Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Én nem ezt akarom.

Mit tegyek? Én nem ezt akarom.

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, az egyetem elvégzése óta folyamatosan dolgozom (kb. 2 éve). De úgy érzem, nem találom a helyem. A családom elvárja, hogy dolgozzak, számukra semmirekellő az, aki ezt nem teszi. Én viszont nagyon szeretnék nyelveket tanulni. De ez munka mellett nagyon nehéz és sokkal hosszabb ideig tartó folyamat. Ezért arra gondoltam, hogy kihagyok 1 évet, ezalatt elmegyek intenzív nyelvtanfolyamokra, megtanulok jobban angolul és még egy másik nyelvet, aztán újra munkába állok. A szüleim hallani se akarnak erről. Szerintük tanuljak munka mellett. Hogyan tudnám meggyőzni őket? Utána biztos, hogy találnék munkát, olyan a végzettségem. Van félretett pénzem is. Mit csinálnátok a helyemben?

2016. febr. 27. 10:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%
Nyelvet tanulni nem ugyanaz mint elvégezni egy egyetemet, simán megy munka mellett. Azt meg megértem hogy nem akarnak eltartani, felnőtt vagy, lehetővé tették hogy diplomát szerezz, miért nem tanultál mostanáig nyelvet?
2016. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Szerintem egy nyelvet sokkal nehezebb rendesen megtanulni, mint vizsgázni egyetemen. Angolul középfokon beszélek, németül alapfokon. Ezt a két nyelvet szeretném fejleszteni, és még elkezdeni mellette egy harmadikat. Olaszra vagy franciára gondoltam. Jelenleg albérletben lakom, de a nyelvtanfolyam miatt hazaköltöznék a szülőkhöz, hogy ne kelljen albérletet is fizetni. Van kb. 1 millió forint megtakarításom. Nekik azzal van bajuk, hogy feladnám a munkámat, pedig nekem eddig is mindig egyszerű volt találni.
2016. febr. 27. 11:22
 13/31 anonim ***** válasza:
52%
Mi lenne, ha keresnél olyan munkát, ahol munka közben fejlesztheted a tudásodat? Valami multinál vagy hasonló...Bár nem tudom mivel foglalkozol, attól is függ.
2016. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
62%

Az a bajuk, hogy lusta vagy.

Munka mellett is lehetne nyelvet tanulni.

Saját háztartást vezetek, dolgozom, van egy másodállásom is. És nyelvet tanulok! Sőt, élvezem, nem okoz nehézséget sem. Neked sincs még családod, így nem lenne megterhelő. Minden délután, este, hétvége szabad.


Neked az a bajod, hogy nem akarsz dolgozni. Már az első mondatodból is látszik. "folyamatosan dolgozom (kb. 2 éve)" Úristen! 2 éve??? Úgy írod, mintha már 100 éve dolgoznál :D

2016. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
77%
És ha letelik az egy év, a nyelvtudásod nem kielégítő, a tartalékod felélted, és nem találsz rögtön állást, akkor mi a terved?
2016. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

"Jelenleg albérletben lakom, de a nyelvtanfolyam miatt hazaköltöznék a szülőkhöz, hogy ne kelljen albérletet is fizetni. "

Magyarul nem tudnál a félretett pénzedből önellátó lenni, mert a szülőkre kéne támaszkodnod, mert nem dolgoznál.

Innentől fogva megint csak érthető a szüleid részéről a dolog.

Meg aztán intenzív nyelvtanulás? Ne viccelj már! Ugye te sem gondolod komolyan, hogy napi 8 órát, amennyit dolgoznál, annyit tanulnál napi szinten. Nem is tudnál. Nem tudna az agyad már koncentrálni.

Hazamész a melóból, napi 1-2 órát tanulod a nyelvet, hétvégéd meg szabad, akkor meg annyit tanulsz, amennyit nem sajnálsz és innentől fogva meg van oldva.

Más is így csinálja és érdekes módon, nekik sikerül.

Meg aztán van, hogy sokat akar a szarka, de nem bírja a farka. Miért nem csinálod fokozatosan. Munka mellett simán felfejlesztheted az alapfokodat középfokra, aztán ha az megvan, akkor a következő lépés pedig a harmadik nyelv. Ez ennyire egyszerű.

2016. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
61%
A legjobb barátnőm 4 gyerek mellett szerzett 4. oklevelet a 3 diplomája mellé, amíg gyeden volt a legkisebbel, mivel az oktatás és a vizsgák egy része angol nyelven folyt, ezért mellette nyelvtanárhoz is járt, pontosabban skype-on vett órákat, most megy áprilisban a nyelvvizsga szóbeli moduljára. Mellette háztartást vezet, neveli a gyerekeket középiskolástól óvodásig, foglalkozik a férjével és most már újra dolgozik is. Oké, nem lehet mindenki superwoman, de ezért sem értem, mi a problémád, és miért a szüleiddel kívánod megoldatni 23 évesen, jó diplomával a zsebedben a nyelvtanulásodat.
2016. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
49%

akkor màr inkàbb kulfoldre menj egy évre, ne nyelvtanfolyamokra...

egyébként meg azt csinàlsz, amit akarsz. 23 vagy.

2016. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem kötözködésből, de milyen egyetemet végeztél el 3 év alatt? Én csupán a nyelvtanulás miatt nem hagynám ott a munkahelyem. Azt lehet hétvégén is csinálni.
2016. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%
Persze hogy azt csinál, amit akar, eltekintve attól, hogy visszaköltözik-e a szüleihez vagy sem. Ebben a szülei döntenek.
2016. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!