Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki öngyilkos az bátor vagy...

Aki öngyilkos az bátor vagy gyáva?

Figyelt kérdés
Nem könnyű dolog megtenni tehát egyrészről rendkívül bátor szerintem de persze gyáva is, hogy elmenekül a problémák elől. Ti mit gondoltok?
2010. ápr. 6. 14:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
59%

Ezek az emberek a legkönnyebb megoldást választják, végetelenül gyávák.

Lehet, hogy "nem könnyü" dolog, de még ígyis a legkönyebb.

2010. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
83%

Inkább gyáva szerintem, főleg azokat utálom, akik öngyilkosok lesznek, de nem gondolnak a hozzátartozóikra, vagy pl a mozdonyvezetőre adott esetben....

kell hozzá bátorság is, de aki igazán bátor, az megoldásokat keressen a problémáira, ne vessen véget az életének!

2010. ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
90%
Könnyű ítélkezni... Én sajnos láttam már magam körül olyan megoldhatatlan élethelyzeteket, amikből valóban nem volt kiút és ez lett a végeredménye. Nem igaz, hogy mindenre van megoldás, ez szépen hangzik, de sajnos nem igaz.
2010. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
58%
Azt gondolom, mint te. :)
2010. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez nem bátorság-gyávaság kérdése.

Hanem a végtelen elkeseredésé.

Én sajnálom azt is, aki megteszi, és azokat, akiket maga után hagy.

Nem ítélkezem. Ez iszonyatos élethelyzet lehet.

2010. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim válasza:
22%
GYÁVA!!! ÉS hülye.
2010. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
73%
Gyáva és önző dolog.
2010. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
Ha belegondoltok, hogy megmernétek-e tenni akkor rájöttök, hogy miért bátrak.
2010. ápr. 6. 15:00
 9/69 anonim ***** válasza:
77%
Nekem volt már nem egy öngyilkossági kísérletem. Erős személyiség vagyok és már jópár éve történtek ezek a dolgok. Ennek tudatában teljes bizonyossággal állíthatom, hogy ebben semmi bátorság nincsen, ilyen esetben csupán csak gyávaságról beszélhetünk. (Persze abban a pillanatban nem ezt érzi az ember)
2010. ápr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
91%

Én is hasonlóan látom, hogy nagy bátorság is kell hozzá. Szerintem egy olyan tudatállapotban mikor az ember ezt elköveti, abszolút nem lát tisztán, nem az játszódik le benne, hogy megfutamodik a probléma elől, cserben hagyja a családját stb.

Én úgy gondolom, hogy sokkal önzőbb, gyávább ember az aki csak zsarolja az öngyilkossággal a környezetét. Nyilván feldolgozni nem lehet, ha a családban valaki ezt megteszi, de idővel túllehet lépni ezen. Viszont egy olyan családtagnál, aki csak az öngyilkossági kísérleteket teszi meg, de ügyel arra, hogy életben maradjon az sokkal jobban megtudja keseríteni az ember életét. Sokkal nehezebb lehet egy egész életet rettegésben leélni mint megbírkózni a gyásszal.

2010. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!