Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17évesen nem elég ha annyit...

17évesen nem elég ha annyit mondok, hogy elmentem, majd jövök?

Figyelt kérdés
Anyám mindig megkérdezi, hogy hova mikor jövök stb... Próbáltam leülni és megbeszélni de nagyon kiakadt, mondtam, hogy jó elmegyek majd jövök mire mondta, hogyha most itt hagyom vissza se jöjjek... Ő sem mondta el ennyi idősen ezeket, beszéltem nagymamámmal és ő egyetértett velem.
2010. márc. 30. 05:51
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
89%

07:33-nak teljesen igaza van, mert leírta a varázsszót. Ez az együttélés szabálya.

Ahogy betöltöttem a 18-at, még utána is mondtam egy körülbelüli időpontot, mikor jövök, pedig akkor már nem kellett volna.

És most jó pár évvel később, ha külön megyünk el a párommal szórakozni, akkor neki is mondom, hogy kb. hány óra körül érkezem, és ez ugyanígy történik viszont.

2010. márc. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem anyukád nem véletlenül szeretné tudni, hogy hol vagy és meddig. Arra is gondolj, hogy ha neadjisten valami bajod lenne, leütnek, kirabolnak, stb., és anyukád azt sem tudja, hova mentél, akkor mégis ki keresne meg? Azt sem tudná, hogy most csak éppen sokáig lófrálsz valahol,vagy tényleg későn jössz, aztán mire igazán elkezdene keresni, már ki tudja mi lenne veled.

Hidd el, nem kekeckedésből akarja tudni, hogy hova mész és meddig leszel ott.

17-18 évesen én is oda mentem már, ahova akartam, de mindig szóltam, hogy hova és meddig, ha elindultam valahova. Mondjuk nálam az "elmenni valahova" kb. azt jelentette, hogy innen Pécsről elindultam, és elmentem mondjuk Szombathelyre koncertre, vagy Bécsbe, vagy ilyenek. Na jó, amúgy is, ha elmentem otthonról, akkor annyit kiböktem, hogy bemegyek a városba ide és ide, majd éjjel jövök, vagy majd délután jövök vissza, stb. Nem nagy fáradtság ennyit közölni szerintem.

23/L

2010. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
24%

Ha Én elmegyek mindig azt mondom: elmentem, majd jövök.

Válasz: vagy semmi vagy oké

Szerintem ilyen korban nem kellene már a szülőnek a gyereken lógnia. Majd hazajövök aztán kész.

2010. márc. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
66%

Én 22 vagyok, anyám mégis mindig hivogat, hogy hol vagyok, kivel vagyok, mikor megyek haza, ne kerüljek rossz társaságba stb.

Már nagyon fárasztó!

2010. márc. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
82%
Figyel rád a szülőd. Én 23 vagyok, én annyit mondok, elmentem. Válasz: mikor jössz? Válaszolok, aztán megyek.
2010. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk anyud elmenne egy hétre, és csak annyit mondana, elmentem majd jövök, neked nem esne rosszul? Én szeretem tudni, hogy a gyerekeim biztonságos helyen vannak és így mindig számíthatnak rám is, ha lekésik a vonatot, értük megyünk, hazavisszük a haverjaikat stb. Azért vagyunk egy család.
2010. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
89%
Egyvalamit jegyezz meg! Édesanyádnak, Te mindig a gyereke leszel, akárhány éves is leszel. Tudom, hogy ez elcsépelt, de majd megtudod, hogy milyen érzés aggódni egy gyerekért. Én már tudom!
2010. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
85%

Hidd el, hogy sokkal jobb ha tudja, hogy hol vagy :). Vagy legalább annyit mondj, hogy sétálni mész a barátnőiddel/haverjaiddal.

Nálunk néha az is elég ha annyit mondok h majd jövök, de telefon van nálam mindig, elérnek ha szeretnének.

Mondj mindig valamit anyukádnak, ha mást nem is akkor csak annyit, hogy telefonon bármikor elér.:) Vagy hogy kivel mész el :). Nemfog utánad menni neaggódj. Vagy ne mondj konkrét helyet, hanem például, hogy beültök valahova, de még te sem tudod, hogy hova. És ez akár lehet igaz is :).

L/17

2010. márc. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
80%
Én 30 vagyok már két gyerekkel de természetes hogy ha megkérdezik hová megyek elmondom.
2010. márc. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
90%
Úgy értelmezem a soraidból hogy az elengedéssel nincs baj, csak szeretné tudni hogy hova és meddig mész.Nem értem, ha úgyis elenged anyukád, akkor miért olyan nagy probléma megmondani.Ezzel még időt is nyerhetsz, nem kell vitázni egy sort még az ajtóban, egy mondattal válaszolsz és idnulhatsz. Ne félj nem fog utánad menni,de sztem te is aggódva pislognál ha egyszer nem mennének haza a szüleid két napig, pedig csak épp kirándulni voltak, csak nem szóltak mert hisz elmúltak már 18 évesekalapon.
2010. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!