Terhesség, férj?

Figyelt kérdés

Három év próbálkozás után végre sikerült teherbe esnem, hatalmas öröm ez nekem, már nagyon vágytunk babára a férjemmel. Azonban... pár hete furán kezdett viselkedni a férjem, többet túlórázott, sokkal többször nyomkodta a telefonját úgy, hogy én ne lássam. Rossz érzés fogott el evvel kapcsolatban, ezért bele néztem a telefonjába, Tudom, szemét dolog volt. Kiderült, hogy a régi szerelmével beszél már pár hónapja. Párszor találkoztak is, de semmi sem történt. A férjem ilyeneket írt neki, hogy kár, hogy én, a felesége nem tudok neki gyereket szülni és hogy ez neki hatalmas csalódás,már nem tud úgy nézni rám, mint régen. A nő pedig olyanokat mondott, hogy ő szívesen szülne neki, mert ő biztos tudna.

Mindezek ellenére a férjem velem kedvesen viselkedett, mintha mi se történt volna...

Nagyon összetörtem... ezért még el se mondtam, hogy terhes vagyok. Legszívesebben el se mondanám neki és elhagynám, nagyon dühös, csalódott vagyok.

Ti mit tennétek?


2015. dec. 14. 11:08
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
mentális kiugró? Na ez új:d Hallottam már sok blama szöveget de ez viszi a pálmát. Ahelyett hogy bevallotta volna "bocs szívem,de megijedtem, hogy sosem lesz családunk ezért eljátszottam a gondolattal mi lenne ha...nagyon sajnálom és igyekszem ezt jóvátenni", helyette kábé azt adta le neked, hogy "örülj nekem mert én a numero uno végül téged választottalak a másik helyett (mert te vagy a biztos fél, meg amúgy is rájöttél volna- ez szól közben a fejében)szóval örülj mint majom a farkának amiért MÉGIS téged szeretlek." Nekem a pofám leszakadna és át se akarnám gondolni a dolgot, fognám a holmijaimat és mennék anyámhoz aztán kapná a válási papírokat.
2015. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
de a helyedben ha szakítasz már átgondolnám a babós dolgot, mert az csak nem rózsaszín világ főleg ha nincs veled a másik fél és neadjisten a család sem tud segíteni.ki kell számolni az anyagi részét, hogy a munkahelyed visszavesz e és rugalmas lesz e veled(hisz csak te tudsz majd a gyerekért menni senki más ha nincs anyukád stb.) és mennyi pénzt kapsz majd a terhesség alatt, illetve az a sok holmi amit ilyenkor meg kell venni összejön e, persze ezekhez csatold hozzá a gyerektartást amivel apuci majd tartozni fog és minden látogatásnál nézheted a pofáját, mert joga lesz a gyerek látogatáshoz(amit én speciel nem tudnék elviselni, hogy mindig ott terpesszen a gyerek előtt, miközben tudom hogy mit tett).
2015. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs négy lehetőség, csak kettő. Baba lesz, ez biztos, már csak az a kérdés, hogy apuka kiérdemli-e a kérdező bocsánatát.


Kedves Kérdező!


Én is így tettem volna a helyedben. Most időre van szükséged, hogy mindent átgondolj. A legfontosabb az, hogy ne idegeskedj, a stressz nem tesz jót a babának.


Egy biztos, apukának most nagyon kell esedeznie a bocsánatodért. Remélem neki ez egy óriási lecke volt, és rájött, hogy nem tesztelgetjük a párunkat, meg nem játszunk más érzéseivel. Nem kell semmit elkapkodnod, hagyj időt magadnak, hogy mindent átgondolj, mérlegelj, jól átrágd a lehetőségeket. Várd meg, amíg biztos leszel az érzelmeidben, és nem csak haragból döntenél, aztán majd meglátod, adsz-e még egy lehetőséget apukának.

Ha igen, azt mindenképpen tudnia kell, hogy ez az utolsó dobása. Szóval úgy becsülje meg.

2015. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
én nem bocsátanék meg, nekem is volt bajom a párommal, amit nem közöltem vele(és viszont nála is volt ilyen), de ezt az anyámmal beszéltem meg és eszembe se jutott csak ezért megcsalni(még gondolatban se), sőt mostanában szóba került a gyerek téma, hogy mi van ha nem jön össze, mire ő azt felelte nem baj, mert én szeretlek téged azért aki vagy.Szóval a kérdező férje süllyedjen el szégyenében.
2015. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
78%
Én ezután a "csak teszteltelek, meg poénkodtunk" szöveg után, egészen biztos, hogy nem maradnék mellette. Ha őszintén bevallotta volna, és bocsánatot kér, akkor talán, de így...
2015. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
69%

A férjed reakciója sablonos, és kiszámítható.

Egy ilyen emberben nem lehet megbízni.

Ezek után semmiképp sem maradnék vele (bár 95%, hogy én már alapból is kidobtam volna).

2015. dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne hallgass azokra a válaszokra, ahol borítékolható hogy egyedülálló, megkeseredett nők írták őket. Ha egyedül akarod felnevelni a gyereket, akkor persze lehet hisztizni és megszakítani a kommunikációt, de minek? Felnőtt ember leül megbeszélni a dolgokat. Nem volt megcsalás, végre lett gyerek, és nem ér meg egy megbeszélést a dolog, mert a büszkeséged nagyobb, és az itteni feminácik azt mondták? Nagy részük macskákkal él együtt, nem férfival, ezért ezt gondold át. Itt már egy gyerekről is szó van akinek apa és anya kell, nem két hisztigép.
2015. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
77%
És az ilyen nyomorékok tanácsaira is, mint te utolsó lesz majd mégtöbb olyan gyerek, mint én aki képtelen normális kapcsolatokat kialakítani ,mert csak azt látta otthon hogy vagy ordítani normális egymással ha valami nem tetszik vagy meghunyászkodni mert jaj béke legyen...ásd el magad, gyerekszomorító.
2015. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Két macskám van, két tengerimalacom, egy férjem, és egy babám úton. 17-es vagyok, és nem megkeseredett.

Sajnos a férjed baromi unszimpatikus, de hogy mit döntesz, azt te tudod, és tiéd ezért a felelősség. Hirtelenjében azt sem tudnám eldönteni, mi a legjobb megoldás. Talán várnék, amíg ez kikristályosodik bennem.

Nagyon sajnálom, ami történt, és örülnék, ha majd megírnád, mire jutottál.

(Ja, és szerintem nem ugyanaz, hogy MÉG nem mondtad meg neki a babát, mint hogy ő - lélekben legalábbis biztosan - melléjárt.)

2015. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!