Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki öngyilkos az bátor vagy...

Aki öngyilkos az bátor vagy gyáva?

Figyelt kérdés
Nem könnyű dolog megtenni tehát egyrészről rendkívül bátor szerintem de persze gyáva is, hogy elmenekül a problémák elől. Ti mit gondoltok?
2010. ápr. 6. 14:51
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem Tőled, hogy TE mit mondanál a nőnek, mert nálam más a helyzet. A lánya halála után 4 évvel lett öngyilkos (a lánya 10. születésnapján). Erre nem lehet mondani, hogy elborult az agya. Ő megpróbált ezzel élni, nem tudott. Nálam azért számít, hogy hívő vagyok, mert az az érvem, hogy bírd ki és találkozni fogsz vele. De aki nem hívő az mit mond? Bírd ki mert? Azért, hogy ne gyávázzon le senki, akit nem is ismersz?
2010. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
43%

Bírd ki, mert ha megölöd magad akkor nem vár semmi a másik oldalon, elmulsz és pont. Nem hiszek sem a lélekben, sem a sorsban, te is és én is csak egy kémiai folyamat vagyunk ami jó esetbe tart 80 évig.

Csak mivel tudunk gondolkodni, hajlamosak vagyunk beképzelni bizonyos dolgokat, ennek ellenére mégsem ilyen egyszerű az egész.

De tudod, erre nincs mit mondanom, egy olyan kérdésre vársz választ amire, nincs válasz, ő döntése ha meg akar halni... Ha meg élni akar akkor tegye.

De előző irásomból láthattad hogy pont az az ember vagy aki, csak mondja és mondja... Hogy Mit mondanék?!

Tudod mit mondanék.

"Dögölj meg, ha 4 évig tervezted már ne hagyd abba"

Akkor is hülye az aki kinyirja magát, sajnáltatja magát, tönkre teszi maga körül az embereket, mert csak a múltal foglakozik. Aki meg ilyen ember valóban nem alkalmas társadalmi szociális életre...

Gratula sikerült kihoznod belőlem azt mint akkor ott a lány is kihúzott belőlem.

Ok hogy gyászol valaki hogy meghalt a gyereke mondjuk 1 évig, vele kell vele fekszik, de egy idő után áthajlik a személyisége olyan stílusba amit nem komálok...

Szóval ezt gondolom, tetszik valakinek vagy sem de bolond az aki eldobja magától az életet.

2010. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem Neked nincs gyereked, úgyhogy hagyjuk is.
2010. ápr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
56%
Miért te mit mondanál neki?
2010. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
56%
Már leírtam. Azt, hogy ne tegye, mert találkozni fog a lányával, de írtam, hogy én hívő vok.
2010. ápr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem gyengeség
2010. ápr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:

Akkor maradj is hivö...miért kell abba belemenni egy ilyen kérdésnél, hogy ki-kivel fog találkozni...nem mindegy? Mi dolgunk a halottakkal? Amig élünk addig van visszaut, a legvégéröl is, a leg elesettebbeknek is! De ha meghaltunk akkor off. Mindenki oda kerül, ahová Isten küldi-teszi.

DE: " Aki hisz és megkeresztelkedik, az idvezül!.....Jézus az út és az élet..."

Mindig kap az ember más lehetöséget, nyitást, de a döntés a miénk, hogy merre megyünk, mit akarunk. Mindnyájan tudjuk a halál torkában, hogy merre menjünk.

Alapvetöen az ember nem akar meghalni,a test görcsösen ragaszkodik az élethez, hogy a test-szellem-lélek harmóniában maradjon. Az csak azért van, ha akarja valaki a halált, mert csökönyös- változtatni képtelen- megkeményedett szivü...

2010. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:

...és még annyit hozzá, jobb, ha nem hangoztatod, hogy hivö vagy mert ellent mond az, amit leirtál a hitednek.

Hogy miért maradjunk életben?

Miért ne?

Nem vagyunk arra felhatalmazva, hogy eldöntsük, mikor haljunk meg.

Ha a fájdalomba a szivünk nem szakad bele s az által nem halunk meg, hanem élünk, akkor miért akarunk mégis meghalni, hiszen Van Valami amit csak mi tudunk s azért kell élnünk.

Amúgy pedig olvastátok/láttátok a Dávid király történetét?

-Súlyos beteg volt a gyermeke, élet és halál között lebegett. Dávid böjtölt, imádkozott, teljes szivéböl és minden erelyéböl, térdelt a földön, zokogott...

A gyermek mégis meghalt.

Akkor felöltözött és véget vetett a búsulásnak.-

Miért?-Mert Aki Meghalt, Azért Már Hiába Minden, az Úr kezében van a halott. Amig élünk, addig kell, hogy imádkozzunk másokért s ök miértünk, Jézusban. Mert ugye ö az út és az élet. Általa az imánk felhat a magas egekig s mint jó illat száll fel az Úrhoz engesztelésül. "De ne a mi akaratunk legyen meg, hanem a tied!"-ez a fö ima a keresztény egyház(ak?)ban szóval vágod: Isten akarata az nem a te akaratod kell, hogy legyen, majd ö eldönti, hogy mit cselekszik meg abból amit az ember kér,(ésszerü határokon belül persze) és ha ö másképp látja jónak akkor az tényleg úgy jó. Isten nem hibázik, Ö ugyanis a Mindenható!!! Szóval az életedet nem veheted csak úgy el magadnak- magadtól.

2010. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
Mi mond ellent a hitemnek, az, hogy találkozik majd a lányával?
2010. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!