Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Én nem ezt akarom.

Mit tegyek? Én nem ezt akarom.

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, az egyetem elvégzése óta folyamatosan dolgozom (kb. 2 éve). De úgy érzem, nem találom a helyem. A családom elvárja, hogy dolgozzak, számukra semmirekellő az, aki ezt nem teszi. Én viszont nagyon szeretnék nyelveket tanulni. De ez munka mellett nagyon nehéz és sokkal hosszabb ideig tartó folyamat. Ezért arra gondoltam, hogy kihagyok 1 évet, ezalatt elmegyek intenzív nyelvtanfolyamokra, megtanulok jobban angolul és még egy másik nyelvet, aztán újra munkába állok. A szüleim hallani se akarnak erről. Szerintük tanuljak munka mellett. Hogyan tudnám meggyőzni őket? Utána biztos, hogy találnék munkát, olyan a végzettségem. Van félretett pénzem is. Mit csinálnátok a helyemben?

2016. febr. 27. 10:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
32%
úgy otthagynám a szüleimet, hogy elérhetőséget sem adnék nekik.
2016. febr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%

23 éves vagy, azt csinálsz amit akarsz. A szüleidnek az ég világon semmi közük nincs hozzá.

Egyébként meg inkább örülniük kéne, hogy tanulni szeretnél.

2016. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%

Nehogy a szüleid mondják már meg 23 éves létedre, hogy mit csinálj. 😅 Azt csináld, amit te jónak látsz.

19L

2016. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Munka mellett is lehet tanulni.

Én reggel fél 7-kor megyek el itthonról, délután fél 6-kor érek haza, a hétvégéim szabadok, plusz van egy kisfiam. Nekem így is sikerült mellette tanulnom. Vizsgáztam is, illetve a jogosítványt is így szereztem.

Szóval munka mellett is meg lehet oldani, csak nehezebb.

Viszont ha te úgy gondolod, hogy anyagilag is megteheted, hogy 1 évig nem dolgozol, akkor is megélsz, senkitől nem fogsz anyagilag függeni, akkor felnőtt vagy, a te életed, ha megteheted és ez a vágyad, akkor persze, tanulj nyelvet. Később ennek veheted hasznát is, pláne ha olyanban gondolkozol, hogy ebben dolgozz, vagy esetleg külföldre szeretnél mennél dolgozni.

2016. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
65%

Mindent lehet, csak akarni kell :-)

Munka mellett is lehet tanulni - legfeljebb nem tanfolyamon költöd el a pénzt, hanem leülsz a számítógép elé és nagyon remek online nyelvtanulási módok vannak - csak beírod a keresőbe, hogy online angol.

Nem tudom, milyen szinten beszélsz, de pl. a Duolingo-val is nagyon jól lehet angolozni.

Aztán: ki lehet fogni olcsó repjegyet Londonba - ha van félretett pénzed, kimész akár 1 vagy 2 napra - hidd el, némely nyelvtanfolyamnál 100x többet ér, ha nyelvi közegben vagy. Azért 1 vagy 2 napot írtam, mert mint írtad, dolgozol, de egy-egy hétvége beleférhet :-)

2016. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Én ugyan még fiatal vagyok, de engem nem tudnál meggyőzni. Persze felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz. De én nem "hagynám" hogy a biztos munkahelyed eldobd azért, hogy olyat csinálj, ami mellette is menne. Kitudja a mai világban, hogy utána mikor találnál új munkahelyet. Mások gyerek mellett járnak egyetemre, szerintem nem lehetetlen feladat. Ha egyedül laknál, akkor nem mondanék rá semmit, tedd ahogy neked kényelmes.
2016. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
A te döntésed, mit csinálsz, én csak azt nem értem, hogy ha csak fejleszteni szeretnéd az angolodat, ahhoz miért kell intenzív nyelvtanfolyam horror árakon? Elég a félretett pénzed arra, hogy eltartsd magad külön háztartásban+tanfolyamot is fizess? Gondolom, a szüleidnek nem az a problémája, hogy dolgozz látástól mikulásig, hanem az, hogy teremtsd meg az önálló egzisztenciádat, ha már biztosították számodra azt, hogy diplomád is legyen, és a lehető legjobb esélyekkel indulj az életbe. Szerintem gondolkozz el, hogy tényleg azért nem találod a helyed, mert a nyelvtudás hiányzik, vagy inkább az a baj, hogy a munkád nem tetszik igazán, esetleg leszakadnál már a szülőkről, vagy ellenkezőleg, kicsit meghosszabbítanád a gyerekkorodat azzal, hogy visszaülsz az iskolapadba, számítván a szüleid további támogatására. Napi 8 óra munka, ha nincs gyereked, önálló háztartásod, ami leköt, semmivel nem vesz el több időt a nyelvtanulástól, mint az egyetem, rengeteg anyag, chatelős oldal van a neten, ahol fejlesztheted a tudásodat. Szóba jöhet külföldi meló akár au-pairként is, mint nyelvgyakorlási/tanulási lehetőség, gondold végig az opciókat.
2016. febr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, ha úgy gondoltad, hogy egy évig majd ismét a szüleid tartanak el, akkor megértem, mi a problémájuk.
2016. febr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Te döntöd el, hogy mit csinálsz, de szerintem inkább menj részmunkaidőre és nyelvtanfolyamra.

Ha otthon élsz akkor sajnos ez van elkell fogadni, hogy a szülők beleszólnak a dolgaidba. Egyébként meg nem kell őket meggyőzni felnőtt vagy már azt csinálsz amihez kedved tartja.

2016. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

Mitől élnék, amíg nem dolgozol?

Ha a szüleidtől várnád el, hogy eltartsanak, akkor igazuk van.

Ha van annyi tartalékod, hogy megoldod, akkor a te döntésed. Én hülyeségnek tartom. Munka mellett is lehet tanulni. Pláne nyelvet! Egyetemet, főiskolát végeznek munka mellett, sokan úgy, hogy már családjuk is van.

Egy nyelvet megtanulni meg sokkal könnyebb, mint x tárgyból vizsgázni, szigorlatozni.

2016. febr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!