Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki öngyilkos az bátor vagy...

Aki öngyilkos az bátor vagy gyáva?

Figyelt kérdés
Nem könnyű dolog megtenni tehát egyrészről rendkívül bátor szerintem de persze gyáva is, hogy elmenekül a problémák elől. Ti mit gondoltok?
2010. ápr. 6. 14:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%

Az apám öngyilkos lett. Halála után derült ki, hogy agydaganata van, amiből még csak azt érzékelte, hogy időnként állati szarul van, hirtelen megváltozik a hangulata, kötekedő lett, durva, majd magába roskadt. Küldözgették ide-oda, ilyen-olyan vizsgálatokra,mindenki továbbküldte, hogy majd a másik vizsgálat ad valami konkrétumot..Szóval rendesen kikészítették. Mondogatta ő, hogy nem csinálja ő ezt sokáig, hogy semmibe veszik, stb. Tehát megtette. Évekig nem tudtam neki megbocsátani, és mindig csak azon törtem a fejem, hogy hogy tehette meg ezt velem?? Aztán nemrégiben egy közeli ismerősöm családjában agydaganatos beteg haldoklott. Mostmár tudom, hogy mitől mentett meg engem, és önmagát is.

Az, hogy bátor-e vagy gyáva, szerintem nem lehet kategorikusan kijelenteni. Én most úgy érzem, hogy nem kerülhetnék olyan helyzetbe, hogy megtegyem.

2010. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
86%

Erről már írtam egy másik topikban is. Sztem nem ennyire fekete-fehér a dolog. Én, mint hívő nem értek vele egyet, de volt már olyan szitu, mikor azt mondtam, hogy sajnálom az illetőt. Konkrétan az volt, hogy egy nő egyedül nevelte a 6 éves kislányát, akit a szomszéd srác megerőszakolt és megölt. A nő, a gyereke 10. születésnapján öngyilkos lett. Ez sztem se nem gyávaság, se nem bátorság, hanem egy döntés. Ezt nehéz elmagyarázni, mert úgy érzem, hogy a gyerekem nélkül én sem akarnék élni. Lehet, hogy nem követnék el aktív öngyilkosságot, de passzívat lehet.


A bátorságról meg csak annyit, hogy, ha valaki elég bátor ahhoz, hogy öngyilkos legyen, akkor miért nem elég bátor ahhoz, hogy éljen.

2010. ápr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem akkor is nevetséges, hogy bátraknak nevezik őket. Végtelenül önzőek, nem gondolnak másokra, csak magukra. Ostobaság és gyávaság."


Mi? Legalább a saját élete felől hadd rendelkezen az ember úgy ahogy akar! Legalább ebben ne azt kelljen nézni h "jajj mit gondolnak majd mások"

2010. ápr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem akkor is nevetséges, hogy bátraknak nevezik őket. Végtelenül önzőek, nem gondolnak másokra, csak magukra. Ostobaság és gyávaság."



Miért? Te most gondolsz ezeknek az embereknek a problémáira? Nem. De azt elvárod, hogy Ők gondoljanak másokéra.

2010. ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
43%

A lehető leggyávább.Szerintem egyáltalán nem bátor az aki a problémák elől elmenekül!Márpedig az öngyilkosággal elmenekül a problémái elől!

15/L

2010. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
81%
Nehéz kérdés... Inkább maradjon ez megválaszolatlan!
2010. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
71%

"A lehető leggyávább.Szerintem egyáltalán nem bátor az aki a problémák elől elmenekül!Márpedig az öngyilkosággal elmenekül a problémái elől!"


Nem igaz, az öngyilkossággal megoldja a problémáit. Csak épp más módszerrel mint azt te vagy én tennénk.

2010. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
34%

15:01

Ez a másik kedvencem, hogy több öngyilkossági kísérlete volt valakinek...ha annyira megakar halni akkor sikerül is..akkor nem csak karcolgatja az ereit vagy beveszi az összes vitamin tablettát és felhív tíz embert, hogy elbúcsuzzon, hogy azokból legalább 8 küldjön mentőt. Ha tényleg megakarsz halni akkor nincsenek még fölös óráid hogy várj a segítségre.

Nekem volt egy ismerősöm, az kiállt a vonat elé..két kisgyereket hagyott maga után. Sehogy sem tudom belemagyarázni, hogy gyáva ember, csak annyit látok hogy tönkretett egy családot és gyáva, önző szar ember! És ezzel nem csak a saját életéről dönt, hanem a szerettei életéről is, akiknek el lett cseszve...

2010. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
72%

Egyetlen esetben számít bátorságnak: Ha a halálával elősegíti azt, hogy mások ne szenvedjenek tovább.

Pl egy halálos beteg ember hatalmas terhet ró a családjára, mind anyagiakban, mind lelki teher szempontjából.

Ha ekkor úgy dönt, hogy inkább a méltóságteljes véget választja, csak csodálni lehet érte.

Azokat is meg lehet érteni persze, akik ilyenkor az utolsó szalmaszálba is kapaszkodnak, csak annál később haljanak meg, de ilyenkor bele kell gondolni, hogy másokra hogyan hat ez a ragaszkodás.

Ha viszont valaki a tipikus dolgok miatt lesz öngyilkos, mert nem megy a suli, mert elhagyta élete szerelme, mert nincs munkája, akkor az nem érdemel szánalmat.

2010. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Ezek az emberek nem gondolkodnak ilyen hülyeségeken, hogy bátor tett-gyáva tett, elfutok-e a problémák elöl...

Csak egyszerüen kilátástalan az életük és abba akarják hagyni. Megszabadulni a nyomasztó problémáktól, lelki fájdalomtól, eltünni örökre, megsemmisülni, láthatatlanná válni.

Közben nem tudják felmérni azt, hogy az életet elveszik maguktól, hogy ez visszafordithatatlan.

2010. ápr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!