mai napig az anyja jár hozzá takarítani, mosni, mert nem tud. ráadásul tapasztalatból tudom, hogy ha valaki fáradt, akkor alszik és nem számítógépezik. nehéz gimibe jártam, buszoztam, tudom. nevelni kellett volna sajnos. már csak saját maga miatt is, egyszer maga lesz és meg kell ezeket csinálnia.

2010. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
48%

Hát szerintem inkább tőle kellene megkérdezni, minthogy itt ítélkeztek felette, úgyhogy nem voltatok ilyen helyzetben.

Én is több mint 2 órát utaztam középsuliban naponta. Hajnalban keltem mindennap, és 3-4 óra körül értem haza mindennap. Nehéz suli volt, sokat kellett tanulnom, és figyelnem az órákon. És hiába, mire hazaértem, nagyon elfáradtam bizony! Örültem ha nézhettem egy kicsit a tévét, s kikapcsolódhattam. Nem hogy még csináljak valamit. Persze mondjuk én gyűlöltem akkor azt az iskolát, és az egész életem. Ma sem értem hogy bírtam ki azt a 4 évet.

Egyébként lehet nem ártana beszélgetnetek egy kicsit! Mert ahogy itt írod, nem sokat tudhatsz a bajairól. Bár lehet tévedek.

2010. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen az öcsém is, 15 éves. Bátyám és én szoktunk segíteni a szüleinknek a házimunkában, miközben öcsém alszik, gépezik, szórakozik. Már ezerszer mondtam anyának, hogy túl sokat megenged neki, mert ugye ő a legkisebb a 3 testvér közül, 13 év van köztünk, szóval ezért van úgy elkényeztetve. Egy kicsit elkéstél ezzel már, kicsi korától fogva arra kellett volna nevelned, hogy legalább néha segítsen a házimunkában, azzal is tanult volna. Elhiszem, hogy nem akarod rásózni a házimunkát, mert suliba jár, tanulnia kell, fáradt. Most még jó neki, amíg otthon lakik és eltartjátok, de ha külön költözik úgy, hogy egy zoknit se lesz képes kimosni, az azért elég gáz.
2010. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
33%

Én sem sűrűn segítettem anyunak,ennyi idősen,le lehet pontozni(persze ha megkért megcsináltam) Csak az volt a baj,hogy nem kért szinte soha,egy kamasz ennyi idősen szerintem meg örül,ha kihúzhatja magát a házimunkából.Persze utána kaptam az ívet,hogy milyen lusta,trehány,stb vagyok,mert nem segítek...

Én úgy voltam vele,hogy van szája,ha segítségre van szüksége,akkor szól...Szerintem próbáld szépen mondani neki,nem pedig csesztetni,hogy lusta...

Ja,most 23 vagyok,20 éves koromtól saját háztartást vezetek,és még mindenki él,nem úsztunk el a koszban....Annyi talán,hogy nem vagyok egy rendmániás és nem zavar,ha éppen nem tökéletesen ragyog minden....

2010. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!