Külön kassza, kinek van igaza?
Párommal éve óta együtt vagyunk és együtt élünk. Anyagi szempontból sajnos nagyon nem egyezik a látásmódunk. Eddig sikerült kiviteleznünk nagyjából a közös kasszát, de nemrég volt egy elég kemény beszélgetésünk a dologról, ami után arra jutottunk, hogy akkor külön kasszát viszünk. Ez azért alakult így, mert szerinte én túl sokat szórok el egy-egy random kávéra, vagy sokkal fogékonyabb vagyok a baráti összeröffenésekre, amikhez rendszerint pár sör vagy kávé is társul. Plusz úgy érezte, hogy mikor szórakozni voltunk, összességében ő fizetett többet mondjuk havi szinten, én ezzel sem értettem egyet. Ő meg mondjuk tök sokat jár moziba, meg mindenféle elektronikus kütyüket vesz, de én ebbe nem szóltam bele, mert úgy gondoltam megbízunk egymás döntéseiben. Ő nem így gondolta, tehát külön kassza.
Ez úgy néz ki, hogy a rezsit felezzük (bár ez mindigis így volt, ehhez szoktunk egyetem alatt mikor még szülőktől függtünk), valamint van egy kis bögre, amibe mindig teszünk x összeget, ezt vezetjük is, és ebből fedezzük a kajához, háztartáshoz szükséges dolgokat, meg mindent ami úgymond szükséges és közös. Szórakozásilag teljesen külön vagyunk.
Na itt jön az a rész, amire kíváncsi vagyok.A múltkoriban beszélgettünk, és tök meglepődtem, hogy teljes mértékben természetesen kijelentette, hogy akkor ő majd most pár hónapig nem tesz annyit a közös bögrébe, mert neki kicsit megcsappant a bevétele, és most úgyis nekem van több havi szinten. Leesett az állam. Szerintem a külön kassza arról szól, hogy amit ketten használunk, azt felezzük, a többivel gazdálkodunk külön. Mert ha most én többet fizetek a kajába, akkor lényegében az ő maradék pénzéből a szórakozását támogatom, ami ugyanaz, mint amit ő nem volt hajlandó tolerálni nálam. Az ő reakciója az volt, hogy dehát mikor nekem volt kevesebb, ő is adott, ha kértem. (Ez úgy nézett ki, hogy megkérdezte, mire kell mondjuk egy ezres, majd ha nem tetszett neki a válasz, 10 percig húzta a száját, hogy nem erre kéne költeni. pedig általában csak átmenetileg nem volt nálam mondjuk kézpénz, stb.) EZért is mentünk külön kasszára.
Szerintetek? Én sosem voltam anyagias, és mindig megbíztam benne, eztért is esett rosszul, hogy kérte a külön kasszát, szóval nem tudom, hogy most ez a sértettségemből adódik, hogy nem akarok engedni a közös bögre aránytalan elosztásának, vagy tényleg igazam van?
Bocsi nagyon kusza lett, csak utólag írogattam még a bekezdésekbe.
23L
Az a helyzet, hogy gyerekek vagytok még nagyon. 22 vagyok most, de 15 évesen nem csináltam volna ilyet. Amúgy zárjóleben: mi a rákot tudtok ti havi szinten 50 meg 70 ezret szórakozásra költeni? Vagy én értettem ezt félre? Én vagyok csak olyan lüke, hogy ennyi idősen is próbálok spórolni és nem elverni az egészet baromságokra?
Amúgy ez alapján a leírás alapján, akár gyerekes az egész sztori akár nem, de neked van igazad. Ha külön kassza, akkor külön kassza, ne szarakodjon a kedves párod. Bár őszintén szólva az az érzésem, hogy ha meghallgatnánk a sztorit az ő előadásában, akkor meg az jönne abból ki, hogy neki van igaza és neked nincs, szóval mindkét fél véleménye nélkül passzolom a dolgot.
Nem olvastam végig a válaszokat, de egyetértek azokkal,akik azt irták,hogy ez már nem kapcsolat.
Képzeld el,ha megbetegszel,akkor mi lesz? Hiszen mégcsak 23 éves vagy és 5 éve vagytok együtt.
30-as, a külön kassza alatt a legtöbben nem azt értik, hogy a hűtőben fel van címkézve minden, hogy ezt a sajtot én vettem, a másikat meg a férjem. Ez a külön kassza tényleges értelme, de 99%-ban nem erről van szó.
Ha elmegyünk vacsorázni, eszünkbe sem jutna külön fizetni a számlát, a gyerekét meg elfelezni. A férjem ugyanúgy fizet, mint nálatok a tiéd, van, amikor nem is foglalkozunk vele, helyette majd a hétvégén én fizetek a bevásárlásnál. Ha több ilyen eset van egy hónapba, akkor meg akár nagyjából (nem forintra) adok bele egy összeget, mert nem eltartatni akarom magam.
Nyaralni is úgy voltunk, hogy a férjem fizetett végig, amikor hazajöttünk, kábéra adtam neki egy összeget a fele értékben. Ezen nem állunk le vitatkozunk, garasoskodni, és ettől nem lesz rossz a házzasságunk.
Ez persze csak akkor megy, ha mindkét félnek megvan a megfelelő bevétele, és nem azt kell számolni, hogy a másik hány kávét iszik meg, mert a hónap végén nem lesz kenyér. És az is kell, hogy ne akard a másikat irányítani, megszabni neki, hogy mire költsön.
Sosem kell a férjemhez mennem, és költségvetést készíteni, hogy megvehetek-e valamit a hobbimhoz (ami időnként elég költséges). Ő sem kérdezi meg, hogy 10 ezerért vagy 20 ezerért vehet-e magának cipőt.
Hidd el, nem ezen múlik a házasság sikeressége. Annak a párnak nem emiatt volt rossz a kapcsolata, ez már csak annak a következménye.
"a külön kassza arról szól, hogy amit ketten használunk, azt felezzük, a többivel gazdálkodunk külön"
Ez így van. Nyilván ha pl. a párom beteg vagy elveszti a munkahelyét, akkor átmenetileg kisegítem. Ahogy természetesen ő is, ha pl. a közös babánkkal vagyok és a GYES nagyon kevés.
31-es. félreérted, ezt nem elszórakozzuk, ebből megy a közösbe ugye, ami kaja, lakásdolgok, most vettem pl konyhai eszközöket, stb., plusz bérlet, szülőket meglátogatni minimum 5ezer havonta, ruha ha kell, stb. örülnék ha 70-et elszórakozhatnék :D
köszönöm a válaszokat egyébként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!