Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol töltenétek ez esetben a...

Hol töltenétek ez esetben a szentesét?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk friss házasok, saját családunk van. Évek óta ez megy, minek után nem szeretjük már a karácsonyt.


Anyósom és Anyám egymásnak feszült a szenteste miatt. Mindketten imádják az ünnepet. Anyám szerint náluk kell lenni, anyós szerint meg nála. Mi pedig itthon. Mivel a szülők szerint nem áll ki senki a saját anyja mellett, elegünk lett és inkább elutazunk.

Vagy szemétség? Alapból nem szeretjük az ünnepeket, és sok már ez a "kell"...


2015. nov. 8. 13:56
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
75%

A szenteste nálunk is szűk családi körben zajlik, mióta házas vagyok, a 25-e és a 26-a a nagyszülőké, ill. nagy családé, megbeszélés alapján, felváltva. Vendégeket se fogadok szenteste, nálunk nem szokás.

Egyébként ha ezen menne a hirig és nem bírnak értelmes emberek módjára megegyezni, én is elutaznék a fenébe. Legfeljebb 23-án körbejárnám a mamákat, lenyomnám a puszikat és az ajándékot, aztán harcoljanak tovább nélkülem. Nekem fontosabb a saját kis családom békessége és örömteli ünnepe, mint a nagyik hiúsági csatározásai.

2015. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
82%

Szenteste a családé.


A két szülő igazán felfoghatná (már bocsánat), hogy a gyerekek felnőttek, kirepültek és otthon szeretnének ünnepelni. Elégedjenek meg a másnappal.

Ne engedjetek szerintem nekik, mert csak rosszabb lesz.

2015. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

Kicsit pontosítanék, mielőtt itt mindenki elkönyvelne minket két hülye gyereknek.


Eddig nekünk nem osztott és nem szorzott, hogy ki mikor tart karácsonyt, mert eddig meg tudták beszélni, hogy ki hogy szeretné. De most fogalalmunk sincs, mi történt, de ölre mentek a szentestéért, ezután lett elég mindenből, hogy nem tudják ezt lekommunikálni, holott tudják: ez csak nekik fontos. Ezután a háború után gondoltuk, hogy inkább itthon, de jött a világosság: utazzunk el, és majd legközelebb már kezelhetőbbek lesznek.

Teljes mértékben le vagyunk válva a szülőkről, a kapcsolat se jó azért egyik családdal sem, hogy most dobjunk el mindent és irány ide vagy oda szentestézni. :)


Fiúnk 7 éves, megkérdeztem, őt is inkább az utazás érdekli.

2015. nov. 8. 14:33
 14/55 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mentek a pacsik!
2015. nov. 8. 14:34
 15/55 anonim ***** válasza:
86%

Szenteste otthon, hiszen van saját családotok.

A másik két napot meg beosztjátok.

2015. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
82%
24: otthon ti. 25-26 váltva.
2015. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
11%
Tanar /oktato letedre neked sincs tobb eszed, ha inkabb elmenekultok a szulok elol. Ezt nem nekik kell lemeccselni, hanem ugy csinalni tovabb ahogy eddig is.
2015. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért akarnak a szülők magukhoz rángatni, nem is ismerek olyat, aki a szentestét nem a szűk családi körben (apa, anya, gyerekek, mint a Mézga családban :D) ünnepelné.


Amúgy meg teljesen megértelek, én is rühellem a karácsonyt meg azt sem értem, egyáltalán miért kell minden egyes nem is keresztény családnak megtartania ezt a keresztény ünnepet.

2015. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
Lemeccselni? Csinálni úgy, ahogy eddig is? Szerinted egy csúnya cirkusz után van bárkinek is kedve egy egyébként sem kedvenc ünnepen nézni a pofavágást? Nem menekülünk, de tanulják meg egyszer és mindenkorra, hogy ez nem megoldás, hanem ha akarnak még velünk "karácsonyozni" akkor legközelebb normálisan kellene viselkedni. Mert ha ők elvárják hogy menjünk, akkor én is elvárom, hogy mindezt egy normális megbeszélés előzze meg. Nyilván túl sokat kérek.. ugye? Csak nálam nem megoldás a harag és a vita.
2015. nov. 8. 15:36
 20/55 anonim ***** válasza:
5%

És az utazás azt hiszed nem jár nyűggel? Főleg karácsonykor? Nem értem én az embereket.


És te vizsgáztatsz? Te mondasz ítéletet más emberek felett ilyen logikai képességekkel? (Szaladjunk ki a világból mert nem tudunk lemenedzselni két szülőt és egy 3 napos ünnepet)

2015. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!