Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható egy 17 éves lánytól,...

Elvárható egy 17 éves lánytól, hogy besegítsen a házimunkába?

Figyelt kérdés
Naponta 2 órát buszozik a suliba ,mert kolis nem akar lenni. Mikor hazajön ,eszik, bámulja a tv-t, egy keveset tanul,majd számítózik.Nincs képem megkérni,hogy segítsen,mert fáradt lehet. Viszont hétvégén 1 napot a barátjával tölt, az is kieseik. A maradék 1 napon segít néha valamit.
2010. ápr. 13. 22:08
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Erőltethetnéd egy kicsit, hogy koliba menjen, hátha akkor kigyógyulna a lustaságból.
2010. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
77%
elvárható a mninimum,hogy rendet tart a saját szobájában. Én nem mennék be hozzá takaritani rnedetrakni hetekig, még a szennyesét semm osnám kiha arra is képtelen,hogy kihozza Majd rájön. Amibe befoghatod még akkor is ha hétközben fáradt: segítsen vacsoránánl megteríteni elpakolni. Nem kell sem mosogatni sme prszívózni, de értesd meg vele,hogy amikor elapkol és mnidigm indnet a hylerée tesz ezzle segyt. aztán ha teheti míg sétál a baáretájval bevásásroplhat néhnáy akkor épp hiányzó dolgot leviheti a szemete sétálni menet vgay reggel vagy este stb iylenekbe vond be. Nem fog túl sokat segíteni,mert kamasz de lásd be ezekkel magadon is könnyítesz őt is rendre szoktatod.
2010. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
35%
Hát én úgy buszozom naponta 3 órát, hogy kolis vagyok. Napi 3-4 órát alszom, mert állandóan szól éjszaka a hangos zene, nem lehet pihenni. Tanulnom kell, főznöm kell magamra, takarítanom kell az igénytelen, lusta szobatársaim helyett is (képtelen vagyok mocsokban élni, és már belefáradtam, hogy üvöltözzek velük, hogy dolgozzanak már valamit ők is, ne csak bulizzanak). Szóval szerintem az a 17 éves lány nagyon örülhet, hogy nem várod el tőle a segítséget.
2010. ápr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen egy egész háztartást el kellene tudni vezetni minden további nélkül. Legalább a saját szobáját tartsa rendbe, és este egy tíz perces mosogatásba sem fog belehalni. Nincs képed megkérni, hogy segítsen? Miért te nem dolgozod végig a napot ? Te nem vagy fáradt? Kicsit foghatnád keményebben.
2010. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
0%
22.13: Elég debil egy ember lehetsz...
2010. ápr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim válasza:
100%
Hát ez igen csak család függő sztem... Én 17 éves fiú vagyok de már 10 éves koromban is már ugy voltam nevelve h kötelezettsége mkinek van és önző dolog elvárni mindent a másiktól hiába az ember szülőjéröl is van szó...3 éve minden másnap én főzök itthon, mosogatok, felmosok, magam után kitakarítom a konyhát... hétvégén szobámat takarítom, és segítek ugyanugy a ház körül...pedig elkell mondjam folyamat b*sztatva vagyok h milyen lusta vagyok:) ezért fura volt ez a kérdés a számomra:) bocs h hosszú lett:S
2010. ápr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Én naponta 2,5 órát utazom a suli miatt. Mivel nem ritka, hogy este 9re érek haza,ezért a vonaton tanulok.Otthon már fáradt lennék hozzá.

Javaslom neki,hogy a buszon ne zenét hallgasson,ahogy az manapság divat,hanem inkább tanuljon.Ott nincs Tv és egyebek, amik elvonnák a figyelmét a tanulástól és így otthon több szabadideje marad :)

2010. ápr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

en egyedül nevelem a kislanyom 13. en ferfi vagyok .

-tanitom fözni is meg bizony mindenbe segit(takarit,neha egyedül megföz mire en a munkabol megjövök)es en sohase kell hogy az asztalt letakaritsam mert ö egyedül csinalja en meg mosogatok mer azt nemszeret.

-szerintem a 17-mar kesö raszoni ha eddig azt nem tette...

2010. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Én csak most leszek 17éves 1hónap múlva de már a 11.osztályba járok.

Én ugyan nem utazok 2 órát csak 1-et,de hazaérek tanulnom is kell,mivel anyu és a nevelőapum is sokat dolgozik sokszor nekem kell mennem az öcsémért az oviba és emelett kétnaponta eltudok mosogatni vagy felmosni vagy bármi mást,evés és tv-zés közt betud tenni egy mosást,és kiteregetni is a következő 2 teendője között.Én örülök,hoghy megtanultam,így később sokkal kevesebb problémám lesz majd ezzel.Szeretem a rendet.

2010. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
96%
kislányom 3 éves,de már most ő pakol össze a szobályában és minden héten együtt törölgetünk le.igy tanitott anyukám engem is.Igy egyáltalán nem nyüg hanem természetes.hozzánk tartozik.Minnél hamarabb annál jobb.ne érezze kényszernek,de tudja,hogy fontos a rend-
2010. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!