Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17évesen nem elég ha annyit...

17évesen nem elég ha annyit mondok, hogy elmentem, majd jövök?

Figyelt kérdés
Anyám mindig megkérdezi, hogy hova mikor jövök stb... Próbáltam leülni és megbeszélni de nagyon kiakadt, mondtam, hogy jó elmegyek majd jövök mire mondta, hogyha most itt hagyom vissza se jöjjek... Ő sem mondta el ennyi idősen ezeket, beszéltem nagymamámmal és ő egyetértett velem.
2010. márc. 30. 05:51
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
76%
A véleményemet már leírtam korábban, most csak arra szeretnélek megkérni, írd már meg hogy hogyan döntöttél a válaszok alapján, elmondod ezután hova és meddig mész vagy továbbra is feleslegesnek tartod?
2010. márc. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
87%
nem eleg,nekem is 17 a lanyom..nem tiltottam meg soha hogy elmenjen de mindig tudtam mikor,kivel es hova..adott idore itthon volt..kialakult a bizalom de a mai napig megmondja hova megy...en detto ugyanugy ha elmegyek valahova..itt es itt vagyok,ha barmi tortenne vele azt sem tudnank hol keressuk..ez nem arrol szol hogy a szulo kontrolalni akar hanem egeszseges feltes:)))
2010. márc. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
87%
ez nem kor kérdése, a mai világban, amikor emberek csak úgy eltünnek (nem önszántukból), én mindig arra gondolok, h jó ha tudják h hol vagyok....anyukád szeret és nem egy akkora dolog, h azt mondod, h kovács józsival megyek az akárhová...megnyugtató...nem akar veled menni, akkor meg mi a baj???.....25N
2010. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
87%

Gondolj már bele, más korodbelit el se engednek, Te meg ha jól értem, mehetsz, csak meg kéne mondanod, hova mész és meddig - azért ez nem olyan szörnyű! :) Miért ne tudhatná Anyukád, hogy hol vagy, hogy ne aggódjon? Vagy azért kérdezi, hogy utána akadékoskodjon? De a leírásból nem úgy tűnik.

Tőlem Anyukám még 26 éves koromban is megkérdezte, sőt volt, hogy ha reggel nem mentem haza, képes volt felhívni! :)

Igenis megérdemel annyit Anyukád, hogy ne idegeskedjen.

29/N

2010. márc. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
79%
Nem elég mert ő felel érted és bármi bajod történik ne adj isten nem tudja hova menjen mit csináljon hol keressen! Legalább egy meg közelító pontot közölj vele( pl ne azt mond:Katival leszek...xy...hanem barátaimmal leszek,barátnőmmel leszek)És mond meg neki kb mikor érsz haza..pl 10-max 11felé itthon vagyok! Ez a két infó hidd el fontos!
2010. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
70%
szerintem az "elmentem, majd jövök"-höz tedd hozzá hogy kinél vagy, meddig [és próbálj is meg időben hazaérni], és mondd meg hogy nálad van a telód, ha baj van hívjanak és ennyi. én is így csinálom.
2010. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
45%

De egy18 éves is CSAK akkor felnött, ha eltartja magát és ÖNÁLLÓAN vezeti az életét: önálló lakás (mármint nem a szülönél lakik), dolgozik, illetve megkeresi azt a pénzt, amiböl megél.


Csak hogy ne legyünk fogalomzavarban. A felnőtt korszak az 18 éves korban keződdik el. Nem akkor amikor neked lakásod lesz. Ha 30 éves vagy, de lakásod még nincs akkor gyerek vagy? Hülyeséget ne beszéljünk már... Teljesen más kérdés, hogy valaki 16 évesen is komoly gondolkodású, valaki meg 30 évesen is mint egy 15 éves úgy viselkedik. De hivatalosan az ember 18 évesen felnőtt, büntethető, és saját akarattal rendelkezik a szabadságát illetően. Az, hogy ő hogy viszonyul a szüleihez, az megint mást kérdés.

2010. márc. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
86%

Én 20 évesen nem merem ezt megtenni anyámmal, pedig elég lazán veszi már a dolgokat, mióta elmúltam 18. Van bennem annyi tisztelet, hogy elmondom hova megyek és szerintem az a minimum, hogy míg nála lakom és az ő pénzéből élek (két helyen tanulok tovább, egyenlőre nincs időm dolgozni), addig legalább ilyen piti dologért nem kell aggódnia.

Nem értelek, gondolom nem drogozol, nem jársz az utca sarokra pénzért, miért kell ilyen piti dologgal kelteni a feszültséget?

2010. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
64%

szerintem teljesen normális,hogy tudni szerené hogy hova mész és mikor jösz - ha jól értem nem arról van szó,hogy nem enged,csak szeretné tudni hogy hova-mikor.

Én amig a szüleimmel éltem (kb 20éves koromig) mindig mondtam,hogy megyek ide vagy oda és mondjuk hogy ne várjanak,mert későn jövök. Csak azért akarták tudni,hogy ne aggódjanak egész éjjel,hogy élek-e még, elütött-e az autó vagy nem.


Most párommal élek és neki is mindig megmondom /ő is nekem, hogy hova megyek és körülbelül mikorra várjon.


nem kell ezt felfújni, anyud csak agggódik és szeretné tudni hogy merre keressen esetleg ha baj van meg ilyesmi

2010. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
91%

Anyukádnak joga van tudni, hogy fiatalkorúként merre csámborogsz, mivel ha valami baj történik veled, őt fogják elővenni.

Olyan nehéz azt mondani, hogy "elmentem XY-hoz, szerintem legkésőbb X órára itthon leszek"? Így mindenki nyugodtabb lenne.

2010. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!