Terhesség, férj?

Figyelt kérdés

Három év próbálkozás után végre sikerült teherbe esnem, hatalmas öröm ez nekem, már nagyon vágytunk babára a férjemmel. Azonban... pár hete furán kezdett viselkedni a férjem, többet túlórázott, sokkal többször nyomkodta a telefonját úgy, hogy én ne lássam. Rossz érzés fogott el evvel kapcsolatban, ezért bele néztem a telefonjába, Tudom, szemét dolog volt. Kiderült, hogy a régi szerelmével beszél már pár hónapja. Párszor találkoztak is, de semmi sem történt. A férjem ilyeneket írt neki, hogy kár, hogy én, a felesége nem tudok neki gyereket szülni és hogy ez neki hatalmas csalódás,már nem tud úgy nézni rám, mint régen. A nő pedig olyanokat mondott, hogy ő szívesen szülne neki, mert ő biztos tudna.

Mindezek ellenére a férjem velem kedvesen viselkedett, mintha mi se történt volna...

Nagyon összetörtem... ezért még el se mondtam, hogy terhes vagyok. Legszívesebben el se mondanám neki és elhagynám, nagyon dühös, csalódott vagyok.

Ti mit tennétek?


2015. dec. 14. 11:08
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
55%

Azért írtam, hogy először általánosságban, finoman kérdezősködnék, mert érdekelne, hogy mit reagál, ha nem tudja, hogy tudom. Úgy értem, hazudna-e, terelné-e a témát, akarna-e egyáltalán beszélni róla.


Persze én sem bírnék a végtelenségig nyugodt maradni, amint szóba kerül az exbarátnő, szerintem leüvölteném a fejét, amiért ilyet tett, egy ilyen nehéz időszakban, de mint írtam, arra az esetre lennék kíváncsi, hogy mit mondd, ha nem tud semmit.


Nekem a továbbiakban csak akkor kell, ha baba nélkül is biztosan engem akar. Ha elmondanám neki hogy terhes vagyok, sosem tudnám meg, mi lett volna, ha.... És ez nálam nagyon sokáig rányomná a bélyegét a párkapcsolatunkra. Talán örökre.

2015. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
55%
Én szinte biztos vagyok benne, hogyha nekiállnék puhatolózni, és nem is sejtené, hogy tudom, biztosan hazudna. Ha eddig nem vallott, nem is fog, csak ha már végképp szorul a hurok.
2015. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
55%
Én tuti nem finomkodnék, mivel nem olyan a személyiségem és a hozzáállásom. Mi az, hogy kibeszél, az exnek s hogy nem tud úgy nézni rám... A legjobb barátjának sem beszélhetné ki a privát dolgainkat úgy, hogy ne boruljon el az agyam, ha megtudom. Ez nálam nem fér bele. Ilyenek után engem már nem érdekelne, mit hazudik vagy vall vagy bármi...
2015. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
50%

Undorító, amit csinált.Mi vagy Te neki, tenyészkanca? Meg nem tud rád úgy nézni? Biztos, hogy nálad van a baj?

És ezt miért az exével kell megbeszélni? Annyira csalódott benned, hogy rögtön az utánpótlásodon töri a fejét?

Én ezt próbálnám kideríteni, ülj lesz gyereketek, menjetek-e szét stb. Kérdés, hogy reagál...Mert ugyan könnyű látatlanban ilyet mondani, de nekem nem kellene úgy, azzal a tudattal, hogy csak a gyerek miatt van velem, egyébként nem kellenék.

Az ex meg egy álnok tetű, egyértelmű, hogy vissza akarja kapni. Arra meg ő sem vehet mérget, hogy tud szülni, ezért a legnagyobb butaság így édesgetni egy férfit...Majd visszaadja ezt neki a sors! De a férjednek is, hogy száradna le a fara egy ilyen görénynek...

2015. dec. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

rengetegféle megoldást leírtak itt előttem.

