Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki öngyilkos az bátor vagy...

Aki öngyilkos az bátor vagy gyáva?

Figyelt kérdés
Nem könnyű dolog megtenni tehát egyrészről rendkívül bátor szerintem de persze gyáva is, hogy elmenekül a problémák elől. Ti mit gondoltok?
2010. ápr. 6. 14:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
48%
Rohadt bátor dolog egyszerűen meghalni inkább, mint hogy szembenézzen a problémáival, mondhatom.
2010. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem akkor is nevetséges, hogy bátraknak nevezik őket. Végtelenül önzőek, nem gondolnak másokra, csak magukra. Ostobaság és gyávaság.
2010. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem mind a kétfélére van példa.Van,aki gyávaságból lesz öngyilkos,de olyan is van,akinek tényleg nagy bátorság kell,hogy megtegye.És egyébként tényleg nincs minden helyzetre megoldás...
2010. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
71%
Már én is megértem az öngyilkosságra gondolókat,mert vannak totálisan kilátástalannak tűnő vagy éppen iszonyú megalázó helyzetek.Egy megoldás a gyilkosság,de nem a probléma megoldása.Az öngyilkos beleragadt önnön szörnyű helyzetébe,és nem lát tovább az orránál,de nincs olyan emberi helyzet,amihez nem lenne erőnk megoldani.Tehát az öngyilkos meggondolatlan...és belefáradt.
2010. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
64%
Én is úgy vagyok vele, hogy mindkettő.
2010. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
84%
Az öngyilkosság az,amikor elveszed magadtól az esélyt a későbbi boldogságra,egy pillanatnyi boldogtalan élethelyzet miatt.
2010. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
52%
2010. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
90%
A környezetemben voltak fiatalok, és idősebbek is öngyilkosak. Egyiknek sem volt megoldhatatlan problémája, a legtöbb mögött szerető család állt. Persze kívülről könnyű ítélkezni. De az gyengeség és gyávaság, ha valaki nem kér segítséget, hanem inkább elmenekül. A férjem édesapja öngyilkos lett, ő találta meg 12 évesen. Neki nem tudná megmagyarázni senki, miért bátorság az öngyilkosság...
2010. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
79%

marha könnyen dobálóznak itt sokan azzal hogy gyávaság bla bla.. kivánom hogy kerüljetek olyan helyzetbe amibe rájöttök hogy van ez a lehetőség is, és nem gyávaság, csupán meggondolatlanság, elkeseredettség, előre nem látás miatt jut eszébe az embereknek, mert hirtelen nem tudják a helyzetet felmérni. szerencsére sokaknak időben kitisztul a tudata, akiknek nem, azok sajnos megfosztják magukat az esetleges későbbi boldogságtól..

(bátorságnak nem mondanám)

2010. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
56%
Problémamegoldás helyett menekül, tehát egyértelmű, hogy gyáva.
2010. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!