Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem fura ez a "közös...

Csak nekem fura ez a "közös kassza"?

Figyelt kérdés

Nálunk csak a férjem dolgozik, én otthon, mivel az exmunkámra eléggé ráment az amugyis ingatag egészségem.

Egy ideig úgy néz ki, nem megyek vissza dolgozni, de pár hónap múlva szeretnék. Természetesen közös kasszán vagyunk, amiből mindenki annyit vesz le, amennyit akar.

A bevásárlást én intézem az én kártyámról, mivel én ráérek.

Ha veszek magamnak egy felsőt vagy valami sminket, elmondom/megmutatom a férjemnek, mert érdekli, de az árát pl már nem szokta kérdezni.

Megdöbbenve tapasztalom azonban más pároknál családban, rokonoknál, barátnőknél, hogy ahol a feleség eltartott, akkor ott csak "tessék-lássék" közös kassza van. A feleség gyakran nem tudja, mennyi a férj bevétele, illetve nincsen közös számla, a férj utal a nejének x összeget, amit magára fordíthat, aztán kész.

Én nem tudnék így korlátozva élni...


Akik szintén ezt a módszert alkalmazzák, nem kellemetlen a nőnek?


2015. dec. 29. 22:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Én se tudom forintra pontosan a férjem bevételét, csak annyit, hogy x tartományban mozog. De egy barátnőm bevallotta, ő pl abszolút nem tudja, csak annyit, hogy valahol fél és egy milla közt.
2015. dec. 29. 22:32
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Nyilván az a normális, ha a nő akármikor elbaszhatja magára a család teljes vagyonát.
2015. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felnőtt, értelmes emberek közt gondolom, nem merül fel ilyesmi
2015. dec. 29. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

2-es.


Igen, mert a férfiak ilyet soha nem csinálnak.

2015. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Annyira biztos nem kellemetlen, mintha nekik is dolgozniuk kellene. Mondjuk az nekem is furcsa, hogy házastársak ilyen alapvető dolgot nem tudnak egymásról és nincsenek olyan viszonyban, hogy megkérdezhessék. Milyen kapcsolat ez?
2015. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az furcsa, hogy a legnagyobb természetességgel kotorászunk vadidegenek zsebében. Sem a te, sem mások pénze, fizetése, vásárlási szokásai és közös/külön kasszája nem fura, ha az adott párnak úgy megfelel.
2015. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zombienyul ***** válasza:
100%
Nincs félmilliós fizetésünk sajnos, párom fizetése teljesen mértékben rámegy az előző házasságából fent maradt hitelekre, így a bevásárlást, némely számlákat az én bevételeimtől fedezzük. Ha nekem nincs pénzem ő ad, ha neki nincs én adok, hogy ne legyen pénz nélkül. Ennyi :) Nincs ott semmi baj a közös kasszával, ha meg a párod fizetése több 20.000Ft-tal, hát na és? Együtt vagytok, együtt élitek fel a dolgokat, amiket megvesztek, használtok.
2015. dec. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az ilyenfajta függőségi viszonyt értelmezed kicsit félre. Ez persze egy párkapcsolat, de te magad is írod, hogy eltartják ezeket a nőket.


Amikor gyerek és fiatal felnőtt voltam, a szüleim eltartottak ugye engem is, sokszor kértem tőlük pénzt, bár volt zsebpénzem is, de az ugye nem volt elég pl. ruházkodni vagy az osztálykirándulásra. Ugyanez a helyzet ezekkel az általad említett nőkkel is. persze kivétel, ha valaki ideiglenesen van csak otthon, vagy gyeden van, de te azt sugallod, hogy ők így vannak berendezkedve, hogy csak a férj dolgozik.


Ugyanez lenne tehát a helyzet, ha nem dolgoznék és a férjem tartana el ugyanúgy, mint a szüleim valaha. Bár engem biztosan nagyon bekorlátozna a dolog, nem mernék drága dolgokat venni, pedig a férjem rendes ember.


De el sem tudom képzelni ezt az életformát hosszú távon, mert én azért tanultam nagyon sokat, hogy dolgozhassak és szeretem nagyon a munkámat. Nem a pénzért csinálom.


28N

2015. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ház annyi szokás. Engem is sokan örültnek tartanak. Csak egy számlánk van, párom nevén. Az én teljes fizetésem megtakarításra megy. Cél, hogy kifizessük a lakást. Én akartam így, amíg két számla volt, sok mindenre elcsesztem a pénzt. Most tehát csak egy fizetésből élünk, párom kezeli a pénzt, de együtt vásárolunk be. Szerintem megéri a 30 éves hitel helyett pár év és kitudjuk fizetni a lakást. Mások azt mondják, hogy így nem lehet élni. Nekem viszont tökéletes. De nem mondom, hogy ezt bárkivel megcsinálnám. Szóval ez szerintem családtól függ, ami valakinek jó az másnak lehet, hogy elképzelhetetlen..
2015. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!