Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol töltenétek ez esetben a...

Hol töltenétek ez esetben a szentesét?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk friss házasok, saját családunk van. Évek óta ez megy, minek után nem szeretjük már a karácsonyt.


Anyósom és Anyám egymásnak feszült a szenteste miatt. Mindketten imádják az ünnepet. Anyám szerint náluk kell lenni, anyós szerint meg nála. Mi pedig itthon. Mivel a szülők szerint nem áll ki senki a saját anyja mellett, elegünk lett és inkább elutazunk.

Vagy szemétség? Alapból nem szeretjük az ünnepeket, és sok már ez a "kell"...


2015. nov. 8. 13:56
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te nem érted, hogy nem csak a kajáról szól a családdal történő wellnessezés, pláne egy tőlünk viszonylag távol eső, szép városban.:-)


Javaslom, egyszer próbáld ki, mert amíg azt sem tudod, miről van szó, fölösleges véleményt nyilvánítani, nem releváns.

2015. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:
Te írkálsz az anyagi vonzatról. Én meg másról. Nem várnak el jogosan semmit sem, ha az ő hibájukból nem jó eredendően a viszony. Mert ez már iszony. Egész évben azt hallgatjuk, hogy kell gyereket nevelni, miért ígx öltözik a gyerek, miért nem adsz pénzt alkoholra, tudod hogy az engem megnyugtat, miért jár a gyerek kosarazni, összetöri magát, miért nem vetted fel a telefont, miért eszik a gyerek x dolgot, amikor a jó kis pacal mindenre gyógyír, szr anya vagy, mert ... Ezeket kapom évközben 2 oldalról, miért is az én hibám hogy nem pitizek ott szenteste és színlelem a hatalmas nagy szeretetet, ami évközbe sincs? :)
2015. nov. 8. 17:30
 43/55 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már a spórolást meg a pénzt. Kit érdekel rajtad kívül? Javaslom, olvasd el az utolsó válaszomat és annak fényében reagálj. :) várom és köszi.
2015. nov. 8. 17:33
 44/55 anonim ***** válasza:
100%

Te kérdező, ismered az 59%-ost, hogy ennyire úgy érzi, magyarázattal tartozol neki? Ő fizeti az utazásodat?


Az külön finom egyébként, mikor jósolgatnak, hogy "majd a te gyerekeid is ezt csinálják veled". Egyrészt, egy vadidegent fenyegetsz, neked ettől jobb? Másrészt leírta a kérdező, hogy a kisfiának is tetszik az utazás. Nyilván nem fogja rányitni az ajtót, mert tök jó gyerekkora van. Inkább innen hiányzik a logika.

2015. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:

Mi más szellemben neveljük a gyereket, úgyhogy ha később lesznek viták, akkor az nem ilyen súlyúak lesznek. Én egy dolgot tanultam pl. anyámtól: hogyan ne neveljünk gyereket. :)

Van olyan, hogy átugrik a fiam barátja egy délután, elhozza anyukája, és épp akkor üt bele az avas mamába is hogy azonnal menjünk mert most van ideje unokázni, de ha beteg, akkor a tájára ne vigyem, mert elkapja. Ha ilyenkor csettintésre nincs kedve a gyerkőcnek menni, akkor ez is az én hibám. Bár mostmár a gyerek jelenlétében kapjuk az ívet, ami egyébként sem szép dolog. De ezek után még mindig nekem kellene idomulni. :)

2015. nov. 8. 17:51
 46/55 A kérdező kommentje:
Nem. Nem ismerem. Hála.. :)
2015. nov. 8. 17:52
 47/55 anonim ***** válasza:

Jaj istenkém... a válaszokból is látszik, hogy a karácsony már rég nem egy keresztény ünnep, de ez hagyján, már rég nem a szeretetről meg az anyám kínjáról szól. Még aki amellett kardoskodik, hogy maradj otthon, az is csak az anyagi vonzatot, meg azt tudja felhozni példának, hogy "egyszer kibírod egy évben"...


Másról sem szól ma a "karácsony", mint a takarításról, főzésről, rohadt sok utazásról, teljesen felesleges, MINDENKI által utált pofavizitekről és üres, unalmas bájcsevejekről, idegeskedésről, veszekedésről. Ha megtehetném, úgy húznék el minden karácsonykor meg húsvétkor a fenébe ázni egyet, mint a pinty.

2015. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:
Nem is kellemes. Meg amikor átadsz egy ajándékot, mert leírnak neked egy listát, hogy mit szeretnének, és közlik, hogy "csak ez?" ááh, ez minden oldalról gáz, minden esetre akinek szép karácsonya van, mert szereti, annak örülök :) szívből és tényleg. :)
2015. nov. 8. 18:02
 49/55 anonim ***** válasza:

Ajándék? Hagyjuk már, van ahol még azzal is szívatja egymást a jónép? Legalább ez nincs nálunk, csak a gyerekeknek.


Ez a listás dolog meg komoly? :D Mi a fene vagy te, a Jézuska? :D

2015. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
van... :)
2015. nov. 8. 18:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!