Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol töltenétek ez esetben a...

Hol töltenétek ez esetben a szentesét?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk friss házasok, saját családunk van. Évek óta ez megy, minek után nem szeretjük már a karácsonyt.


Anyósom és Anyám egymásnak feszült a szenteste miatt. Mindketten imádják az ünnepet. Anyám szerint náluk kell lenni, anyós szerint meg nála. Mi pedig itthon. Mivel a szülők szerint nem áll ki senki a saját anyja mellett, elegünk lett és inkább elutazunk.

Vagy szemétség? Alapból nem szeretjük az ünnepeket, és sok már ez a "kell"...


2015. nov. 8. 13:56
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
51%

Felnőtt testbe zárt gyerekek vagytok. Mi az, hogy "kell"? Főleg, amikor már saját család is van? Én nem értem, hogy lehet ez még kérdés.


Simán ünnepelnék otthon 24-én, aztán 25-én az egyik, 26-án a másik anyukához mennék el karácsonyozni, mint ahogy azt a legtöbb család teszi.


Az utazás sem rossz, de hogy még ti érezzétek magatokat rosszul meg meneküljetek az anyák haragja elől...fel kéne nőni, le kéne szakadni.

2015. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
88%
Egyiküknél sem kell lenni, illik tiszteletben tartani, ha ti csak szűk körben akartok ünnepelni szenteste. Aztán 25-én mehettek az egyik ághoz, 26-án a másikhoz. Elég hosszú az ünnepi időszak.
2015. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
90%

Mi így oldjuk meg:

24-én: együtt a szűk család, sehova nem megyünk

25-én:egyik nagyi

26-án: másik nagyik

(Nagyi időpontok évente felváltva, egyik évben egyik helyre 25-én másik évben meg a másik helyre 25-én, így nincs vita, teljes egyenlőség van. Akinek ez nem tetszik akkor ünnepeljen nélkülünk, nekünk is vannak prioritásaink, nem csak neki.)

2015. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
74%

Miután saját családom van a szenteste a miénk. A 25 és a 26 szokott váltakozni. Egyik évben az egyikhez megyünk előbb a másikban a másikhoz.

Ha nem tetszett volna nekik akkor meg nem mentünk volna és így jártak...felnőtt emberek vagytok komolyan...

2015. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Fel vagyunk nőve...

Csak esetleges sértődések elkerülése miatt volt ez így. Azon rágtam be, hogy tudják, utáljuk a karácsonyt, és hogy nem mindegy nekik hogy mikor megyünk. Mintha a sorrendben métnénk a szeretetet..

2015. nov. 8. 14:07
 6/55 anonim ***** válasza:
74%

Én többszörö anya meg anyós vagyok.


Nálunk a rend: a gyerekek, akik még egyedül vannak, nálunk töltik a szentestét, akiknek párja van, azok náluk otthon.


A 25-e nálunk családi nap - minden gyerek a családjával jön, a 26-a a másik oldalé (ez így alakult és bevált rendszer, de a többi anyóssal megegyeztünk ebben).


Az eszembe sem jutna soha, hogy amelyik gyereknek párja, családja van, az a szentestét ne velük töltse, ez apaldolog szerintem.

2015. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
54%

Ezt hívják úgy, hogy lélekben még nem sikerült leszakadni anyuciról...


Értsd: harminc-negyven évesen, akár több gyerek szülőjeként, nem tölthetitek úgy a családi ünnepet, ahogy az nektek megfelelő, mert az egyik anyuka megsértődik, a másik meg hisztizni fog. Igen, felnőttnek hiszitek magatokat...

2015. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
75%

mi úgy oldjuk meg, hogy 24 én itthonmaradunk, de nyitott az ajtónk barát család, bárki jöhet. Működik. aztán jövünk megyünk utána.

esetleg nálatok is, ha annyira családozni akarnak, akkor jöjjenek hozzátok, ha van már gyerek, az unokák úgyis közös pont ;)

2015. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
82%

Be kéne osztani!


Pl.: 23 kettesben otthon

24 egyik szülőpár

25 másik szülőpár


ugyanezt lehet 24-25-26 megoldásban is.


Mindkét szülőnek el kell fogadnia, hogy van saját családotok ill. másik nagyszülők, szülők, akihez szintén menni kell. Ne foglalkozzatok vele, ha hiszti van, kössétek ki, hogy idén ekkor meg akkor mentek, és kész. A ti dolgotok.

2015. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:

Mi csak annyiban tartjuk a karácsonyt hogy fát díszítünk, gyerkőc kap ajándékot :) nem vállalok magamra készülődést sem :)

Nekem ez tényleg teher. 23-án még vizsgáztatok, ha akarnék se nagyon tudnék készülni. De nem is akarok ;)

2015. nov. 8. 14:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!