Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki öngyilkos az bátor vagy...

Aki öngyilkos az bátor vagy gyáva?

Figyelt kérdés
Nem könnyű dolog megtenni tehát egyrészről rendkívül bátor szerintem de persze gyáva is, hogy elmenekül a problémák elől. Ti mit gondoltok?
2010. ápr. 6. 14:51
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:

Szia! Nem TE vagy Isten, hogy azt mondd: "találkozni fog majd a lányával". Nem tudhatod...és ha nem találkozik?-akkor félrevezetted?

Ha öngyilkos lesz akkor bizton állitom, soha sem fog találkozni vele.

Ha nem lesz öngyilkos, azt meg ugye nem tudhatja senki, hogy az Úr hogyan itéli meg az ö földi életét...

2010. ápr. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
Igen, akkor félrevezettem és ott fogok rotyogni mellette a pokolban. Most boldog vagy? De sztem menj be minden templomba, és jól cseszd le azt a papot is, aki hasonlókat prédikál ahelyett, hogy halálra rémisztene mindenkit az elkárhozással. Elnézést, hogy nem rögtön a legrosszabbat feltételezem mindenkiről, hanem én mint ember látok arra lehetőséget, hogy vki esetleg a mennyországba kerül.
2010. ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem elnézést kell kérned, nem kell a produkció, a szinészkedés.

Szerintem inkább te menj el ahoz a paphoz, aki ilyesmit prédikál. Mondd meg neki, hogy arrol prédikáljon, hogy ITT A FÖLDÖN mit lehetne jobban csinálni, hogyan lehet bekerülni Isten jelenlétébe, (ahogy irja a Biblia,hogy be lehet), hogyan vegyük a Szent Lelket (amit ugyancsak ir a Biblia, hogy kérhetjük és meg is kap/hat/juk ).Kiváncsi vagyok, hogy erre mit mond!!!!

Ès akkor nem kell tovább elmélkedni, hogy az ÖNGYILKOSSÀG BÀTOR CSELEKEDET- E VAGY GYÁVA.

EGYIK SEM, HANEM CSAK EGYSZERÜEN ROSSZ CSELEKEDET, amit nem engedhet meg magának senki ember fia.

Jézus sem lett öngyilkos, nem vetett véget önkezével az életének, pedig levethette volna magát a sziklárol amikor a sátán megkisértette... NEM?

2010. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
Itt a Földön nem kell sem rosszabbul, sem jobban csinálnod semmit, csak el kell fogadnod Jézust, mint megváltódat.
2010. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim válasza:
gyaáva!ez nem bátorság!kivéve a terroristák azok bátrak,egy szerintük jobb célért képesek feláldozni az életüket.
2010. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim válasza:

nagyon könnyű azt mondani hogy gyáva, de hogyha azt éreznéd ,hogy végtelenül szomorú vagy és öngyilkos akarnál lenni akkor is azt mondanád ,hogy ilyen gyáva dolog és gyáva az is aki megteszi?

Nem hinném...

2010. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim válasza:
"Sokan azt kérdezik, , hogy mi a foglalkozásod, hol dolgozol, mennyit keresel. És a másik, hogy élvezd ki az életet, mert az élet annál értékesebb. Azt gondolják, a halállal végetér minden, de tévednek, semmi nem ér véget. A testüket úgy hagyják maguk mögött, mint fogason a kabátot. A lélek az hallhatatlan, örök. Minden bűnnek van következménye. Isten mindent megalkotott és pont az ütközne nehézségekbe, hogy igazságosan megfizessen mindenkinek tettei szerint. Tele van a pokol és a tisztítótűz lelkiismeret furdalástól 0-24 h-ig gyötrődő lelkekkel, mert a túlvilágon mindenki szembesül a saját bűneivel. Senki sem kap mást, többet cvagy kevesebbet mint amit tett, mert pont a tettei ítélik el. Az igazak örülni fognak örülni,hogy nem lettek gazok és a gazok nagyon fognak gyötrődni meret látják a asaját ocsmányságukat, mert ha tudnák, hogy mi vár rájuk, nem lennének gazok, csak éppen nem lennének őszinték sem. Az öngyilkosság, miért? Mivel vagy alacsonyabb, mint más? Semmivel! Mivel van nekik több joguk az élethez, mint neked? Semmivel. Akkor miért te hunyászkodsz meg. Tehet mindenki egy szívességet, köteles mindenki tűrni, hogy élek! Leszarom mindenkinek a pénzét, az egzisztenciáját, meddig élvezi, amíg kap egy szívinfarktust vagy amíg nem lopják. Isten megadja a mindennapi kenyeremet, innentől fogva leszarom az anyagiakat. Élek, de nem az ő akaratukból, mert tőlük akár fel is fordulhatnék, hanem Isten akaratából. Nagy ívben teszek ezért az ő akaratukra, felfogásukra. Bill Wiese 43 éves ingatlanügynök, aki láthatta mi van a pokolban." [link]
2011. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim válasza:
Üdv!Én például elvesztettem a gyerekeimet,lassan a lakásomat,az életemet a volt párom komában fekszik és menthetetlen és a mostani párom elmenőben van.ha megteszem én is gyáva vagyok?,mert aki ennyi mindent kibírt és végig csinált az tudja,hogy milyen rossz tök egyedül lenni a világban,és mit érzek most.Szerintem egyáltalán nem vagyok gyáva,csak már nincs kiút és így egyszerűbb 35 éves vagyok és már nem tudok semminek örülni!
2011. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:

én is elvesztettem a gyermekeimet(két újszülöttet), 26 éves vagyok.

Változtass, kezdj egy teljesen új életet, költözz az ország másik felébe...

Mindenkinek megvan a baja, kisebb-nagyobb, van akin látszik, van akin nem. Ha látnál az utcán, rólam sem mondanád meg, mi történt velem.

2011. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!