Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleim tehetősek és...

Ha a szüleim tehetősek és ezért megvan mindenem, amire vágyhatok, miért utálnak a többiek? Miért vágják hozzám, hogy anyuci-apuci pénzéből? Miért? Ki kéne, hogy ruházzon, etessen, ha nem a szüleim? 18/L

Figyelt kérdés
A szüleimet tisztelem és szeretem. Kemény munka árán szerezték/szerzik a vagyonukat. Most pl azért örvendek közútálatnak, mert kaptam egy autót tőlük.Még az állítólagos barátaim is kibeszélnek a hátam mögött. Ez mindenhol így szokás?
2010. márc. 24. 16:43
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Én nem irigyellek és akkor sem irigyeltelek volna ha az osztálytársam lettél volna. MERT azt mindig jobban becsüljük és értékeljük amiért saját magunk dolgoztunk meg, én pl dagadtam a büszkeségtől, amikor (lány létemre) 22 évesen megvettem a Kispolskimat (lehet röhögni), de az akkor nekem a világ közepe volt, minden ami a szabadság, önállóság stb... Sztem ez az érzés irigylésre méltó.
2010. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
17:00! Köszönöm szépen!(...és persze a többieknek is! :) )
2010. márc. 24. 17:02
 23/50 anonim ***** válasza:
93%
Igen irigységből jelesre vizsgázik a magyar... Szerintem meg ne foglalkozz velük, keress hasonlóan tehetős barátokat. Egyre azonban mindig vigyázz, ha mindig mindent alád tolnak a szülők, nehezen fogod értékelni, megbecsülni a dolgokat...Ez is természetes emberi tulajdonság, én csak jó tanácsból írtam.
2010. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
12%
a sikerért a pénzért az ÉLETBE MARADÁSÉRT!!!!!!!!!!ezért kell megdolgozni ezért!képzeld még egy tányér levesért is megdolgozom!mert az nem jön csak úgy!még a csecsemők is megdolgoznak hogy életbe maradjanak.ELÉGGÉ BUNKÓK VAGYTOK!!!!szánalmasak vagytok.minden ok nélkül lehurrogni?na ennyit!
2010. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Most megyek, megjött az öcsém.
2010. márc. 24. 17:04
 26/50 anonim ***** válasza:
91%
Miért te szerencsétlen, ő nem dolgozik meg érte? hát ennyire fáj, hogy másnak jobban összejött mint neked? Ostoba komcsi mentalitás, nem azzal foglalkoztok, hogy én is olyan magasra jussak, hanem inkább le akarjátok húzni azt, akinek összejött.
2010. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is irigység, de ez emberi tulajdonság. Azért pl a szüleid beszélhettek volna erről neked vagy felkészíthettek volna erre.. Sok az olyan ember aki csak érdekkapcsolatokat köt, kihasználja a barátait stb.. Pllottónyertesek élete is hirtelen néha azért megy tönkre mert még a családjuk is azt nézi hogyan tudnák őt lehúzni..

Sokszor visszaüt az ha valaki mindent a 'popója' alá kap, nem kell küzdenie, ezért később nehezebben fog megbirkózni az élet adta problémákkal, kevésbé lesz önálló. persze ez nem biztos, de gyakori. Sok milliárdos csinálja azt, hogy 18 éves koruk után nem tartják el a gyerekeiket hogy maguktól próbáljanak boldogulni, hogy önállósodjanak és ne elkényeztetett semmittevők legyenek.

2010. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
74%
Csak irigységből teszik amit és itt is fogsz kapni sok irigy hozzászólást. Én úgy látom, hogy a szüleid jól neveltek, nem vagy elszállva magadtól és a pénztől ami körülvesz. Ebből kifolyólag semmi okod a szégyenkezésre és arra, hogy rosszul érezd magad. Az ilyen barátok nem barátod, de ahogy elnézem ezt te is látod. Csak maradj olyan, amilyen vagy és semmi baj nem lesz! Te is fogsz találni egy olyan barátot, aki megérdemel.
2010. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
78%

Ha valakinek van egy jól menő cége stb. neked meg nincs csak a cégnél dolgozol, biztos tudsz a cég anyagi hátteréről valamit.

Ha valakinek bejött az élet, megszenvedett érte, vannak változatos tervei ezért fenn tarthat egy céget stb. akkor nem sajnálom a pénzt előle. Persze megnézem ha egy új E osztályos vagy C-s mercivel járkál meg német rendszámmmal magyar létére stb. de hát ez van, vannak akiknek bejött, átlagosak, és átlag alattiak. Amíg világ a világ ez változni nem fog. :)

2010. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
90%

Szia!Szerintem nem vagy nagyképű.A többieknek van kisebbrendűségi érzésük, önbizalomhiányosok és elvetettek... ahelyett, hogy örülnének annak, hogy egy sikeres ember van a közelükben! Sajnos velük van a baj és mindig lesznek az életben, akik kritizálni fognak, ezért nem kell aggódnod, hogy megfelelj nekik.

Egyébként máshol is ez van, fiatalabb és idősebb korban is. Ha kikerülsz a középsuliból, próbálj olyan helyen tanulni, ahol a többiek anyagi színvonala közelít a tiedhez. Sokkal jobban fogod érezni magad...sztem.

Legalábbis én így voltam vele,mikor átjöttem alapítványi suliba, ott nincs jelen annyira ez az utálkozás... mert mindenki tudja, hogy mennyit kell megdolgozni a vagyonért.

A többiek csak azt látják, hogy van neki, telik rá, stb! De nem gondolnak bele, hogy milyen áron és hogyan jutott el idáig!Mivel utálkoznak, irigykednek, ezért nem is tudják megtanulni,hogyan lehet elérni!

Ne foglalkozz velük,te értékes személy vagy!Mindenki megérdemli,hogy szeressék...

2010. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!