Én csak arra szeretnélek kérni kérdező bármennyire is nehéz muszáj nyugodtnak higgadtnak maradnod! a baba miatt! nem lenne jó ha a stressz miatt elvesztenéd! Most az ő érdekeit tartsd szem előtt! (és ezzel nem azt mondom h bocsáss meg és legyen minden mintha mise történt volna). Amennyire lehet és még nem sérti a méltóságod felnőtt ember módjára beszéljétek meg a dolgokat higgadtan! Minden jót! És jelentkezz majd!

2015. dec. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

itt több verzió van:

1)megbocsátasz neki és csak simán elmondod terhes vagy

2)kiterítesz mindent és ezek után egy ideig örülhet, hogy nem vágod ki aztán megint éltek tovább

3)kirakod mint macskát szarni és egyedülálló anyaként élsz tovább

4)szakítasz vele és a terhességet is megszakítod


Személy szerint én nem maradnék vele tovább, hisz az aggodalmát megoszthatta volna a haverjával/munkatársával/anyjával akár a szomszéd Manyi nénivel is,de nem ő az ex-szel osztotta meg.ezen felül számításba venném azt, hogy csak azért megtartani a gyereket, mert azt hiszem úgysem lenne gyerekem, hülyeség, mert ismertem olyat, hogy több év szenvedés után új pasinál pár hét alatt összejött a gyerek, ergo a pasival volt a bibi nem a csajjal. A gyereket abban az esetben nem tartanám meg, ha az anyagiak nem megfelelőek erre, illetve nem lenne semmi segítségem, ha egyedülálló anyaként dolgoznom kéne, de nem tudnék pölö elmenni érte oviba, mert főnök nem enged el stb.

Inkább nem szülöm meg, minthogy bármiben hiányt szenvedjen.de ez én vagyok,te gondolom bele gajdultál abba hogy 3 évig próbálkoztál és meg fogod tartani, mert azt hiszed, neked nem jönne össze, pedig könnyen lehet, hogy a férjed spermái nem versenyképesek.

2015. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

Nos, tegnap este megkérdeztem kivel szokott beszélgetni. Azt mondta senkivel. Megmondtam, hogy olvastam mindent, próbált kicsit vetíteni, de aztán bevallotta, hogy valóban az exével beszélt és találkozgatott. Állítása szerinte ez csak egy mentális kiugró volt, hogy lássa szeret-e még engem, és szeret, mivel velem maradt. Meg, hogy ezek az üzenetek csak poénkodások voltak...

Azt is elmondtam neki, hogy terhes vagyok és ezek után látni se akarom egy ideig, végig kell gondolnom mindent. Fogtam a cuccaimat és elmentem a barátnőmhöz. Azóta hívogat, írogat a férjem, hogy nagyon sajnálja, bocsássak meg stb...

2015. dec. 15. 11:52
 38/49 anonim ***** válasza:
8%
Az hogy o eltitkolta hogy massal is szobaall, miert is rosszabb mint az hogy te eltitkoltad elole hogy gyereke lesz?
2015. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

akkor történtek fejlemények...


engem az érdekelne, hogy te hogy éled meg ezt?

mennyire vagy letört, stresszes???

ebben az állapotban ez nem tesz jót, szóval kíméld magad amennyire tudod...


"lássa szeret-e még engem"

ez azért durva...azt gondoltam első körben, hogy azért beszélget az ex-szel, mert ugye vele volt közeli lelki kapcsolatban és ezt a csalódást ki akarja magából beszélni...de ezek után jogos, hogy nem tudod mit akarsz tőle, azért ez nem olyan dolog, hogy "na ma mit egyek vacsorára?"

"ezek az üzenetek csak poénkodások voltak" szerintem egyikőtök sem volt abban az állapotban, hogy ilyenekkel poénkodjatok...mi lesz a következő? a halott csecsemős viccek?


hát remélem jól döntesz...

4 lehetőség van jelenleg:

- lesz baba együtt maradok

- lesz baba külön mentek

- nem lesz baba együtt maradtok

- nem lesz baba külön mentek


bárhogy alakul, a boldogságra törekedj :)


22F

2015. dec. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Tesztelt hogy szeret e...meg poénkodós üzenet...azért kell tagadi...menekülj...ha engedsz akkor majd amikor jön a stresszesebb időszak majd akkor is tesztelget...meg találkozgat..és nem történt semmi..persze.
2015. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!