Honnan ered a "közös kassza", "külön kassza" szokás?
Lehet, hogy extra degenerált vagyok, de kb. sosem tudtam azt elképzelni, hogy házas társak együtt élnek, és van olyan, hogy ENYÉM, TIÉD.
Most ha az egyik vagy másik félnek kevesebb vagy jóval kevesebb a fizetése, és mégis van valami plusz kiadása, akkor megy a párjához kuncsorogni?
(itt most NEM arra gondolok, hogy egyikük évekig csak otthon ül, közben meg havonta több százezres kiadásai vannak)
Vagy mondjuk az egyikük 1-2-3-X hónapig munkanélküli lesz, akkor a másik fél az éhen pusztul?
Vagy hogy van ez?
Nálunk a közös kassza volt mindig is, és tényleg nem értem, hogy ha valaki (főleg ha összeházasodik), a párjával mindenben együtt van, de mégis dugdossák egymás elöl a pénzt?
Gyerek, autó, ház, hitel, telek, utazás, stb, és minden pillanatban, és mindig minden fillért el kell számolni, mint valami bankban?
Jaj, nem akartam vitákat szítani, de tényleg fura számomra.
Valaki írta, hogy a közös kasszánál az a baj, hogy akkor mindig mindent meg kell beszélni.
Nyilván az anyagiaktól függ.
De mi nem engedélyt kérünk egymástól, hogy akkor ezt vagy azt megvehetem-e, hanem reálisan tudjuk, hogy mi az ami belefér a keretbe mi az ami nem, így mi az amire nagyobb vagy kisebb szükség van.
Egy jelentősebb dolgot természetesen megbeszélünk (pl. egy új mosógép vásárlása), de most nem fogjuk számolgatni, hogy ki hány fillérrel többet költött magára az adott hónapban.
Vagy nem fogunk számlákat egymásnak bemutatni, hogy ennyit tankoltam, ennyibe került az állatorvos, ennyi volt a fodrász, vagy a gyógyszer.
Nyilván ha nagyon nagy a keresetbeli különbség, akkor aki kevesebbet keres az nem élősködik a másikon.
Viszont ez nem egy fix dolog, így bármikor változhat.
Egy időben a párom keresett többet, most én. Ha külön kasszán lennénk, akkor most a páromnak tök rossz érzés lenne, hogy férfi létére egy nőtől kell pénzt kérjem, ha úgy alakul.
Ha meg az egyik fél élősködik a másikon akkor azt a külön kassza sem tudja megakadályozni.
Még csak félig olvastam el, de én kilógok a sorból, úgy látszik. Nem vagyunk házasok a párommal, de totálisan közös kasszán vagyunk rég és nincs kuncsorgás sem. Sokkal tartósabb s szeretettelibb kapcsolatban vagyunk, mint az átlagos házaspárok, s lassan 20 milliót ölünk bele egy feléért ha eladható közös házba :D De ha az egyikünk nevén lenne a ház, akkor is kb. ugyanolyan lenne, csak logikusabb volt nekem így.
Minden közös és minden külön kassza más. Ha az emberek jó fejek és értelmesek, mindkettő működik, ha irigyek, egyik sem, maximum az egyik célszerűbb, több problémát old meg.
Én sosem szednék bérleti díjat a páromtól, ahogy a gyerekemtől sem. Nagyvonalú vagyok és romantikus, ez van :D
"Tudjad kérlek jobban,hogy hogyan zajlott a valasom."
Nem tudom hogy zajlott, de amit leirtal az nem valos, ennyi. pont a banki tranzakciok a legegyszerubben bizonyithatok.
Nálunk ez úgy működik, hogy az albérletet, rezsit, kajapénzt felezzük, a többi pénzzel pedig szabadon gazdálkodunk.
Nekem az lenne a furcsa, ha egyeztetnem kellene arról, hogy mire költök a fizetésemből. Én nem szólok bele az ő költéseibe, ő nem szól bele az én költéseimbe.
Nem olvastam a válaszokat, csak a saját helyzetet írom le.
Szóval nálunk külön kassza van, mert mind a ketten azt akarjuk, és jobb is így nekünk.
De természetesen ez csak normális, intelligens felnőtt emberek között működik.
A mi fizetésünk közel azonos. (150 ezer nettó kb)
Fix kiadásunk 155 ezer ft konyhapénzzel (kajára való) is beleszámítva. Hónao elején 75-75 ezret lerakunk közösen, amiből mindent kifizetünk. A maradékok maradnak mindkettőnknél.
Ha hónap közben merül fel valami kiadás, akkor azt is megfelezve kifizetjük, bár nem nagyon vannak ilyen váratlan kiadásaink szerencsére.
Pl a nyaralást is úgy oldjuk meg, hogy én pl megveszem a repjegyet és a szállást elutalom, a párom hozza a költőpénzt vagy ilyesmi.
Én nem szeretném a közös kasszát, mert:
-sokkal kevésébé lenne az, hogy költhetünk hobbira, mert így, hogy külön vagyunk annyira nem zavar, hogy a párom a kicsit drágább hobbijára költ, ha közös lenne a kassza tuti zavarna, hogy leszed a pénzről erre
- nehezebb lenne megegyezni, hogy ki mire szedjen le a közösből, így a saját fennmaradó pénzét viszont be tudja osztani arra, amire akarja
- tudunk egymásnak könnyen ajándékokat, meglepetéseket venni, amit közös kasszánál elég nehéz, ha a párod azonnal kapja az sms-t pl hogy most vettél fel vagy fizettél x ezer ft-ot
Mi sokkal jobban kedveljük a külön felállást, mindenkinek magánügye szerintem, az hogy valaki külön kasszán van nem jár a pénz dugdosásával, és nincs filléres elszámoltatás se normális helyeken, ezt honnan veszed?
"Én azt nem értem, hogy neked miért nem mindegy hogy más mit csinál? 2 ember van egy házasságban, szerintem az a megfelelő és működőképes ha ők ketten döntik el. A te dolgod, hogy hogyan éled a kapcsolatodat, az enyém és a páromé ahogy mi éljük."
Ez csak egy kérdés a sok ezerből ami itt ezen az oldalon van. Ha nem akarsz akkor ne válaszolj és kész.
Amikor valaki kérdezi, hogy ki mivel eteti a kutyáját, vagy mi a neve a gyerekének, vagy milyen autója van a hozzászólónak, vagy mit főzött ma ebédre, azok is ilyen szempontból mind-mind magán ügyek.
Aki nem akar az ne válaszoljon, ez nem egy kötelező program.
"Ha külön kasszán lennénk, akkor most a páromnak tök rossz érzés lenne, hogy férfi létére egy nőtől kell pénzt kérjem, ha úgy alakul."
Ha az én párom így gondolná, úgy érezném, lenézi a nőket... mert "nehogy már egy nő vigye többre, mint én". Különben meg így is a te pénzedet költi, nem értem, mi a különbség. Az, hogy eljátsszátok ezt a színlelést, hogy így olyan, mintha ketten kerestétek volna meg azt a pénzt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!