Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol töltenétek ez esetben a...

Hol töltenétek ez esetben a szentesét?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk friss házasok, saját családunk van. Évek óta ez megy, minek után nem szeretjük már a karácsonyt.


Anyósom és Anyám egymásnak feszült a szenteste miatt. Mindketten imádják az ünnepet. Anyám szerint náluk kell lenni, anyós szerint meg nála. Mi pedig itthon. Mivel a szülők szerint nem áll ki senki a saját anyja mellett, elegünk lett és inkább elutazunk.

Vagy szemétség? Alapból nem szeretjük az ünnepeket, és sok már ez a "kell"...


2015. nov. 8. 13:56
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

Te ítélkezel, ha nem tűnt volna fel. Nem, egyébként nem jár nálunk nyűggel az utazás. Lehet, nálad nyűg, nálam nem. Most becsméreljelek én is? :) Arc nélkül, név nélkül igen, te megteheted! :)


Probléma megoldva, utazunk, a szülők pedig besértődnek. Engem miért érdekeljen, amikor őket se érdekelte, hogy akarunk-e egyáltalán, hanem jönnek a "kell" szóval. Vita nélkül próbáltunk volna megoldást találni, de ez így jött ki. Hála az égnek! :)

2015. nov. 8. 15:49
 22/55 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nyűggel jár, de legalább megéri.:-) Mi is voltunk már wellnessezni 26-ától, teljes ellátással. Pihentünk, masszíroztattunk, szaunáztunk stb., elmentünk nagyokat sétálni, kajára nem volt gond, isteni bejgli és forralt bor, minőségi teák, forró csoki uzsonnára - ezerszer jobb, mint vendégáradatot fogadni, ünnepnapon is főzni, pakolni, vagy punnyadni a tévé előtt a 80-adjára ismételt filmeket bámulva. A karácsonyozást letudtuk előtte, nekem húzós évem volt, csak a kis családomra vágytam, senki másra.
2015. nov. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:
Szuper! :) Mi sem vágyunk semmi másra. Végre valaki, aki nem az össznépi "szeretet" ünnepét üli, ha nem muszáj :)
2015. nov. 8. 15:54
 24/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Még annyival zárnám, hogy szerintem sem túl korrekt dolog, ha egy szülő azzal jön, hogy "de mennyit készülök arra, hogy jöttök", "miért fontosabb nektek más, mint a saját anyád, aki vár 4 fogásos vacsorával?" "persze, nem is szeretsz engem, pedig az anyád vagyok"... stb dolgokat hallgatni, mint érzelmi zsarolás...


:) kellemes vasárnapot!

2015. nov. 8. 16:03
 25/55 anonim ***** válasza:
0%

"ezerszer jobb, mint vendégáradatot fogadni, ünnepnapon is főzni, pakolni, vagy punnyadni a tévé előtt a 80-adjára ismételt filmeket bámulva."


Hát ennél biztos jobb, csak az emberek nem így szoktak karácsonyozni.


Hogy a normális ünneplésnél jobb-e idegen ágyban klórszagú huzatban aludni, idegeneket kerülgetve kannás bort szopogatni meg svédasztalon túrkálni, és nem utolsó sorban annyit otthagyni, aminek a feléből királyi lakomát lehetne bármelyik étteremből rendelni mind a három napra, pfff, hát nem tudom, gondok van itt, nem is kicsik.

2015. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam, hogy bűn elmenni pihenni, nem mindenkinek élmény a családi kör, ha az év többi napján de idilli a kapcsolat. :) örülj neki, ha nálatok mindenki szeret mindenkit, minden happy, és öröm a karácsony;

De másnak attól még szenvedés, pláne ilyen harcok után :) nem vitázok, egy anonim oldalon nem szokásom. De köszönöm, hogy írtál! :)

2015. nov. 8. 16:14
 27/55 A kérdező kommentje:
Elírtam: se idilli.
2015. nov. 8. 16:14
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Négycsillagos szállodában voltunk, 25-ös, nem SZOT-üdülőben. :D
2015. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%
szenteste otthon, 25.én egyik szuloknel, 26.an masik szulonel.
2015. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőt nem nagyon kéne bántani.Úgy olvastam ki,hogy nem nagyon szereti a karácsonyt.Hát van ilyen is!Nem kell ezen meglepődni.Meg abban is igaza van,hogy nem kell minden vackot magára vállalnia,mert épp Kiri-kari van.Ezzel meg azért értek egyet,mert a sok mindentevésbe az emberek szó szerint belehülyülnek,és karácsony napjára vagy kidőlnek,vagy pedig jól összevesznek.Ha nem megy a szüleihez nem megy.Ez van.Másik részről a szülőket is meg lehet érteni,mert gondolom vágynak ünnepekkor az unokára.De kérem szépen ne döntsék már el helyettük,hogy ki mikor hova megy és mit csinál.
2015. nov. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!