Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én pénzem - te pénzed gyed...

Én pénzem - te pénzed gyed alatt: ti hogyan kezeltétek? Veszekednétek emiatt, kiharcolnátok amit szeretnétek vagy engednétek a családi békéért?

Figyelt kérdés

A második gyerekünkkel vagyok itthon gyed-en, 7 hónapos.


A munkahelyemről szóltak, hogy egyre több külföldi ügyfelünk van, ami továbbra is így marad. Ha megszerzem az orosz középfokú nyelvvizsgát, akkor amikor visszamegyek jobb pozíciót tudnak ajánlani, kötetlenebb munkaidőt és magasabb fizetést.

A férjem nem akarja, hogy menjek, ahogy fogalmazott ő ezt most nem hajlandó kifizetni. Menjek majd munka mellett, ha lesz rá pénzem.

Beleférne a költségvetésünkbe, nem kéne a megtakarításhoz nyúlni vagy zsíros kenyéren élni.


2015. okt. 22. 10:13
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
20%

#39, eddig láthatóan a kérdező is ezt hitte. Aztán mekkorát esett pofára szegény.

Most kiderült, milyen a fazon... mit csináljon, váljon, és nézze 25 évig a gyereket, aki a trógerúrra emlékezteti és ellehetetlenít egy normálisabb kapcsolatot, vagy viselje el ezt az emberszerűséget... mint társat. D Kemény dolog. Tényleg sajnálom a csajt, de a tanulság az, hogy megnézzük, kinek szülünk. Visszacsinálni nem lehet.

2015. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
87%

#41, azon gondolkodtál már, hogy lehet, hogy a másik fél ugyanilyesmit érez valamiért, csak a kommunikáció nem működik közöttük...

Az alapvető tévedésedet meg kiigazítanám, nem, nem a férfi van a nőért, és nem, nem tesz privát szivességet egy nő sem azzal, ha gyereket szül. És nem a férfinak szüli...

Ez a játék két ember EGYENRANGÚ és EGYENÉRTÉKŰ kapcsolata, ahol mindkettőjüknek pont ugyanannyi joga van az önmegvalósításhoz és a személyes boldogsághoz is, és mindkét féltől elvárható az alkalmazkodás is, meg a kompromisszumkészség is. Másként nem működik.

2015. okt. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
32%

Egyenrangú és egyenértékű kapcsolatban eszedbe sem jut olyat mondani a másiknak, hogy "nem adok pénzt, fizesd ki magadnak, majd ha lesz miből". És debizony, a férfinak szülöd a gyereket. Pontosan ez a gátlástalan gondolkodás eredményezi azt, hogy egyes férfiak visszaélnek a nők szülés utáni kiszolgáltatottságával. Ez pedig féregség, egyszerűen és magyarul.

Bibikés a kis lelke? Szedjen rá nyugtatót. Itt most nem ő van a középpontban, ha ott akar lenni, haza kell költözni anyóspajtáshoz, az majd segít neki haragudni.


Normális férfinak (aki férfi, és nem valami aljadék majom, akire véletlenül pénisz nőtt) eszébe sem jut visszaélni a... hogy is mondtad? EGYENRANGÚ társa anyagi kiszolgáltatottságával.

2015. okt. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
0%
Tulajdonképpen az lenne az épeszű megoldás, hogy mindennel elhalmoz és támogat. Minimum házvezetőnő, a kényelmedért. Remélem nem várta el, hogy frissen varrva takaríts.
2015. okt. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
58%

" És debizony, a férfinak szülöd a gyereket." - hát nem tudom, hogy vagy vele, de én olyant már láttam, hogy MINDKETTEN gyereket akartak és vállaltak, olyant is láttam, hogy a férfi a háta közepére kívánta, de lett, mert a nőnél a döntés joga, na de olyanba még nem sikerült belefutnom, hogy a nő nem akart gyereket, de a férfi nagyon, és _EKKOR_ tényleg neki szült, neki tett szívességet a szüléssel. (persze biztos van pár ilyen is a 10 milla magyarból, de nem túl gyakori)

A lakóházak tulajdonviszonyai meg változatosak, ezért aztán egyáltalán nem tudható, hogy ilyen esetben ki megy az anyjához sebet nyalogatni, és ki marad - de azt hiszem valamivel gyakoribb, hogy a férfié az ingatlan, ergo a nő megy - nehéz ügy, ha KÖZÖS...

Nekem pl nem fontos, hogy legyen-e a génjeimnek folytatója, ergo, ha a páromnak fontos lenne a gyerekvállalás, akkor vállalnánk KÖZÖSEN, ha nem annyira fontos, akkor meg nem. Arra viszont allergiás vagyok, hogy egy családban mindig mindenki EGYFORMÁN fontos, úgyhogy az ilyen mondatra, hogy "Bibikés a kis lelke? Szedjen rá nyugtatót. Itt most nem ő van a középpontban, " simán közölném, hogy "EGY!".

Na, erről ennyit.

2015. okt. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
22%
Sejtettem, hogy pasi vagy. Gondolom nő nélkül. El kellene gondolkodni, hogy miért. :)
2015. okt. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%
#46, okvetlenül el fogok rajta gondolkodni - amint társ nélkül leszek. Bár ez elég rég esett meg utoljára, és nem szerepel a terveim között se...
2015. okt. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
28%
A 40-es válaszom miért lett 0%-os? A tanulás támogatandó. A házastársam támogatandó, már, ha szeretem.
2015. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
9%

39-es "szóval nem, egyik se hozott semmilyen áldozatot a másikért, közös céljukat valósították meg a gyerekvállalással (jó esetben)..."


vagyis te úgy értelmezted a kérdező kérdését, hogy mindketten kiestek a munkából és otthon vannak? mert akkor még meg is érteném, miért nincs pénz a tanfolyamra, de én úgy értelmeztem, hogy nem így van.

2015. okt. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
23%
Karlowy, mert a tények mellékesek, pár tökömjancsi mindenáron be akarja bizonyítani, hogy neki van igaza. Asszony qussoljon, üljön otthon, mossa a szaros pelenkát, és ne járjon a szája. Még tanulni, meg többet keresni? Mit képzel ez? Na. :D
2015. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!