Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleim tehetősek és...

Ha a szüleim tehetősek és ezért megvan mindenem, amire vágyhatok, miért utálnak a többiek? Miért vágják hozzám, hogy anyuci-apuci pénzéből? Miért? Ki kéne, hogy ruházzon, etessen, ha nem a szüleim? 18/L

Figyelt kérdés
A szüleimet tisztelem és szeretem. Kemény munka árán szerezték/szerzik a vagyonukat. Most pl azért örvendek közútálatnak, mert kaptam egy autót tőlük.Még az állítólagos barátaim is kibeszélnek a hátam mögött. Ez mindenhol így szokás?
2010. márc. 24. 16:43
1 2 3 4 5
 31/50 anonim válasza:
81%
most itt az a kérdés,hogy mindenhol így szokás -e? vagy bánt téged az ,hogy a "pénzed" miatt bántanak?:)figyi arról nem tehetsz ,hogy gazdag családba születtél.ha tényleg kemény becsületes munkával szerezték a lovét a szüleid,tisztelet nekik.egyet ne felejts,azért a pénzért,cuccokért,autóért,stb nem te dolgoztál meg.szerintem ahogy írták feljebb, ne kérkedj az anyagi hejzeteddel.ja és a ""barátokat"" meg felejtsd el.aki kibeszél a hátad mögött az sajna nem barát.és a legfontosabb!Magyarországon élsz!!azt hiszem az utolsó mondatba minden benne van.
2010. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
87%
Ne foglalkozz velük. Mi sem vagyunk szegények. Mondjuk a barátok nem cseszegetnek, de sokan utálnak, mert gazdag kis pö.csnek gondolnak és mert nekik nincs lé. Pedig hidd el, sokat közülük nem is ismerek, akit ismerek azokhoz sem úgy megyek, hogy na pózoljunk pénzel gyerekek. Márkás cuccokat meg hadd viseljek már, ha akarok. Kocsit is kaptam a szüleimtől, de nem az a tipikus fuxos gyerek vagyok ha érted. Elismerem, hogy a szüleim sokat segítettek és mindent nekik köszönhetek. Azt is, hogy eltudtam lakásba költözni, mert azért sem én dolgoztam meg. Most tanulok jelen pillanatban és hát nem vagyok rákényszerülve, hogy dolgozzak is. Egyébként ha valaki jól él, akkor a különböző jutalmak, kocsi, utazás, buli, stb..szerintem az is fontos, hogy adjunk is. Mellesleg ezt egy bizonyos kereset után kötelezővé tenném. Unicef,wwf,beteg vagy szegény gyerekek, felnőttek, bármi. Én például eljárok önkéntes melókra és nagyon szeretem. Szükség is lenne erre. Külföldön elég sok jó példa van rá, itt még nagyon nem.
2010. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként F/21 voltam. Ebből kifolyólag nem lehetnék a barátnőd:D
2010. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
90%
Én semmilyen szinten nem tudom megérteni az irigy embereket.... mert attól hogy neki több van, nekem se több, se kevesebb nem lesz... egyszerűen semmit nem változtat az én helyzetemen, ez az egyik legundorítóbb emberi tulajdonság, és sajnos mi magyarok rendesen élen járunk ebben. Talán azért is halad ez az ország arra, amerre. Kérdező, az aki utál, mert pénzed van, azt utáld te is.. ilyen emberekre nincs szükséged, sem barátnak, sem egyébként. Még én is reagálnék arra az "okos" beszólásra hogy megdolgozott-e érte.... ugyan miért kellene egy gyereknek megdolgozni azért, amit a szüleitől kap???? Ez természetes... majd ha kilép a nagybetűs életbe, befejezte a tanulmányait, ő is dolgozni fog, mint mindenki más. Én inkább azokat az embereket nem szeretem, akik sajnáltatják magukat, naphosszat sírnak, pedig csak a saját maguk szegényei.... nincs pénzük, de akkor is inkább segélyért kuncsorognak, minthogy dolgozzanak. Nem azokról beszélek akik nem tudnak elmenni dolgozni, hanem akik nem akarnak.
2010. márc. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos sok az irigy ember, ez semmi más. Ez az egyik legrosszabb tulajdonság, de Magyarországon vagyunk. Persze tisztelet a kivételnek. Én azt tudom tanácsolni, hogy ne foglalkozz velük, és az olyan állítólagos barátaidon ne is idegesítsed magad fél percig sem, csak abba gondolj bele, hogy mennyit veszítettél. Semmit. Sőt nyertél, mert az ilyen embert meg tudod, hogy már nem kell a közeledben tartani. Sok sikert!
2010. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
54%

ugyan miért kellene egy gyereknek megdolgozni azért, amit a szüleitől kap????



hidd el én megdolgoztam és kész!erről én tehetek róla?vagy mi?

2010. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
91%
Ha a szüleid helyében lennék, én is vettem vona neked autót. Kinek, ha nem a lányomnak?? Sajnos rengeteg irígy ember él körülöttünk akikkel nem lehet mit kezdeni, el kell fogadni.Kerüld el őket, majd a fősulin vagy az egyetemen biztosan találsz értelmesebb embereket, akik nem az anyagi helyzeted után ítélnek meg. Addig bírd ki és vigyázz magadra.
2010. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
90%
Erről, nem te tehetsz róla:D De ha ők ezt megengedhetik maguknak, akkor miért ne?
2010. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem azért lássatok az irigység mögé is, mert az csak a felszín. Ebből az egészből tudjátok mennyit lát egy szegény, nehéz sorsú fiatal? Az esélyegyenlőség teljes hiányát és az igazságtalanságot. Mert ha egyéni szempontból nézzük igaz az, hogy mindenki azt vesz a gyerekének, amit akar. De társadalmi szempontból megközelítve a dolgot: a szegény fiatal úgy gondolja, hogy nem ő tehet róla, hogy kevesebb pénze van a szüleinek, és hogy ő is megérdemelné ugyanazokat a dolgokat, mint a gazdaggyerek. Lehet, hogy ő azt látja, hogy az ő anyja-apja is 12 órában dolgozik. Nem lehet mindenki főnök meg vállalkozó. Ha nem lennének szegény, alacsony bérből élő alkalmazottak, a főnökök és a vállalkozók gyerekei szerintetek miből kapnának 18 évesen kocsit? És nem biztos, hogy az alkalmazott butább, vagy rosszabb ember. A ti gazdagságotok az ő szegénységük. És ők ezt érzik igazságtalannak. És 18 éves korban, meg még később is, ez normális érzés. Ha te szegénynek születtél volna, hidd el, ugyanezt éreznéd te is. Ők nem téged utálnak, hanem a társadalmi igazságtalanságot és az esélyegyenlőtlenséget, amit te (és a szüleid és az autód) testesítesz meg számukra. Mert azt te sem gondolod komolyan, hogy az társadalmilag igazságos, hogy az egyik 30-40 évig dolgozik azért, amit te 18 évesen megkapsz. Szóval az irigység felszínes duma. El sem tudod képzelni, hogy mennyi nélkülözés, lemondás, anyagi dolgokon való családi veszekedés, létbizonytalanság van mögötte.
2010. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
87%

tiéd a pont


A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:44

2010. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!