Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17évesen nem elég ha annyit...

17évesen nem elég ha annyit mondok, hogy elmentem, majd jövök?

Figyelt kérdés
Anyám mindig megkérdezi, hogy hova mikor jövök stb... Próbáltam leülni és megbeszélni de nagyon kiakadt, mondtam, hogy jó elmegyek majd jövök mire mondta, hogyha most itt hagyom vissza se jöjjek... Ő sem mondta el ennyi idősen ezeket, beszéltem nagymamámmal és ő egyetértett velem.
2010. márc. 30. 05:51
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
89%

Nem olvastam el az eddigi válaszokat, így csak a kérdésre válaszolok. 18 éves korodig a szüleidnek kell vállalni a felelősséget érted, tehát tudniuk kéne merre jársz. Ez a hivatalos.

Mindenképp jó dolog, ha megmondod hol leszel, és meddig, mert aggódnak érted. Én lassan 26 leszek, szüleimmel élek, csak külön lakrészben. persze nem számolok be minden dolgomról, de így is tudják, ha elmegyek valahova hosszabb időre, mert bármikor bajba kerülhet bárki, és így jó ha tudják, merre vagyok. Ők sem lépnek le napokra, úgy, hogy ne szólnának róla. Természetesen 18 éves korom óta nem kéretőzök, csak bejelentem, mivel ők a családom, és ez a lényeg, hogy rájuk mindig számíthatok, akkor minek titkolózzak előttük. Ha kicsit idősebb leszel, akkor meg fogod te is érteni.

2010. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
89%
ha úgyis elenged (és az a lényeg nem?) ,akkor miért esik nezhezdre mondani egy körülbelüli időpontot,hogy mikör jösz? Én 20 vagyok,anyukámmal élek és mindig mondom hogy hová megyek,és ha ő megy ő is szól nekem,nem értem ebben mi a ciki vagy gáz. Amugy sok 17 évesenek még engedélyt is kell kérnie,örülj hogy téged elengednek.
2010. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg választ, erre nem számítottam. :) Nem is gondoltam volna, hogy ennyien gondolják ezt így de végül is igazatok van! Mindig elengednek nincs gond ezzel és akkor ezek után is elmondom hova meddig megyek stb...

Még egyszer köszi mindenkinek.

2010. márc. 30. 15:16
 34/44 anonim ***** válasza:
89%
Én még annyit hozzáteszek, hogy nekem, ha a szüleim elmennek otthonról, ők is mindig megmondják, hogy hova mennek, és kb. mikor jönnek.
2010. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
89%
Hát nekem a szüleid helyében, marhára nem volna elég. Csak abba gondolj bele, mit szólnál, ha anyukád azt mondja neked, majd jön, és két nap múlva hazavetődik. Te mire gondolnál?? Na meg a másik, hogy 18-ig felel érted, akármit csinálsz, akármi lesz veled őt veszik elő, mellesleg nyilván aggódik érted. Én 30 éves vagyok, de anyám a mai napig nem bír elaludni, ha tudja h éjszaka nem vagyok otthon, vagy útban vagyok valahova.Pedig már nem lakom otthon.
2010. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az a véleményem, hogy egy kapcsolatban (akár anyád, akár apád, akár barát, akár férj, akár gyerek, akár bárki) SOHA nem elég ennyit mondani, mert a másik megérdemli azt a tiszteletet, hogy megmondd neki, hová mész. Én is tudom, hogy idegesítő, mikor mindent megkérdezgetnek, de ettől függetlenül bármi történhet veled és nem árt, ha valaki (17 évesen az anyád) tudja, merre vagy. Másrészt pedig, ha arra nem vagy képes, hogy ezt megoszd vele, akkor ne várd, hogy ő normálisan viselkedjen veled. Csak annyit mondj, hogy Elmentem ide ezért, nem sokára jövök/majd hívlak, mikor jövök. Ez kb 3 szóval hosszabb a te verziódnál, de tisztelettudóbb és a kérdésekre is helyből megfelel. Plusz látja, hogy nem szarsz a fejébe, ami jól esik, ami a te hasznodra válik majd.
2010. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Nálam se lenne elég, pedig elég modern anyukának tartom magam. Az ennyi idős fiam tényleg bárhova mehet, csak az a feltétel, hogy jók legyenek a jegyei, és mindig tudjam hol van és mikor jön. Ez azért fontos, mert bármi történhet veled. Ha nem érsz haza időben, akkor tud hol keresni, ha bármi baj történik veled akkor ő felel érted.
2010. ápr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim válasza:
Mond azt hogy hozzám jössz!
2010. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Hozzám jössz.
2010. ápr. 1. 14:28
 40/44 anonim ***** válasza:

Magamból kiindulva én sem fogom pár év múlva beérni egy mindjárt jövökkel.Én amikor 17 éves voltam sajnos nem egyszer megcsináltam hoga mindjárt jövök.Volt olyan hogy csak 3 nap múlva mentem haza.Ma már anyaként másként gondolom a mostani eszemmel már tudom mennyure bántottam akkor aszüleimet az ilyen dolgokkal.

Csak az legyen előtted hogy egyszer neked is lesznek gyerekeid és neked sem fog tetszeni.

2010. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!