Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Én nem ezt akarom.

Mit tegyek? Én nem ezt akarom.

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, az egyetem elvégzése óta folyamatosan dolgozom (kb. 2 éve). De úgy érzem, nem találom a helyem. A családom elvárja, hogy dolgozzak, számukra semmirekellő az, aki ezt nem teszi. Én viszont nagyon szeretnék nyelveket tanulni. De ez munka mellett nagyon nehéz és sokkal hosszabb ideig tartó folyamat. Ezért arra gondoltam, hogy kihagyok 1 évet, ezalatt elmegyek intenzív nyelvtanfolyamokra, megtanulok jobban angolul és még egy másik nyelvet, aztán újra munkába állok. A szüleim hallani se akarnak erről. Szerintük tanuljak munka mellett. Hogyan tudnám meggyőzni őket? Utána biztos, hogy találnék munkát, olyan a végzettségem. Van félretett pénzem is. Mit csinálnátok a helyemben?

2016. febr. 27. 10:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész ki akkor külföldre dolgozni? Kellemeset a hasznossal. Ha eddig is könnyen találtál munkát, kint is menne.
2016. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Én járok nyelvtanfolyamra, és a csoport 90%-a (kivéve egy gimis lányt) munka után, este 7től fél9ig beül a tanfolyamra és tanul. Tanulnak a következő órára is, folyamatosan. Valaki egyetem ÉS munka mellett jár a tanfolyamra. Így is lehet haladni.
2016. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
De ha fél 10-től 18:00-ig dolgozom, elmegyek 7-re egy tanfolyamra, akkor mégis mikor fogok rá tanulni?
2016. febr. 27. 15:14
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Na erre szokták azt mondani, hogy nem akarásnak nyögés a vége: tanulni lehet pl. diktafonról is, menet közben (én így tettem le, meg egy egyhetes spanyol úttal, tök egyedül a spanyol középfokút), aztán lehet utazás közben tanulni, meg reggel felkeléskor. Ezért írtam, hogy mindent lehet, csak akarni kell. Te meg nagyon úgy festesz, mint aki arra vár, hogy valaki a fejébe töltse a tudást. Hát bocs, de meg kell dolgozni érte!
2016. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
77%
Már ott is tanulsz a tanfolyamon, illetve van hétvége. És a tanfolyam sem biztos, hogy minden nap van! Amikor nincs tanfolyam, azon a napon is tanulsz. Illetve reggel is tudsz tanulni, még nem mész el dolgozni.
2016. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és azt kifelejtettem, hogy ott a hétvége. Nincs gyereked, férjed, akit ki kell szolgálni, 3-5 emberre mosni, főzni, takarítani, bevásárolni, esetleg beteget ápolni - az eszem megáll...
2016. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tanulsz, amikor van rá időd.

Lefekvés előtt, buszon, edzés közben (ha mondjuk futópadon vagy pl), igazából bármikor lehet rá időt szakítani, nálunk is megoldják. :D Nálunk kedden és csütörtökön van óra, csütörtök után hétvégén bőven lehet tanulni, max akkor keddről csütörtökre nem tanulsz ha annyira nem fér bele, de akkor bepótolog hétvégén.

2016. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
73%

Munka előtt tanulhatsz.


Amúgy meg keress egy gazdag pasit, aki eltart, ha büdös a munka!

2016. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Van kb. 1 millió ft megtakarításod, azt írod. 1 év az 12 hónap, ha leosztom, valamivel több, mint 80 ezer ft-od van egy hónapra, ha nem dolgozol és nincs más bevételed sem.

OK, otthon laksz, nem fizetsz albérletet. A rezsibe gondolom, azért beszállnál meg az élelem-vásárlásba, hiszen nem várhatod, hogy a szüleid fedezzék.

Maradjon mondjuk 50 ezred egy hónapra, fedezni a szükségleteidet (tisztálkodószerek, ruha, cipő, mikor mi kell) meg a nyelviskolára.

Nem tudom, milyen intenzitású tanfolyamra gondoltál, de a legolcsóbb tanfolyam is 1000 ft/óra körül van, csoportban, a magánóra 2500-ról indul, alsó hangon.

Kiszámoltad, hogy ebből havonta hány nyelvórára futja?

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy megértem a szüleidet, ha aggódnak, miből fogsz megélni.

Emellett tiszteletre méltónak tartom, hogy tanulni akarsz, fejleszteni a tudásodat - nagyon jó terv, van is értelme, de szerintem a munkádat ne add fel. Meg lehet csinálni ezt munka mellett is - és ezt gyakorló nyelvtanárként mondom, aki felnőtteket tanít.

Egyébként nekem is fura, hogy 23 évesen te már 2 éve végeztél az egyetemen.... ez milyen egyetem?

2016. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
46%

Én a te korodban dolgoztam, mellette főiskolára jártam.

Nőj fel.

2016. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!