Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan ered a "közös kassza",...

Honnan ered a "közös kassza", "külön kassza" szokás?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy extra degenerált vagyok, de kb. sosem tudtam azt elképzelni, hogy házas társak együtt élnek, és van olyan, hogy ENYÉM, TIÉD.


Most ha az egyik vagy másik félnek kevesebb vagy jóval kevesebb a fizetése, és mégis van valami plusz kiadása, akkor megy a párjához kuncsorogni?


(itt most NEM arra gondolok, hogy egyikük évekig csak otthon ül, közben meg havonta több százezres kiadásai vannak)


Vagy mondjuk az egyikük 1-2-3-X hónapig munkanélküli lesz, akkor a másik fél az éhen pusztul?


Vagy hogy van ez?


Nálunk a közös kassza volt mindig is, és tényleg nem értem, hogy ha valaki (főleg ha összeházasodik), a párjával mindenben együtt van, de mégis dugdossák egymás elöl a pénzt?


Gyerek, autó, ház, hitel, telek, utazás, stb, és minden pillanatban, és mindig minden fillért el kell számolni, mint valami bankban?


2016. jan. 13. 23:46
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
53%

Nem is leszünk házasok,nem vagyok hazassagparti. Ha lenne is valaha,akkor is lenne házassági sz. Nem latok összefüggést a között,hogy a hazassaggal mi változna. Ö életem párja, vele vannak hosszútávú terveim. De önmagam teljes szolgáltatása nem tartozik a terveimbe. :)


Egyébként azt figyeltem meg,hogy általában a kisebb jövedelmű,haszonleso nők vannak nagyon oda a közös kasszaert. Örülnek,h a pncijukkal magasabb életszínvonalat érhetnek el,mint tisztes munkával. Én ettől hanyok...

2016. jan. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
41%

ha nem vagytok hazasok, akkor nem ertem miert okoskodsz bele egy olyan kerdesbe ahol hazasparokrol van szo :)


Az elettarsi kapcsolat teljesen mas mint egy hazassag, gyakorlatilag egy ideiglenes kapcsolat, amit egyik fel sem gondol igazan komolyan.


"Egyébként azt figyeltem meg,hogy általában a kisebb jövedelmű,haszonleso nők vannak nagyon oda a közös kasszaert."


Ez meg hulyeseg. eleve a torveny is azt mondja hogy hazassagban kozos minden jovedelem, ennek nincs koze a haszonleseshez (eleve ezt a szot nem is hasznalhatod hazastarsakra)

2016. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
50%

Nincs értelme veled erről beszélni,mert demagóg vagy. Ha képtelen vagy elfogadni,hogy manapság annak,aki nem hazassagparti,az csak egy darab fecni,és semmi jelentősége (a válások és házasságtörések számának ismeretében ez valóban így is van,h semmit sem jelent manapság), és enélkül van két ember,aki tényleg egy életre köt kapcsolatot,és még jobban is működhet,mint egy bármikor szire-szora felbonthato házasság,akkor mincs miről beszélnünk.


Ha te azt hiszed,h kizárólag a házasság szól életfogytig, és h a papír garancia bármire is,akkor el vagy ám tevedve,kiskomam :)


Ja,amúgy,ha már itt tartunk,erdekgazassag mond valamit? :D

2016. jan. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
85%

nálunk kombi :-)

két számla mindenki arra kapja a bevételét

de a rezsi, albérlet, hitelét, telefont, net, bérletek, plusz egy nagyobb bevásárlást a párom fizeti

marad neki olyan 10-15e hó "zsebpénze" a hónapra egy egy sörre meló után vagy

(elég is mert ha tehetné elszórná az egész fizetését és így tudja h csak ennyi van ezt be kell osztani)


a kocsi költségeit, a gyerekekét, és a háztartás többi részét én állom

plusz a megtakaritás is az én pénzemről megy külön számlámra


sajnos a nem felelős pénzkezelési szokásai miatt alakult ez ki - több millió személyi hitel tartozás ...


természetesen ha mégsem elég a zsebpénze akkor adok neki vagy kivesz a pénztálcámból :-)

2016. jan. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
39%

Házasságban közös kassza. Egy számla, két bankkártya.


