Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17évesen nem elég ha annyit...

17évesen nem elég ha annyit mondok, hogy elmentem, majd jövök?

Figyelt kérdés
Anyám mindig megkérdezi, hogy hova mikor jövök stb... Próbáltam leülni és megbeszélni de nagyon kiakadt, mondtam, hogy jó elmegyek majd jövök mire mondta, hogyha most itt hagyom vissza se jöjjek... Ő sem mondta el ennyi idősen ezeket, beszéltem nagymamámmal és ő egyetértett velem.
2010. márc. 30. 05:51
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%

Nem elég.18 éves korodig ő felel érted.Törvény szeint ahhoz is joga lenne,hogy ne engedjen el otthonról sehova.

Gondolom ő tart el,és anyaként akkor nyugodt,ha tudja hol töltöd az idődet,és mikor várhat haza.

Egy normális családban nemcsak a gyerekek,de a felnőttek is megmondják a párjuknak,hogy hova mennek és mikor várhatók haza.

Nem kell minden percedről beszámolni,de ennyit mindenképpen megkellene tenned.

2010. márc. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
84%
Én 18 múltam, még sem enged el sokszor.. Pláne nem sokáig este.De én megyek már anélkül is, hogy nem enged, beszámolok mindig hova megyek.
2010. márc. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
58%

Hát én nem tudom, én megértem ha egy szülő szigorú de ez már akkor is nevetséges. Szóval nehogy már egy 18 éves ember, egy felnőtt ember ne mehessen el akkor és oda ahova akar. Én most 20 leszek, voltam 16 éves és volt hogy tőlem is megkérdezték hova megyek meg mikor jövök, telefont vigyek. De nomálisan viselkedtem és mindig elengedtek. Ha most azt mondom elmegyek, én saját magamtól mondom hogy körülbelül mikor jövök, bólint egyet anyukám és kész. Ha meg kések vagy közel sem akkor érek hza amire mondtam, írok egy sms-t és kész. De sose volt még olyan, hogy 18 éves korom után azt mondta volna nekem akármelyik szülő hogy márpedig nem mehetsz sehova. És nem ettől lesz valaki jó szülő, hogy még egy felnőtt embert is le akar korlátozni. Jöhet az a szöveg, mert hogy amíg ott élsz meg minden, de attól függetlenül hogy te ott élsz, felnőtt ember vagy, ezáltal van saját szabadságod, amit nem hinném hogy egy szülőnek kellene lekorlátoznia. Megértem azokat aki elmennek aztán se telefon semmi, rá 2 napra érnek haza stb. De nem hiszem el, hogy egy normális embert miért kell lekorlátozni. Szerintem csak nehéz nekik elfogadni, hogy már nem gyerek az ember, véget ért az az időszak amikor még ők mondták meg mit hogyan. Kérdező, te pedig legyél olyan, hogy telefont mindig vigyél, mondj egy körülbelüli időt mikor érsz haza, és ha késnél esetleg írj neki egy sms-t, így látja hogy nem felejtetted el hogy mikorra kellett volna hazaérned, nem átvágni akarod, és így legalább látja hogy azért bár felnőtt ember leszel 1 év múlva, de úgy is viselkedsz.

20/F

2010. márc. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem elég, de ezt csak majd később fogod megérteni. Próbálj meg kompromisszumot kötni. Nem kell minden percedről beszámolnod, de legalább annyit, hogy elmentem a barátommal, barátnőmmel, és kb. ekkor érek haza. Szerintem sokat javitani a helyzeten.
2010. márc. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem annyi elég, hogy elmentem xy-nal/hoz majd jövök pá
2010. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sem elég. Egy megközelítő időpontot csak tudsz mondani, ha késnél akkor meg telefon!

Én 2o vagyok mindjárt de ha megyek el otthonról még mindig megmondom, hogy kb mikor jövök. Pedig már otthon sem lakom, de ha otthon vagyok akkor így történik...

HA egyszer szülő leszel majd megérted...

2010. márc. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
96%

A 18 éves fiatalok szeretik azt mondani,hogy már felnőttek.Ez a legtöbb esetben nem igaz.

Nagykorúak a törvény szerint,tehát büntethetők,felelőssek a tetteikért.

De csak az mondhatja magát felnőttnek,akit nem a szülei tartanak el.Saját maga gondoskodik a megélhetéséről,felelősen irányítja a saját sorsát,és felelős döntéseket hoz.Erre sokan,még 25 évesen sem képesek.Nem csak jogok vannak az életben,hanem kötelességek is.Ezt nem ártana tudomásul venni.Akkor kevesebb konfliktus lenne a szülőkkel is.

2010. márc. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
86%

Elöször is, a kérdezö 17 éves és nem 18. De egy18 éves is CSAK akkor felnött, ha eltartja magát és ÖNÁLLÓAN vezeti az életét: önálló lakás (mármint nem a szülönél lakik), dolgozik, illetve megkeresi azt a pénzt, amiböl megél.

Ezen kivül az természetes, hogy ha elmegyek valahova, akkor legalább annyit mondok, hogy kihez/hová megyek, és kb mikor jövök haza.

Ez nem "ellenörzés", hanem az együttélés alapszabálya. A szülö jó, ha tudja, hogy hol van a gyereke, mert ha netán nem jön haza, akkor legalább van kiindulópont, hogy merre kellene elinulni a kereséssel. Éppen nemrég volt, hogy egy 18 éves lány "elveszett", ha történik vele valami, hol kezdik keresni?

Ha azt mondom, hogy 10-11-12-re hazajövök és elkések, akkor tudják, hogy történt valami velem, esetleg baleset stb - és tudnak valamit intézkedni.


(És nem vagyok tizenéves, már régen nem)

2010. márc. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
85%
A lányomat 16 évesen egyszer egy hónapban elengedtem egy olyan discóba, ahol az unokatesóm volt a lemezlovas. Az apja elvitte, és érte is ment. Amikor 18 éves lett megbeszéltük kulturáltan, hogy xy időpontban ha nem lesz otthon,akkor egy sms, vagy egy telefon tőle. Az első alkalommal megmondtam neki ha késel és nem szólsz oda a bizalom. Betartotta, nem is volt emiatt konfliktusunk.
2010. márc. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
85%

Ha hozzáteszed legalább hogy kivel és mikor érsz haza, akkor már alakul.

Mindig gondolj arra, hogy valami történik veled. Nem érsz haza, anyukád hívja a rendőröket és közli velük, hogy: ... elmentél??? Ez kissé kevés támpont lesz nekik, már bocs.

Nem azért érdekli a szüleidet, mert titokban utánad akarnak osonni, ne aggódj! Hanem inkább az ilyen szituk miatt. Hogy mégis merre keressenek. És mikor kezdjenek aggódni, hogy már tuti baj van.

2010. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!