Külön kassza, kinek van igaza?
Párommal éve óta együtt vagyunk és együtt élünk. Anyagi szempontból sajnos nagyon nem egyezik a látásmódunk. Eddig sikerült kiviteleznünk nagyjából a közös kasszát, de nemrég volt egy elég kemény beszélgetésünk a dologról, ami után arra jutottunk, hogy akkor külön kasszát viszünk. Ez azért alakult így, mert szerinte én túl sokat szórok el egy-egy random kávéra, vagy sokkal fogékonyabb vagyok a baráti összeröffenésekre, amikhez rendszerint pár sör vagy kávé is társul. Plusz úgy érezte, hogy mikor szórakozni voltunk, összességében ő fizetett többet mondjuk havi szinten, én ezzel sem értettem egyet. Ő meg mondjuk tök sokat jár moziba, meg mindenféle elektronikus kütyüket vesz, de én ebbe nem szóltam bele, mert úgy gondoltam megbízunk egymás döntéseiben. Ő nem így gondolta, tehát külön kassza.
Ez úgy néz ki, hogy a rezsit felezzük (bár ez mindigis így volt, ehhez szoktunk egyetem alatt mikor még szülőktől függtünk), valamint van egy kis bögre, amibe mindig teszünk x összeget, ezt vezetjük is, és ebből fedezzük a kajához, háztartáshoz szükséges dolgokat, meg mindent ami úgymond szükséges és közös. Szórakozásilag teljesen külön vagyunk.
Na itt jön az a rész, amire kíváncsi vagyok.A múltkoriban beszélgettünk, és tök meglepődtem, hogy teljes mértékben természetesen kijelentette, hogy akkor ő majd most pár hónapig nem tesz annyit a közös bögrébe, mert neki kicsit megcsappant a bevétele, és most úgyis nekem van több havi szinten. Leesett az állam. Szerintem a külön kassza arról szól, hogy amit ketten használunk, azt felezzük, a többivel gazdálkodunk külön. Mert ha most én többet fizetek a kajába, akkor lényegében az ő maradék pénzéből a szórakozását támogatom, ami ugyanaz, mint amit ő nem volt hajlandó tolerálni nálam. Az ő reakciója az volt, hogy dehát mikor nekem volt kevesebb, ő is adott, ha kértem. (Ez úgy nézett ki, hogy megkérdezte, mire kell mondjuk egy ezres, majd ha nem tetszett neki a válasz, 10 percig húzta a száját, hogy nem erre kéne költeni. pedig általában csak átmenetileg nem volt nálam mondjuk kézpénz, stb.) EZért is mentünk külön kasszára.
Szerintetek? Én sosem voltam anyagias, és mindig megbíztam benne, eztért is esett rosszul, hogy kérte a külön kasszát, szóval nem tudom, hogy most ez a sértettségemből adódik, hogy nem akarok engedni a közös bögre aránytalan elosztásának, vagy tényleg igazam van?
Bocsi nagyon kusza lett, csak utólag írogattam még a bekezdésekbe.
23L
*készpénz
*ezért
nézzétek el az elírásokat
Szerintem igazad van, ra kene kerdezni, hogy most akkor akar-e kulon kasszat vagy nem?
Mert a "most neked van tobb, adjal tobbet" az kozoskasszat jelent, ha ez az alapelv akkor folosleges bogrevel stbvel bohockodni.
En amugy azt mondanam hogy legyen szepen kozos kassza, de mindenki kap belole honap elejen vmennyi "zsebpenzt", aztan azt osszatok be, azt lehet elszorakozni, ha elfogyott akkor meg jovo honapig varni.
En szemely szerint egyetertek veled, a kulon kassza lenyege hogy az osszes kozos koltseget felezitek. Ha neki kevesebb az fizetese az az o baja.
De ahogy latom ebbol komoly konfliktusok fognak kinoni kesobb, ami kihatassal lehet a parkapcsolatotokra is.
Nálunk is külön kassza van.
Összköltség fele-fele arányban, többi pedig megy arra, amire akarjuk.
Mondd el neki, hogy ez nem így működik. Bár nem tudom,hogy összegileg mennyire vagytok különbségben, mert a fele fele arány csak nagyságrendileg azonos fizetésnél lehetséges.
A példa kedvéért:
Van egy férj, aki keres 350 ezret havonta, meg van egy feleség, aki keres 110 ezret havonta. Na mondjuk legyen a kiadásuk havi szinten 160 ezer. Az ugye 80-80.
A férfinek akkor marad 270 ezre, a nőnek meg 30. Azért ugye érzed, hogy ilyen esetben nem működik a fele fele elv, mert akkor a férfi éli világát, a nő meg örül, ha tud magának egy rendes sampont venni havonta. Ilyenkor mondjuk illik a férfinek egy 110-et beleadni, a nőnek mondjuk 50-et és még így is a férfi lesz nagyobb előnyben. De normális kapcsolatban szerintem pár 10 ezer forinttal több fizetés esetén nem esnek egymásnak- Szóval úgy kell osztani a költségeket, hogy nagyjából mindenkinek azonos szinten maradjon költőpénze.
Ezt csak azért írtam, mert nem tudom nálatok hogy van.
De alapvetően neked van igazad.
Nem zavaros, értelek. Nagyon gázos.
Ez a kapcsolatot is tönkre vágja.
(Én nem lennék toleráns, sőt trükköznék is, mondjuk egy kamu 6hó/10%-os bércsökkentéses papírt is készítenék, hogy bocs, de gáz van...én se tudok annyit beletenni.)
Teljes mértékben igazad van, és úgy látom, nem kicsit anyagias a párod.
Mi lesz, ha gyereket szülsz, otthon maradsz a babával?
Bevételed megcsappan, de a költségeid nőnek.
Vagy kunyerálnod kell majd samponra, betétre?
Üljetek le, és mielőbb tisztázzátok, mert ez így nem normális helyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!