Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható egy 17 éves lánytól,...

Elvárható egy 17 éves lánytól, hogy besegítsen a házimunkába?

Figyelt kérdés
Naponta 2 órát buszozik a suliba ,mert kolis nem akar lenni. Mikor hazajön ,eszik, bámulja a tv-t, egy keveset tanul,majd számítózik.Nincs képem megkérni,hogy segítsen,mert fáradt lehet. Viszont hétvégén 1 napot a barátjával tölt, az is kieseik. A maradék 1 napon segít néha valamit.
2010. ápr. 13. 22:08
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
78%

Én mikor 17 éves voltam, addig nem engedtek el otthonról hétvégén, amíg a szobámat rendbe nem tettem és el nem mosogattam.(ma már 20 vagyok)

Hugomnak nem mondja senki, hogy csinálja, de az az első mikor hétvégén felkel, hogy kitakarítja a szobáját, felseper, felmos, leül tanulni és ha mindennel kész van, akkor számítógépezik, vagy lóg a barátnőivel.(ő 14 éves)


hétköznap én is mindig buszoztam, és abban elfáradtam, hogy egész héten reggel 5-kor kelés, hogy beérjek suliba, este 5 kor értem haza és nem maradt másra időm, csak, hogy tanuljak.

2010. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Igazatok van! csak belegondoltam, hogy olyan sokat én se segítettem kamaszkoromban....Néha felmostam, porszívóztam,elmosogattam. Most viszont már herótom van tőle....Ő is fog még eleget dolgozni a saját háztartásában....
2010. ápr. 13. 22:24
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kellene megszoknia, és nem a saját lakásában elkezdeni a gyakorlást.
2010. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Azért ne higyjétek, hogy egyátalán nem fogtam be semmire....De sajnos elég rendetlen ,és lusta, de ezt hátha kinövi:)
2010. ápr. 13. 22:26
 15/42 anonim ***** válasza:
74%

Igen, de persze csak keveset, mert tényleg fáradt lehet... De lehetnének pl olyan feladatai, amik nem túl fárasztóak, vagy időigényesek, pl kérd meg, hogy teregessen ki, vagy hajtogassa össze a ruhákat, segítsen mosogatni. Meg persze a saját dolgait rendben tartani az ő feladata és ebben a szobája takarítása is benne van.

Nyilván 7 óra suli, 2 óra buszozás és mondjuk 1 óra tanulás után nem várhatod el, hogy felmosson, vagy ablakot pucoljon...

2010. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet,csak nem mindegy,hogy megszokja-e a cigány a szántást.Ugyanis lehet még abból gondja,ha asszony korában ne adj' Isten félmunkát végez,vagy húzza száját olyan dolgokra,ami másnak természetes,és seperc alatt elvégzi.Magyarán egy lusta,trehány nő fog válni belőle.
2010. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%
Engem sem fogott be anyukám soha semmibe.. max. néha sárgarépát pucolni :) De mindig beküldött, hogy tanuljak. És elég lusta is voltam. Anyu mindig mondta a szomszédoknak, hogy belőlem vagy egy nagyon trehány, vagy egy nagyon pedáns felnőtt lesz majd :) Az utóbbi lettem. ( most GYED-en vagyok, és utálom a rendetlenséget, és a koszt, és a szétdobált cuccokat - kivéve a gyerekjátékokat, de azokat is összeszedem minden este).
2010. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

engem anya állandóan csesztet hogy semmit sem csinálok és hogy nem segítek holott nem így van. suli mellett szoktam mindig mosogatni, a szobámat minden nap rendbe teszem 2naponta porszívózok, melette eljárok alkalanként besegítőmunkára és tanulok.

ennek ellenére nap mint nap hozzám vágja hogy semmit nem érek. kicsit rossz :( 19L

2010. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
48%
Én is rendetlen és lusta avgyok.De szeptembertől albérletbe megyek az egyetem miatt...minden megváltozik.
2010. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
77%
A körülmények ismeretében szerintem csak annyit kellene elvárni, hogy a saját holmiját/szobáját tartsa rendben. Elvileg el lehetne várni, de én se küldeném koliba, csak hogy több szabadideje legyen, a TV helyett a házimunka meg nem elég pihentető. (Persze jobb lenne, ha nem tv-t nézne, hanem sétálna, de én magamról tudom, hogy a tv és a net kikapcsol a szürke hétköznapokban.)
2010. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!