Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható egy 17 éves lánytól,...

Elvárható egy 17 éves lánytól, hogy besegítsen a házimunkába?

Figyelt kérdés
Naponta 2 órát buszozik a suliba ,mert kolis nem akar lenni. Mikor hazajön ,eszik, bámulja a tv-t, egy keveset tanul,majd számítózik.Nincs képem megkérni,hogy segítsen,mert fáradt lehet. Viszont hétvégén 1 napot a barátjával tölt, az is kieseik. A maradék 1 napon segít néha valamit.
2010. ápr. 13. 22:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
71%
Ha idő szűkében lenne, először a buszozáson spórolna.
2010. ápr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért valami minimális segítség elvárható lenne. Mondjuk hogy terítsen meg, vagy mosogasson el... ezek nem órákig tartó tevékenységek, hanem pár perc...
2010. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%
Ha gyerekkorától kezdve nem arra volt nevelve, hogy neki is vannak otthon feladatai, akkor bizony ez a hajó már elment. Amúgy szerintem igen, elvárható lenne, de nem ilyenkor kell rájönni.
2010. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
63%

Ő vezeti a buszt??

Mert ha nem , akkor mibe fárad el??..

2010. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
52%

Én most már 19 vagyok.

Anya sose kért hogy segítsek amikor 17 voltam.

De ha visszagondolok segíthettem volna...:(

2010. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
75%
:))))))))) 22:13-as... lefordultam a székről.. de szó szerint... :))
2010. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim válasza:
41%
Szerintem azert a 2 oras buszut is lehet faraszto.
2010. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
91%

Már egy 11-12 évestől is elvárható a segítség.Egy 17 éves pedig tartsa rendben a szobáját,a holmijait,segítsen takarítani stb.Lgefeljebb kevesebbet TV.

-zik,vagy netezik.Te nem vagy fáradt,csak ő?

2010. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg nem akarlak oltogatni,de ezt te szúrtad el.Ha kiskorától fogva bevontad volna,akkor ma már a nap részévé vált volna és a világ legtermészetesebb dolgának,hogy segít a háztartásban.Gondolom eddig is kímélted,hogy csak tanuljon,ne vonja el semmi a figyelmét stb.Ez jó is,de már nem gyerek.Gépezés vagy tv-zés helyett el tud mosogatni vagy fel tud porszívózni.Te nem vagy fáradt?Gondolom te is dolgozol és mire hazaérsz otthon folytathatod.Hidd el nem lesz baja tőle,ha megkéred,hogy segítsen.Ráadásul,ha azt szokja meg,hogy minden csak úgy kész van és elé van rakva,akkor később irdatlan nagyot fog szívni.Pl,ha egyetemre megy és albis vagy kolis lesz.Akkor jönnek majd a telefonok haza anyucinak,hogy hogy kell mosni?Mikor fő meg a tészta? stb.
2010. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
86%
Ez a kérdés egy picikét későn jutott eszedbe.Igen,természetes dolognak kéne lennie.Legalább annyi,hogy este mosogasson,vagy törölgessen el helyetted.
2010. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!