Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleim tehetősek és...

Ha a szüleim tehetősek és ezért megvan mindenem, amire vágyhatok, miért utálnak a többiek? Miért vágják hozzám, hogy anyuci-apuci pénzéből? Miért? Ki kéne, hogy ruházzon, etessen, ha nem a szüleim? 18/L

Figyelt kérdés
A szüleimet tisztelem és szeretem. Kemény munka árán szerezték/szerzik a vagyonukat. Most pl azért örvendek közútálatnak, mert kaptam egy autót tőlük.Még az állítólagos barátaim is kibeszélnek a hátam mögött. Ez mindenhol így szokás?
2010. márc. 24. 16:43
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
18 évesen tartom magam annyira érettnek, hogy nem kérkedem a "tárgyi világgal".
2010. márc. 24. 16:55
 12/50 anonim ***** válasza:
96%

Ambivalens vagyok a témával kapcsolatban. Először is megértem az irigykedőket, mert azt a pénzt a szüleid keresték, nem te. Van, akinek a mindennapi betevőért is keményen meg kell dolgoznia, és nekik eléggé hiteltelennek tűnik az, hogy valaki annyival többet tud keresni ugyanazzal a munkával, becsületesen.

Másrészről viszont egy tényleg becsületes munkával meggazdagodott vállalkozó jogosan láthatja el minden földi jóval a gyerekét. Azt viszont meg kell értened, hogy a többség nem gazdag és nehéz az életük, és az igencsak ki tudja verni náluk a biztosítékot, ha azt hallják, hogy amiért ők évekig fizetnek hitelt, azt te csak úgy megkapod.

Persze egy éhező család ugyanúgy irigyelhet egy olyan családot, amelyiknek van ennivalója.

Viszont gazdagnak lenni sem épp fenékig tejfel, ugyanis ha az ember mindent csak úgy megkap, onnantól a dolgok értelmetlenné, unalmassá válnak. Meg lehet nézni a sok sztárt, akik szétisszák és drogozzák magukat.. Nekik a pénz csak átok. Szóval se a túl sok, se a túl kevés nem előnyös.

2010. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
69%
Abban valóban igazuk van,hogy nem a saját keresetedből élsz.Lehet,hogy írigyek is,de kilógsz az átlagemberek sorából.A legtöbb 18 éves örül,ha a szülei a tanulmányaikat tudja fedezni,és a kínaiból öltözik.Vagy éppen nekik is dolgozni kell a suli mellett.Az is lehet,hogy te is úgy viselkedsz,mint anyuc-apuci elkényeztetett kislánya.Ezzel nem megbántani akarlak,de gondolkozz el rajta.
2010. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
81%

,,na várj!a szüleid megdolgoztak érte.

és te megdolgoztad érte?"


A szüleinek szerintem joga van eldönteni, hogy megajándékozzák-e a lányukat valamivel, ha megtehetik. Nehogy már beleszólj. Neked nem mindegy?

2010. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
17%

"én volnék a huligán? Apuka pici lánya,

remélem kényelmesen ülsz a lízingelt verdába',

amíg bírja a kassza, fizeted a részletet,

ja, hogy hülyeséget beszélek meg mindenben tévedek?

én volnék a huligán? Apuka pici lánya,

remélem kényelmesen ülsz a lízingelt verdába',

amíg bírja a kassza, fizeted a részletet,

ja, hogy hülyeséget beszélek meg mindenben tévedek?"


Nem vagy kicsit nagyképű?

2010. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
91%

Mi ez a hülyeség, hogy ő nem dolgozott meg érte? És a kisbaba megdolgozott a niveás popsitörlőért meg a háromszáz forintos barack püréért, meg a fisher price rágókáért?

Az örökös megdolgozott az örökségéért? Megdologztál a tányér levesért, amit anyád elédrakott 10éves korodban? Megdolgoztál azért, hogy befizették az osztálykirándulásodat? Megdolgoztál azért, mert cipőt vett neked 8éves korodban? Megdolgoztál azért, mert zongoraórára járatott? He? Igen?


Miért kellene megdolgozni érte? Ha van rá a szüleinek, akkor azt vesznek neki, amit akarnak! nem attól lesz fsza gyerek, mert semmit nem kap tőlük! Ennyi erővel mindenért meg kell dolgozni, amit anyádék vesznekek neked és nem szükséges az életbenmaradáshoz.

Ne foglalkozz ezekkel a hülyeségekkel, irigyek, szeretnének ők is úgy állni, hogy megtehessék.

2010. márc. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
12%
Annyira idegesít, hogy gazdag vagy! Nekem meg nincs pénzem de kéne drogra és erre most nincs :S
2010. márc. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
90%

szia!

Nálam pont így volt,csak a 90-es években, 18évesen kaptam karácsonyra autót, bármikor vezethettem apu mercedes-ét,(ráadásul egy kisvárosban laktunk, szóval MINDENKI ismert)az állítólagos barátaim, meg durván beszóltak minden nap(senki nem látta,hogy aput alig látjuk, annyit melőzik)sokszor sírtam otthon,hogy jobb lenne ha szegények lennénk, aztán egy kis idő múlva rájöttem, hogy nagyon meg kell válogatnom,hogy kikkel barátkozom(így is-úgyis útáltak,mindegy,hogy kedves voltam mindenkihez)nagyon nehéz volt eleinte, de utánna már csak olyan körből választottam magamnak barátokat,akik megközelítették a szintet, és most fikázhattok nyugodtan, de aki bántott a pénz miatt az NEM IGAZI BARÁT!!!

szóval, sztem gondolkodj,el rajta,hogy ki érdemli meg a barátságodat, a többikkel meg ne törődj! Sok sikert!

32/NŐ

2010. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Soha, de soha nem hallják tőlem a többiek, hogy mit, mennyiért vettem, soha nem beszélek anyagi dolgokról. Nem hiszem, hogy nagyképű lennék.
2010. márc. 24. 17:00
 20/50 anonim ***** válasza:
31%
Én nem utálnálak ki! Sőt lennék a b.nőd! Vagyis lehetek? A kocsid is vezethetem? :D
2010. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!