Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol töltenétek ez esetben a...

Hol töltenétek ez esetben a szentesét?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk friss házasok, saját családunk van. Évek óta ez megy, minek után nem szeretjük már a karácsonyt.


Anyósom és Anyám egymásnak feszült a szenteste miatt. Mindketten imádják az ünnepet. Anyám szerint náluk kell lenni, anyós szerint meg nála. Mi pedig itthon. Mivel a szülők szerint nem áll ki senki a saját anyja mellett, elegünk lett és inkább elutazunk.

Vagy szemétség? Alapból nem szeretjük az ünnepeket, és sok már ez a "kell"...


2015. nov. 8. 13:56
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

Én is megértem őket, de ezzel sokra nem mentek, és nem is értem, miért feszültek hirtelen egymásnak ezért. Mindig unokáznak, amikor akarnak, fiúnk is szeret ott lenni.

Köszönöm! :)


Én sem szocreál "üdülésre" gondoltam.

2015. nov. 8. 16:38
 32/55 anonim ***** válasza:
4%

A 4 csillagos szállodában is ugyanazok vanak miket felsoroltam csak annak a feléből egy hétig királyi lakomán élhetnétek.


Nem szereti az ünnepeket ellenben szereti ha szaunában ücsöröghet, van ilyen, csak akkor azt kell írni, nem a hülye kifogásokat tolni, hogy jaj így főzni kell meg úgy, mert az egész wellness-ezős hacacáré többe van mint egy fél havi ételrendelés.

2015. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Utolsó. Te olvastál is vagy csak a sajátodat tudod lökni? Idéztem is, miket vágtak hozzánk. De látom, azok felett sikeresen átsiklottál! ;) ez már nem az én bajom.
2015. nov. 8. 16:48
 34/55 A kérdező kommentje:
Az meg nem a te gondod, hogy mennyibe lesz. Még valami epés megjegyzés?
2015. nov. 8. 16:50
 35/55 anonim ***** válasza:
93%

Neked mi a fene bajod van, uttsó? Mi úgy mentünk wellnessezni, hogy letudtuk előtte, 25-én a nagy családi karácsonyozást. Minden évben megyünk wellnesshotelbe, általában nyáron, abban az évben kétszer mentünk, mert új pozícióba kerültem, és hülyére melóztam magam. Semmi kedvem nem volt főzőcskézni, beeső vendégeket várni stb, stb. Az említett szálloda egyébként az év szállodája volt akkor, díjazott konyhával. (Angus-bélszínt nem grilleznek neked gagyi helyen.) Tény, hogy többe került, mint ha itthon pancsolok a konyhában, de hál'istennek megengedhetem magamnak.

A srácaim egyébként imádják a svédasztalos tobzódást (is), arra viszont végképp nem vállalkozom, hogy idehaza rittyentsek nekik terülj,terülj asztalkámat 25 fogással.:-) Úgyhogy emlékezetesebb karácsonyi ajándék volt ez nekik, mint a rokonoktól kapott cuccok.


Ha pedig ilyen cirkusz lenne a mamákkal, mint kérdezőnél, már 25-én reggel elhúznék a családdal (miután megvolt nekünk, itthon a szenteste), aztán mindenki úgy fortyog, ahogy akar. Felnőtt ember vagyok, saját családdal, úgy ünneplem VELÜK a karácsonyt, ahogy nekünk jó, nem úgy, ahogy mások - pláne az itteni vadidegenek - elvárják.

2015. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

Szomorú egyébként hogy az ilyen mindent megmondó emberek szerint akkor is a szülőkkel kell lenni, ha azok egyébként az év többi napján sem szeretetteljesen viselkednek velünk. És csak azt látják, hogy úúú, mennyibe kerül. Pedig nyugodtan el lehet hinni, hogy ha normális lenne a viszony, nem így alakulna, mert örömet szereznénk nekik szívből azzal, ha megyünk. De így? :)

Tényleg részemről ennyi. Köszi mégegyszer!

2015. nov. 8. 17:11
 37/55 anonim ***** válasza:
0%

"Mert ha ők elvárják hogy menjünk"


Ha nektek ekkora nyűg meglátogatni a szülőket, akkor valóban ne menjetek. Majd a "saját családod" is fogja gondolni x év múlva.

2015. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Neked se jött át a lényeg.
2015. nov. 8. 17:18
 39/55 anonim ***** válasza:
0%

"Semmi kedvem nem volt főzőcskézni, beeső vendégeket várni stb, stb."


Mondom a wellneszezés árának a feléből kijön egy heti felső kategóriás főétkezés, RENDELVE! Szerintem minden nap Angus bélszínt zabálhattatok volna.


Na mindegy, úgy látom a kérdező meg te nem igazán értették meg a mondandóm lényegét.

2015. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
0%

"Szomorú egyébként hogy az ilyen mindent megmondó emberek szerint akkor is a szülőkkel kell lenni, ha azok egyébként az év többi napján sem szeretetteljesen viselkednek velünk. És csak azt látják, hogy úúú, mennyibe kerül. Pedig nyugodtan el lehet hinni, hogy ha normális lenne a viszony, nem így alakulna, mert örömet szereznénk nekik szívből azzal, ha megyünk. De így? :) "


Remélem te tényleg nem tanár vagy.


Nem az a lényeg, hogy mennyibe kerül, hanem, hogy ha azért ekézed az ünnepeket mert sok a meló, akkor az egy hülyeség, mert amennyit elköltesz wellness-en annak a feléből a melók kb. 50%-át meg lehetne spórolni otthon, de még egy bejárónőt is lehetne fogadni fele annyi pénzből aki egy hétig mos, főz takarít.


Szóval nincs logikai kapocs a kettő állítás között.


Viszont ha azt írod, hogy azért megyünk wellness-ezni mert nem akarunk otthon maradni, akkor oké.

2015. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!