Házasságon kívül erősen ajánlott a külön kassza, hiszen ott nincs JOGILAG család. A házasság az egy más intézmény jogilag, nem csak egy papír. Pont ezért nem is való mindenkinek.

2016. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem attól függ, mennyi a bevétel. Mi a párommal a második hónaptól közös kasszán voltunk. Az ok: a jövedelmünk épphogy fedezte a megélhetésünket. Felesleges volt osztozkodni. Aztán egy időben még arra se volt elég, mínuszba csúsztunk. Megint felesleges lett volna fennakadni rajta. Most kezdünk visszajönni, nyilván a közösből.

Valójában ha az embernek nincs sok pénze, akkor mindegy is, hogy közös kassza van vagy külön, mert úgyis elfogy az összes pénz, akkor meg mindegy, hogy címkézik.


Külön kassza akkor jó, ha a feleknek több pénze van a szükségesnél. Vagy pláne vállalkozása, részvényei, amik kockázattal járnak.

2016. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
45%

"manapság annak,aki nem hazassagparti,az csak egy darab fecni,és semmi jelentősége "


Ha nem lenne jelentosege akkor minden tovabbi nelkul meghazasodhatnatok, nem?


termeszetesen van jelentosege, es termeszetesen szerintetek is van jelentosege, ezert vagytok ennyire hevesen ellene. Az is egyfajta ertekvalasztas, meg a hazassag is egyfajta ertekvalasztas.


Egyik sem jobb a masiknak, egyik sem felsobbrendu, egyszeruen mas ertekekrol es vilagnezetrol van szo.


A te esetedben teljesen termeszetes hogy szigoruan kulon kasszan vagytok es a parod meg alberletet is fizet neked, mert nektek ilyen a vilagkepetek, ilyen a kapcsolatotok.


Masnak meg mas az elfogadott, ennyi.

2016. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
88%
Leszűrhető az itteni hozzászólásokból is, hogy mind a közös, mind a külön kasszát lehet jól, és rosszul is működtetni. Minden a felek hozzáállásán múlik. viszont az is igaz, hogy a gyerekvállalás nagy bevételkiesés a nőnek - nem csak a gyes ideje alatt, hanem pl. kisgyerekes anyaként rosszabbul fizetett munkakörbe tud csak visszamenni. A karrierjét jelentősen visszaveti a gyerekvállalás. Ha ezt a férfi nem veszi figyelembe és külön kasszán vannak, az már nem fair.
2016. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
68%

Én sem értem, hogy működik az anyagi elkülönülés párkapcsolatban. Pl. én drágább ennivalókat vennék (mert jobban szeretem a hasamat), akkor a feleségem tojásrántottát ebédel, én meg mellette eszem a borjúcombot?

A gyerekkel kapcsolatos kiadást is megfelezik? És ha egyik szülő ragaszkodik a Siesta bőrcipőhöz, a másik szerint meg a negyedannyiba kerülő kínai műbőr cipő is jó lenne a gyereknek?

És ha egyik szülő szerint indokolt lenne gumit cserélni a családi autón, a másik szerint meg még egy szezont kibír? Akkor ki, mit fizet?

2016. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
68%
A férjemmel közös kasszán vagyunk már az összeköltözésünk első percétől kezdve. Nincs "kuncsorgás", ahogy az egyik hozzászóló feltételezi, ès nem csak egyikőnk kezeli a pénzt. Egy helyre rakjuk össze a fizetésünket, valamint külön helyre x összeget ami a félretett. Ha megyek vásárolni, vagy ö megy, automatikusan veszünk le, de nem úgy hogy "drágám, vàsárolni megyek ezért vettem le egy 10-est, mert ezt veszek meg azt meg stb..." Nincs magyarázkodás, mert értelemszerűen megbízunk egymásban, hogy nem hülyeségre költ a másik, pl nem játékgepbe viszi a pénzt. Ennyiböl az miért jobb, hogy valaki külön kasszán van, felezgetnek mindent, meg hol egyik vásárol, hol a másik, meg azt vesz magának amit akar..rendben, de ha elfogy az egyiknek és kéne valami az nem cikibb, hogy mehet a párjához kölcsön kérni?! Szerintem ez borzasztó gáz...na meg amikor a vásárlást is felezik és otthon bújják a blokkot..
2016. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!